آموزش آشپزی به سبک تایلندی در هنگام سفر به بانکوک؛ تایلند

اگر قبلا با تور تایلند سفر کرده‌اید، می‌دانید که با سرزمینی مملو از غذاهای متنوع طرف هستید، اگر هم برای اولین بار است که به تور بانکوک می‌روید، در همان اولین روزها به این مهم واقف خواهید شد. غذا را که نمی‌شود سوغات با خود برگردانید، اما با شرکت در کلاس‌های آشپزی یک روزه تایلندی، می‌توانید بعد از برگشت از سفر، خود به پخت این غذاهای خوشمزه مشغول شوید.

در مقاله‌ی پیش رو ما ۴ کلاس آشپزی مختلف در بانکوک را برای شما معرفی می‌کنیم که در این زمینه معروف‌تر از مراکز دیگرند و کلاس‌های یک‌روزه برای مسافران برپا می‌کنند. قبل از همه چیز باید در نظر بگیرید که اکثر کلاس‌ها از صبح آغاز شده و تا غروب‌دم طول می‌کشد و بعضی‌ها نیز یک نیم روز از صبح برگزار می‌شود. ناهار نیز از همان غذاهایی که درست کرده‌اید خواهید خورد، پس اگر تصمیم بر شرکت در آن‌ها را دارید باید یک روز خود از سفر را به  این مهم اختصاص دهید.

 

 

Baipai Cooking School

 

 

Baipai Cooking School

 

 

این کلاس آشپزی به خاطر تدریس فشرده‌ی آن که در یک نیمروز انجام می‌شود، بسیار معروف است و در آن شما با دنیایی از غذاهای تایلندی زیبا و خوشمزه مواجه خواهید شد. محیط این کلاس به شکل یک آشپزخانه خانگی گرم و عالی‌ست و شما صبح تا بعد از ظهر را صرف یادگیری ۴ غذای کلاسیک تایلندی خواهید کرد.

 

 

Cooking with Poo

 

 

مراحلی که روی آن‌ها اصرار ورزیده می‌شود آماده سازی غذا به شیوه اصولی تایلندی، استفاده خلاقانه از مواد اولیه و همچنین سرو آراسته غذا بر روی میز است. تمامی کلاس‌ها با زبان انگلیسی برپا می‌شود و آشپزها نیز همگی از سرآشپزانی هستند که در رستوران‌ها و هتل‌ها معروف بانکوک به آشپزی مشغول بوده‌اند.

هزینه حداقلی: ۷۲ دلار با احتساب سرویس از هتل

مدت زمان: ۴ ساعت

آدرس: 8/91 Ngam Wongwan Road, Soi 54 Ladyao, Chatuchak Bangkok

 

 

رمانتیک‌ترین هتل‌های بانکوک برای اقامتی رویایی؛ تایلند

 

 

Cooking with Poo

 

 

Cooking with Poo

 

 

Khun Poo یکی از سرآشپزان معروف غذاهای تایلندی در بانکوک، کلاس آشپزی معروفی دارد که تنها برای گردشگران ترتیب داده شده است. نکته بسیار جالب در مورد غذاهایی که در این کلاس یاد می‌گیرید، منوی روزانه آن است که هر روز تغییر می‌کند، از نودل پاد تای بسیار معروف کره‌ای تا جمعه‌های Cooking with Poo با مرغ سخاری خاص تایلندی. در مجموع تمام غذاهایی که در این محل آموزش داده می‌شوند تایلندی بوده و به شیوه سنتی آن پخت می‌شوند.

 

 

Cooking with Poo

 

 

کار در این آشپزخانه از ساعت ۸٫۳۰ صبح آغاز شده و کلاس در ساعت ۱٫۳۰ با صرف ناهاری که آماده کرده‌اید پایان می‌پذیرد. تمام مراحل غذا از تهیه مواد اولیه تا پخت آن با کمک ۱۲ نفر آموزش دهنده به سرپرستی Poo انجام می‌گیرد تا بهترین تجربه ممکن برای شرکت‌کنندگان پدید آید.

هزینه حداقلی: ۴۶ دلار

مدت زمان: ۵ ساعت

آدرس: Klong Toei Market, Bangkok

 

 

 

Private Tour: Thai Cooking Class

 

 

Private Tour: Thai Cooking Class01

 

 

این تور خاص تنها یک کلاس آشپزی صرف نبوده و شامل قایق سواری و بازدید از بازار شناور بانکوک نیز می‌شود. برای آن‌هایی که فکر می‌کنند شرکت در کلاس آشپزی زمان سفرشان را محدود می‌کنند، این انتخاب عالی خواهد بود، چون هم گردشی در شهر است و هم یادگیری پخت غذاهای محلی تایلندی.

 

 

Private Tour: Thai Cooking Class02

 

 

کل تور به این شکل است که شما را از محل هتل سوار کرده، به بازار می‌برند و بعد از گشت در بازار و خرید، قایق سواری در آب‌های اطراف بانکوک ادامه پیدا کرده و در نهایت وقت آموزش غذا در محل کلاس و یادگیری پخت یک غذای محلی می‌شود. کل آن نیز ۴ ساعت و نیم به طول می‌انجامد. از نکات بسیار خوب این کلاس برای گیاه‌خواران، امکان انتخاب غذای گیاهی برای آموزش است.

هزینه حداقلی: ۱۲۵ دلار

مدت زمان ۴ ساعت و نیم

 

 

بهترین نقاط بانکوک برای خوردن دسرهای شگفت‌انگیز تایلندی

 

 

Silom Thai Cooking School

 

 

Silom Thai Cooking School1

 

 

اگر به دنبال یک تجربه خاص و متفاوت از یادگیری آشپزی تایلندی هستید، کلاس Silom بیشتر برای شما مناسب خواهد بود. البته حضور در این مکان یک روز کامل از 9 صبح تا 9 شب شما را پر خواهد کرد، اما در نهایت محیط گرم و دوستانه و آموزش با حوصله آن ساعاتی فوق‌العاده را برایتان رقم خواهد زد.

 

 

silom-02

 

 

در کلاس آشپزی تایلندی Silom، سعی شده تا پخت غذاهای این کشور به شکل سنتی آن به شما یاد داده شود و در ادامه شما یاد می‌گیرید که غذای خوشمزه‌ای که درست کرده‌اید را به زیباترین شکل ممکن سرو کنید. در طول این روز شما یاد خواهید گرفت که چطور۶ غذای مختلف را درست کنید و در انتها پخت یک دسر خوشمزه تایلندی نیز به به شما آموزش داده خواهد شد.

هزینه حداقلی: ۳۱ دلار

مدل زمان: ۱۲ ساعت

آدرس: 68 Silom Soi 13(Opposite Narai Hotel and Triple Two Hotel), Bangkok

مطالب مرتبط