تجربه تماشای فیلم در بهترین‌ سینماهای بانکوک

یکی از تفریحاتی که می‌توانید تنها در هنگام سفر به کشورهای خارجی آن را انجام دهید، تماشای فیلم‌های هالیودی در سالن‌های سینمای مدرنی است که تنها در تور تایلند پیدا می‌شوند. سالن‌های متفاوتی با امکانات متنوع در این شهر وجود دارد که در این‌جا به بهترین‌ موارد هر دسته نگاه خواهیم انداخت.

 

 

سینماهای عادی

 

 

سینماهای عادی

 

 

در بالاترین طبقه اکثر مراکز خرید معتبر بانکوک، سالن‌های سینمایی وجود دارد که عموما مراکزی خوبی برای دیدن فیلم به همراه خانواده محسوب می‌شوند. جایی که می‌توانید در کنار خرید و استفاده از رستوران‌ها و کافه‌ها، در آن‌ها به دیدن فیلم هم مشغول شوید. مراکز خریدی همچون Siam Paragon، Central World، MBK و چندین مورد دیگر در بانکوک از این دسته سالن‌های سینما دارند یا مجموعه‌های سینمایی در آن‌ها واقع شده که چندین سالن را در یک جا تجمیع کرده‌اند. فیلم‌های روز دنیا به زبان اصلی در اکثر این سالن‌ها به نمایش در می‌آید.

 

 

سالن‌های IMAX

 

 

سالن‌های IMAX

 

 

تکنولوژی IMAX هم به صورت دو بعدی و هم به صورت سه بعدی در مجموعه‌های سینمایی معتبر بانکوک یافت می‌شوند و می‌توانید فیلم‌های فانتزی و اکشن را با کیفیتی خارق‌العاده بر روی این پرده‌های خاص تماشا کنید. مخصوصا اگر یکی از انیمیشن‌های دیزنی باشد و بتوانید آن را به همراه تمام اعضای خانواده و کودکان تماشا کنید. از جمله بهترین و معروف‌ترین سالن‌های IMAX در بانکوک به نام Krungsri IMAX در مجموعه سینمایی Paragon در مرکز خریدی به همین نام قرار دارد. اگر قرار باشد تجربه‌ای عالی از فیلم دیدن بر روی پرده IMAX داشته باشید و همچنین از یک مرکز خرید عالی لذت ببرید، بهتر است مستقیما به این مرکز خرید مراجعه کنید.

 

 

بهترین هتل‌های خانوادگی بانکوک که در حاشیه رودخانه قرار گرفته‌اند

 

سینماهای چهار بعدی

 

 

سینماهای چهار بعدی

 

 

یکی از کارهایی که در حال حاضر انجام می‌شود، اضافه کردن افکت‌های مختلف به سینماهای سه بعدی و ساخت سالن‌هایی است که در ابعاد بیشتری بر روی شما تاثیر می‌گذارند. در این سالن‌ها عموما فیلم‌های روز به تصویر در نمی‌آید و فیلم‌های فانتزی یا ابرقهرمانی قدیمی‌تر را به نمایش می‌گذارند. سالن‌های چهار بعدی گران‌تر هستند و بیشتر شبیه به رفتن به یک پارک بازی خواهند بود تا سالن سینما. بهترین سینمایی چهار بعدی بانکوک هم در مرکز خرید Paragon  قرار گرفته که AIS 4DX نام دارد و با حرکت صندلی‌ها و افکت‌های دیگر در کنار نمایش فیلم بر روی پرده سه بعدی شما را تحت تاثیر قرار خواهد داد. تقریبا تمامی فیلم‌هایی که در این سینماها پخش می‌شوند برای تمامی اعضای خانواده مناسب خواهند بود.

 

 

سالن‌های VIP

 

 

سالن‌های VIP

 

 

همانطور که در مورد سینماهای معمولی گفتیم، سینماهای VIP با صندلی‌های بزرگ و چرم و امکانات پذیرایی و تعداد صندلی‌های بسیار کم‌تر در یک سالن هم، بخشی از مجموعه‌های سینمایی مراکز خرید بزرگ را به خود اختصاص داده‌اند. سالن‌های Enigma در مرکز خرید Paragon ، سالن Blue Ribbon در همین مرکز خرید و BSC Diamond Screen که شامل دو سالن VIP متفاوت از هم هستند باز هم در مرکز خرید Paragon بهترین نمونه‌ها از سینماهای لوکسی هستند که برای ورود به آن‌ها باید مبلغ بالایی را پرداخت کنید.

 

 

هتل-سینما

 

 

هتل-سینما

 

 

اگر حاضر باشید برای دیدن یک فیلم ۳۰۰۰ بات پرداخت کنید، می‌توانید به سالن دوم Blue Ribbon بروید که صندلی‌هایش شبیه به تخت هستند و شما می‌توانید هنگام دیدن فیلم دراز بکشید و به نوشیدن و صرف غذا هم مشغول شوید. نکته خوب این سینماها این است که در آن‌ها فیلم‌های جدید پخش می‌شود و نه عناوین قدیمی و همه با زبان اصلی و زیرنویس هستند. در سالن‌های VIP و انیگمای هتل مانند، سرویس‌دهی همچون یک رستوران گرانقیمت انجام می‌شود و شما از منویی کامل می‌توانید غذا و نوشیدنی مورد نظر خود را سفارش دهید.

 

 

تم‌کافه‌های منحصر به فرد بانکوک برای خانوم‌ها

 

 

تجربه کلاسیک

 

 

تجربه کلاسیک

 

 

اگر به دنبال فیلم‌های کلاسیک و قدیمی هستید، نیازی نیست هزینه زیادی کنید. کافه است به سالن بسیار زیبای La Scala بروید که اگر یک سالن بسیار خوب با دکوری بی‌نظیر است، اما همچون سالن‌های مدرن و پر سر و صدا به فیلم‌های جدید اختصاص نداشته و آثار دهه‌ی ۷۰ و ۸۰ هالیوود را بر روی پرده به نمایش در می‌آورد. این سینما در میدان Siam قرار داشته و با قیمتی پایین بلیط‌های خود را به فروش می‌رساند.

 

 

هزینه دیدن فیلم در سینماهای مختلف بانکوک

 

 

هزینه بلیط

 

 

برای تماشای فیلم در سالن‌های معمولی، بسته به فیلمی که انتخاب می‌کنید باید هزینه‌ای بین ۱۲۰ تا ۱۴۰ بات پرداخت کنید که نسبت به بسیاری کشورهای دیگر، قیمت مناسبی به نظر می‌رسد. برای سالن‌های VIP این مبلغ به ۶۰۰ تا ۱۵۰۰ بات بر اساس فیلم و سالن می‌رسد که عموما یک نوشیدنی و یک خوراکی جزو خود بلیط محسوب می‌شود. همانطور که گفتیم سالن‌های انیگما ۳۰۰۰ بات قیمت بلیطشان است و برای لا اسکالا تنها باید ۱۰۰ بات پرداخت کنید.

قیمت سالن‌های IMAX بر اساس نوع فیلم و اینکه سالن سه بعدی باشد یا دو بعدی قیمت‌ها کمی متفاوت است و بین ۱۲۰ تا ۱۸۰ بات خواهد بود.

مطالب مرتبط