بهترین کارهای رایگانی که می‌توانید در دبی انجام دهید

در بیشتر مواقع دبی را مقصدی پر خرج و تجملی می‌شمارند. البته که با توجه به ساخت و ساز شهری فوق مدرن این شهر، امکانات و تفریحات لاکچری وگرانی در آن جمع شده اما هنوز هم شما می‌توانید کارهای جذاب و رایگانی انجام دهید که هزینه‌ای برای شما نمی‌تراشند و سفر پرخرج شما را به تعطیلانی ارزان و مقرون به صرفه تبدیل می‌کنند. آیا همیشه قصد داشتی با تور دبی از این شهر بازدید کرده و جای جای آن را بگردید؟ پس از این فعالیت‌های رایگان غافل نشوید.

 

 

به تماشای رایگان فیلم بروید

 

 

 movie

 

 

آیا می‌دانستید در سراسر دبی چندین جای مختلف وجود دارد که فیلم‌های رایگان به نمایش می‌گذارند. این مکان‌ها برای قرارهای ارزان و کم هزینه از سوی جوانان مورد استقبال زیادی قرار می‌گیرند. در ماه‌های سرد که هوا برای بیرون ماندن در دبی مناسب است سینماهای روبازی شروع به فعالیت می‌کنند که می‌توانید روی زمین بنشینید و یا لم بدهید و از تماشای فیلم لذت ببرید.

 

 

از موزه بازدید کنید

 

 

از موزه بازدید کنید

 

 

دبی پر از موزه‌های منحصر به فرد و شگفت انگیز است که معمولا یا رایگان هستند و یا کم هزینه. یکی از بهترین موزه‌هایی که می‌توانید از آن دیدن کنید موزه جذاب قهوه در محله تاریخی الفهیدی است. در همین محله موزه سکه نیز وجود دارد که حتی اگر در زبان خوب نیستید و یا مترجم ندارید هم ارزش دیدن دارد. اما اگر به دنبال چیزی بیشتر هستید می‌توانید به موزه اختصاصی شعر العقیلی واقع در منطقه الرشید در دیره که میزبان خانه‌های تاریخی زیبا است هم بروید.

 

 

ارزان‌ترین هتل‌های دبی برای سفری مقرون به صرفه

 

 

در گالری‌های هنری بگردید

 

 

 گالری‌های

 

 

گرچه خیلی‌ها می‌گویند دبی خالی از فرهنگ و هنر است اما این شهر میزبان گالری‌های هنری فراوانی‌ست که بیشترشان برای بازدید و کاوش رایگان هستند. یکی از بهترین نقاطی که می‌توانید گالری‌ گردی‌تان را آغاز خیابان السرکال واقع در Al Quoz است. شما در این منطقه می‌توانید استعدادات درخشان زیادی را پیدا کنید که فکرش را هم نمی‌کنید در دبی فعالیت می‌کنند. این خیابان میزبان تعداد زیادی از گالری‌ها، نمایشگاه‌ها، سنخنرانی‌ها و ... است. یکی دیگر از نقاط درخور بازدید گالری مجلس در محله تاریخی الفهیدی در همسایگی این خیابان است که می‌توانید از آن هم بازدید کنید.

 

 

ساحل گردی کنید

 

 

ساحل

 

 

برخلاف سواحل خصوصی هتل‌ها که برای ورود به آن‌ها باید هزینه بپردازید، دبی دارای خط ساحلی عریض است که موقعیت‌های گردشی فراوانی را در دسترس شما قرار می‌دهد. یکی از محبوب‌ترین سواحل دبی جمیراه است که همیشه خدا جمعیت زیادی را به خودش می‌بیند. اگر می‌خواهید از ساحل ماسه‌ای آن استفاده ببرید و جایی برای خودتان پیدا کنید بهتر است که زودتر به سمت ساحل حرکت کنید. یکی دیگر از نام‌های آشنا و همه پسند ساحل دوست داشتنی کایت است که هم ساحل خوبی دارد، هم امکانات متنوعی ارائه می‌دهد. اما اگر می‌خواهید از جمعیت کمی دور باشید و فضای بیشتری برای خودتان داشته باشید می‌توانید به ساحل الصوفه یا کاخ سیاه بروید. این قسمت ساحلی آرام‌تر بوده و می‌توانید بهتر از مناظر اطراف لذت ببرید و تفریح کنید.

 

 

بهترین رستوران‌های رمانتیک در دبی که غذاهای خوش طعم سرو می‌کنند

 

 

از رقص فواره دیدن کنید

 

 

رقص فواره‌ها

 

 

این فواره رقصان بنا به دلایل زیادی برای بازدید و تماشا جذاب است. ریتم نمایش این فواره که در سطح جهانی شهرت دارد یا آهنگ‌های افراد معروفی مثل انریکه اگلسیاس، سلین دیون و ویتنی هستون هماهنگ شده است. این نمایش‌ها در هر وعده به مدت نیم ساعت از ۶ عصر تا ۱۱ شب برگزار می‌شود. شما می‌توانید از موسیقی و تماشای نمایش لذت ببرید و عکس‌های زیبایی از خودتان جلوی این فواره بیندازید.

 

 

از برخی تفریحات کویری لذت ببرید

 

 

 از برخی تفریحات کویری لذت ببرید

 

 

تمام آن تورهای گران سافاری صحرایی را فراموش کنید. در فاصله ۳۰ دقیقه‌ای از مرکز شهر در منطقه Al Qudra می‌توانید به پیاده‌روی در صحرا بپردازید و اگر با خودتان دوچرخه دارید، دچرخه‌ها را ببرید و روی تپه‌ها دوچرخه سواری کنید. البته تخته‌های شنی هم از بهترین گزینه‌ها برای تفریح در صحرا شمرده می‌شود. اگر از این تخته‌های شنی در دسترس دارید می‌توانید به با بردن آن‌ها به تپه‌های شنی به تفریح و ورزش بپردازید. اگر چشم‌هایتان را تیز نگه دارید احتمالا بتوانید آهو غزال‌های بومی را در دوترها تماشا کنید که به این طرف و آن طرف می‌روند.

 

 

به تماشای پرندگان بنشینید

 

 

به تماشای پرندگان بنشینید

 

 

چرا پول‌تان را صرف رفتن به باغ وحش کنید؟ شما می‌توانید با رفتن به حیات وحش راس خور واقع در دهانه نهر دبی از ۲۰ هزار حیوان آزاد در ۶۷ گونه مختلف دیدن کنید. یکی از معروف‌ترین این حیوانات گروه بزرگ فلامینگوها هستند که برای تماشای آن‌ها باید به یکی از سه محلی مخفی در این حیات وحش بروید تا بتوانید از آن‌ها دیدن کنید. این پناهگاه حیوانات از ساعت ۹ صبح تا ۴ بعداز ظهر از شنبه تا پنجشنبه باز هستند و ورودی آن نیز رایگان است. به علاوه شما می‌توانید دوربین‌های چشمی برای تماشای بهتر قرض کنید.

مطالب مرتبط