نوشیدنی‌های خوشمزه و بومی تایلندی که حتما باید آنها را بنوشید

خوردن نوشیدنی‌های زیاد، کلید راحتی در گرما و رطوبت هوا در تور تایلند است. اگر هوس نوشیدنی‌های خوشمزه و سالم کردید، بدون اینکه به سمت سوپرمارکت‌ها دست دراز کنید، به سراغ نوشیدنی‌های محلی بروید که هم خوشمزه‌اند و عموما از میوه‌ی تازه نیز درست می‌شوند. تنوع بالای این نوشیدنی‌ها از تنوع میوه‌های مختلفی نشات می‌گیرد که در همه‌ی فصول در تایلند وجود دارند. در ادامه چند مورد از بهترین نوشیدنی‌های محلی تایلند که می‌توانید آن‌ها را در گرمای این کشور بنوشید، لیست خواهیم کرد.

 

 

آب انار

 

 

آب انار

 

 

یکی از بهترین گزینه‌ها در میان نوشیدنی‌های خنک تایلندی، آب انار تازه است که در محل فروش به وسیله دستگاه‌های مخصوص دانه‌های انار به آبمیوه خوشمزه و خنک بدل می‌شود. یکی از لذت‌های سفارش دادن آب انار دیدن روند آبگیری آن است که جلوی چشم خریدار انجام می‌شود و به بطری‌های پلاستیکی سرریز می‌شود. جدا از خوشمزه‌گی و رفع عطشی که در آب انار ، آب این میوه سرشار از ویتامین C، فیبر و آنتی‌اوکسیدان است. در نظر داشته باشید که بسیاری از نوشیدنی‌های بازار حاوی شکر هستند، اما آب انار خالصی که در تایلند به فروش می‌رسد، بدون هیچ گونه افزودنی خواهد بود.

 

 

آب پرتغال

 

 

آب پرتغال

 

 

یکی دیگر از آبمیوه‌هایی که با قیمت پایین و به وفور در تایلند یافت می‌شود، آب پرتغال است. نوشیدنی سرد و گوارایی که نه تنها در میان مسافران به شدت خریدار دارد، خود تایلندی‌ها نیز زیاد از آن می‌نوشند. البته چندی پیش یک ویدیو منتشر شده بود که نشان می‌داد یک زن و شوهر با مخلوط کردن پودر آب پرتغال، آبمیوه‌های تقلبی می‌سازند، به همین خاطر حالا که به شهرهای مختلف این کشور پا بگذارید، می‌بینید که پرتغال‌ها همان‌جا آب گرفته شده و داخل لیوان ریخته می‌شوند.

 

 

آشنایی با بهترین بازارهای شبانه تایلند

 

 

آب نیشکر

 

 

آب نیشکر

 

 

یکی از محبوب‌ترین نوشیدنی‌ها در تایلند که مسافران با اکراه به آن نزدیک می‌شوند، آب نیشکر است. یک آب میوه بسیار شیرین که برای آن‌ها که عاشق این طعم هستند، یکی از ایده‌آل‌ترین خوراکی‌های این کشور به شمار می‌رود. میزان شیرینی این نوشیدنی گوارا به شکلی است که باید آن را سرد و آرام نوشید.

 

 

نوشیدنی "برگ ژله‌ای"

 

 

grass-jelly-with-brown-sugar

 

 

" Grass Jelly" یا " Leaf jelly" یکی از محبوب‌ترین دسرهای تایلند است و تقریبا همه‌ی مردم این کشور عاشق این دسر ژله‌ای هستند. مواد این دسر از برگ‌های گیاه مِسونا به دست آمده و بعد از فراوری به شکل ژله‌ای تقریبا سیاه رنگ در می‌آید. برای درست کردن نوشیدنی ابتدا این ژله‌ها را با یخ و آب مخلوط کرده و سپس شکر قهوه‌ای را به آن اضافه می‌کنند. البته یک شیوه محبوب‌تر هم برای تولید این نوشیدنی وجود دارد و آن هم به این شکل است که لیوان‌های حاوی ژله خورد شده روی میز قرار دارد و شما می‌توانید آب‌میوه‌های مختلف یا چای سرد را برای درست کردن نوشیدنی انتخاب کنید تا به جای آب استفاده شود.

 

 

بهترین جزایر تایلند که باید از آن‌ها دیدن کنید

 

نوشیدنی نارگیل

 

 

نوشیدنی نارگیل

 

 

هر بازار شلوغی که در تایلند پا بگذارید، احتمالا دستگاه‌های مخلوط‌کن را می‌بینید که ترکیبی از نارگیل و آب این میوه در آن‌هاست و به صورت مدام در حال هم خوردن هستند. این نوشیدنی ترکیب تکه‌های نارگیل و آب آن و کمی آب معمولی است که در بعضی موارد به همراه شکر هم سفارش داده می‌شود که شیرین‌تر از حالت عادی است. این ترکیب را درون لیوان یا درون خود پوست نارگیل سرو می‌کنند که به درون نارگیل لذت دوچندانی دارد.

 

 

اسموتی‌های مختلف

 

 

اسموتی‌های مختلف

 

 

تایلند کشور اسموتی‌هاست. از ترکیبات عالی و بسیار خوشمزه‌ای همچون اسموتی هندوانه با تکه‌های این میوه که در نارگیل سرو می‌شوند و عطش شما را برای ساعت‌ها فرو می‌نشانند تا اسموتی میوه دراگن یا همان اژدها. هر کدام از این اسموتی‌ها را که سفارش دهید، یک نوشیدنی خوشمزه گیرتان می‌آید که در عین تازگی و فواید فراوان، گواراست و تحمل گرمای تایلند را برایتان ساده می‌کند. ترکیب‌های چند میوه همچون هندوانه، آناناس و پرتغال و چیزهای اینچنینی هم انتخاب بسیار خوبی برای سفارش یک اسموتی خوشمزه در تایلند به حساب می‌آیند.

 

 

چای قهوه سرد

 

 

چای قهوه سرد

 

 

"چای یِن" یکی دیگر از نوشیدنی‌های پر طرفدار در تایلند است که ریشه‌ای چینی دارد. بسیاری از مردم شهر هر صبح به جای قهوه، روز خود را با این نوشیدنی خاص آغاز می‌کنند. ظاهر و رنگ خاصش باعث می‌شود بسیاری از مسافران کمی از آن فاصله بگیرند، اما این ترکیب بسیار خوشمزه هم انرژی بخش و نشاط آور است و هم برای رفع عطش بسیار مفید است. برای درست کردن این ترکیب، چای سرد شده را با ترکیب شیر بسیار غلیظ شده مخلوط می‌کنند و آن را در یخچال قرار می‌دهند یا به ترکیب یخ اضافه می‌کنند. خود تایلندی‌ها بسیار به این نوشیدنی می‌بالند و احتمالا زیاد آن را به شما تعارف می‌کنند.

مطالب مرتبط