معرفی جاذبه‌های ناشناخته و عجیب در تایلند

تور تایلند سفر به کشور زیبایی است که در هر نقطه‌ای از آن، تعداد بی‌شماری جاذبه‌ی دیدنی متفاوت وجود دارد. با این وجود تایلند هم مانند هر کشور دیگری، جاهایی عجیب دارد که دیدن از آن‌ها خالی از لطف نیست. مراکزی خاص که یا از منظر طبیعی شکلی متفاوت دارند یا اینکه مردم این کشور سازه‌ای عجیب وزیبا در آن ساخته‌اند. حالا به معرفی چند نمونه از این مراکز می‌پردازیم که دیدن از آن‌ها به شدت توصیه می‌شود.

 

 

پارک پرندگان چاینات، چاینات

 

 

پارک پرندگان چاینات، چاینات

 

 

این پارک پرندگان به خودی خود یکی از جذاب‌ترین نقاط تایلند در بخش‌های میانی این کشور است. پارکی با تنوع بسیار بالایی از گونه‌های مختلف پرندگان. اما نکته عجیب این پارک، پرنده عظیمی است که در میان برکه‌ای کوچک اما بسیار زیبا در دل این پارک قرار دارد. این پرنده متحرک یک پارک آبی کوچک با چند سرسره است که در دلش یک موزه تخم پرندگان نیز هست!

 

 

 

معبد سفید، چیانگ رِی

 

 

معبد سفید، چیانگ رِی

 

 

این معبد خاص معروف‌ترین معبد کل تایلند محسوب می‌شود. جایی عجیب با شمایل‌های متفاوتی از مرگ و رنج در قامت یک معبد کاملا سفید و کنده‌‌کاری‌های بسیار پر جزییات در دل یک برکه زیبا. مخلوطی از چند المان مختلف که از نظر باورهای بودایی‌ها نیز مکانی متفاوت از دیگر مراکز بوده و در آن به جای مفاهیمی در مورد صلح و آزادی، از مرگ گفته می‌شود.

 

 

زیبا‌ترین پارک‌های ملی تایلند برای طبیعت گردی

 

 

بازار ریلی مائه کلونگ

 

 

بازار ریلی مائه کلونگ

 

 

همانطور که در عکس می‌بینید، این بازار خاص چسبیده به یک ریل راه‌آهن فعال قرار گرفته است. یک بازار دست‌فروشان مرسوم تایلندی که هر روزه چندین و چند بار یک قطار به آرامی از میانش عبور می‌کند. در واقع وسایل بسیاری از فروشندگان روی ریل قرار دارد و وقتی صدای سوت قطار را می‌شنوند آن‌ها را جا به جا می‌کنند تا قطار از درون بازار رد شود.

 

 

هاد پاک منگ، ترانگ

 

 

 هاد پاک منگ، ترانگ

 

 

اگر کسی به ترانگ سفر کند، بدون تردید اول به سراغ جزایر بسیار زیبای این منطقه می‌رود. اما کمی درنگ کرده و به سراغ یکی از سواحل زیبای خود ترانگ در قلب این منطقه یعنی هاد پاک منگ بروید. جدا از منظره بسیار زیبای این ساحل، وقتی به آنجا می‌رسید اولین چیزی که چشم شما را به خود معطوف می‌کند میلیون‌ها میلیون پوسته صدف‌های مختلفی است که این ساحل را پوشانده.

 

 

آشنایی با بهترین بازارهای شبانه تایلند

 

سای نگام، فیمای

 

 

سای نگام، فیمای

 

 

اگر چه این منطقه بیشتر به واسطه ویرانه‌های تاریخی‌اش معروف است، اما یک جای بسیار جذاب در دل آن وجود دارد که بزرگ‌ترین جنگل بانیان کل دنیا محسوب می‌شود. جنگلی که آن را می‌توان یک درخت واحل به حساب آورد که حدود ۳۲۵۱ متر مربع را اشغال کرده. مکانی بی‌نهایت زیبا و عجیب که البته ارزش دیدن دارد.

 

 

وات سامان راتانارام، چاچوئنگسائو

 

 

وات سامان راتانارام، چاچوئنگسائو

 

 

وات سامان راتانارام یکی از نقاط خاص مذهبی برای هندوها و بودایی‌ها در تایلند است که چندین و چند پیکره بزرگ رنگی عجیب در آن جا خوش کرده‌اند. یکی از این پیکره‌ها، نقشی از گانشا خدایی به شکل فیل است که ۱۶ متر ارتفاع و ۲۲ متر طول دارد، چیزی که بعید است در جایی از دنیا نمونه‌اش را مشاهده کنید!

 

 

لالو، سا کائو

 

 

لالو، سا کائو

 

 

مکان عجیبی که طبیعت آن را به این شکل در آورده است. لالو در نزدیکی مرز کابوج قرار دارد و تپه‌های شنی خاص که در آن از دل خاک سر بیرون آورده‌اند، خاص و متفاوتند و مکانی عالی برای عکاسی و البته دیدن محسوب می‌شوند. احتمالا اولین بار که لالو را ببینید باور نکنید که این تپه‌ها به صورت طبیعی به این شکل در آمده‌اند.

 

 

زیباترین سواحل تایلند برای سفری رویایی و خاطره‌انگیز

 

 

سان فام بوک اوبون، راتچاتانی

 

 

سان فام بوک اوبون، راتچاتانی

 

 

بسیاری سان فام بوک اوبون را به عنوان گرند کنیون تایلند می‌شناسند. مکانی بسیار زیبا و در عین حال عجیب که به واسطه شکل خاص رسوب شدن صخره‌هایش به این شکل در آمده است. البته باید در نظر داشته باشید که برای دیدن از سان فام بوک اوبون حتما باید فصول خشک را انتخاب کنید چون در فصل‌های پرباران، بخش زیادی از این مکان و راه‌های مواصلاتی‌اش به زیر آب می‌رود.

 

 

وات بان رای، ناکون راتچازیما

 

 

وات بان رای، ناکون راتچازیما

 

 

این مکان از آن نقاط مذهبی است که بیشتر برای خیرات بوداییان به درگاه دراما استفاده می‌شود. معبدی به شکل یک فیل غول پیکر و رنگارنگ که هم از نظر زیبایی و هنر به کار رفته چشم نواز است و هم از همه جهات عجیب. مسیری برای رفتن به بالای پیکره اصلی معبد در نظر گرفته که از آن بالا می‌توانید به منظره اطراف نگاه بندازید.

 

 

سالا کئوکو، نونگ کای

 

 

وات بان رای، ناکون راتچازیما

 

 

خانه‌ای برای چندین و چند پیکرتراشی عجیب کوچک و بزرگ. این مکان نشان دهنده اعتقادات به نام لوانگ پو بونلوا سولیتات است که بسیاری آن را دیوانه و بخشی دیگر او را مردی بزرگ و دانا می‌پنداشتند. وقتی شما مجسمه‌های خلق شده از ذهن او را مشاهده می‌کنید، احتمالا خود نیز جزوی از این دو دسته قرار خواهید گرفت. مجسمه‌ها همه تلفیقی از موجودات مختلف هستند و اعضای بدن این موجودات نیز عموما به شکل‌های انتزاعی در بخش‌های نا متعارف قرار دارند. از این دست پیکرتراشی‌ها به تعداد بسیار زیاد و در اندازه‌های مختلف در سالا کئوکو وجود دارد.

مطالب مرتبط