اشتباهات رایجی که در سفر به تایلند باید مراقب آن‌ها باشیم

۱۵ تا ۲۰ درصد از مردم تایلند انگلیسی صحبت می‌کنند و بخش زیاد دیگری از مردمانی که در شهرهای توریستی سکونت دارند، آنقدر انگلیسی بلد هستند تا مسیرها را به شما یاد بدهند. اما اینکه هر جایی بروید به گرمی از شما استقبال شود و زبان بین‌المللی بین مردم رایج باشد، به این معنی نیست که همه چیز شبیه دیگر و تایلند نیز شبیه به بسیاری مناطق دیگر، تفاوت‌هایی دارد که با رعایت بعضی اصول باید از بروز مشکل برای خود جلوگیری کنید. اشتباهات رایجی در هنگام سفر با تور تایلند وجود دارند که بد نیست چند مورد از معروف‌ترین آن‌ها را در مقاله زیر برایتان لیست کنیم.

 

 

از تاکسی‌ها و رانندگان تاک-تاک، هزینه مسیر را بپرسید

 

 

taxi

 

 

رانندگان تاکسی یا تاک‌تاک (وسیله حمل و نقل تایلندی) در شهرهای گردشگرپذیر تایلند، مخصوصا آن‌ها که جلوی هتل‌ها یا مراکز توریستی منتظر می‌ایستند، به گرفتن هزینه بیش از اندازه از گردشگران معروفند. دو راه حل وجود دارد تا از این موضوع جلوگیری کنید. از تاکسی‌ها بخواهید که تاکسی‌متر خود را روشن کنند و مطمئن شوید که تاکسی‌متر از زمان ورود شما به ماشین از نوع استارت خورده باشد و اگر ماشین یا تاک-تاک، تاکسی‌متر نداشت، مبلغ مسیر را قبل از ورود به ماشین با راننده طی کنید.

 

 

با تبدیل و آداپتور به تایلند سفر کنید

 

 

electrick

 

 

یکی از اشتباهات رایج، سفر کردن بدون تبدیل یا آداپتور به تایلند است.در هتل‌های بین‌المللی این کشور، استانداردهای کشورهای اروپایی یا آمریکایی لحاظ می‌شود و در دیگر مناطق استاندارد خود تایلند که شبیه به ایران است. بهترین راه همراه داشتن تبدیل برای پریزهای مختلف است تا به راحتی بتوانید از لپتاپ و دیگر وسایل برقی خود استفاده کنید.

 

 

تکه‌های بهشت را در جزیره‌های اطراف پوکت ببینید؛ تایلند

 

 

دنبال اجناس گران نباشید

 

 

cheap

 

 

بسیاری فکر می‌کنند که تایلند چون کشوری گردشگرپذیر است پس عادی‌ست که اجناس در آن گران باشد. این یک اشتباه محض است چون در دهه‌های گذشته تایلند به عنوان یک مقصد ارزان قیمت در نظر گرفته می‌شود. هزینه رستوران‌ها در شهرهای مختلف نسبت به همان کیفیت و سر و شکل در دیگر کشورهای گردشگرپذیر بسیار ارزان‌تر بوده و این مسئله در مورد بسیاری اجناس و سرویس‌ها از حمل هتل‌ها نیز به همین صورت است.

 

 

گول افرادی که می‌گویند Grand Palace بسته است را نخورید!

 

 

 Grand Palace

 

 

بسیاری از گردشگران می‌خواهند که از این مکان زیبا بازدید کنند و تاکسی‌داران قلابی با گفتن اینکه Grand Palace به واسطه یک مراسم بودایی بسته است، شما را به محل‌های دیگری می‌برند که عموما فروشگاه‌های تقلبی فروش مدنظر خود آن‌هاست. کافی‌است از طریق اینترنت قبل از عظیمت بررسی کنید که این محل برای عموم باز است یا خیر.

 

 

غذاهای خیابانی تایلند را امتحان کنید

 

 

street-food

 

 

خیلی‌ها به شما می‌گویند که از غذاهای خیابانی دوری کنید، اما این یک اشتباه محض است چون غذاهای خیابانی تایلند بخشی از جذابین آن محسوب می‌شوند. البته خود باید در نظر بگیرید که از جایی خرید کنید که تمیزتر و بهتر است اما به طور کلی خط کشیدن دور این مسئله کار درستی نیست. برای مثال خیابان چاروئن کرانگ در بانکوک، بهشتی مملو از دکه‌های غذاهای خیابانی است که حتما باید از آن دیدن کنید.

 

 

زیبا‌ترین پارک‌های ملی تایلند برای طبیعت گردی

 

 

یخ و آب

 

 

water

 

 

با توجه به فصول بارندگی و ایراداتی که در سیستم آبرسانی تایلند وجود دارد، بهتر است از آب‌های بطری مارک معتبر برای نوشیدن استفاده کنید. نکته دیگر اینکه بسیاری از یخ‌هایی که به صورت  جدا به فروش می‌رسد کارخانه‌ای هستند که آن‌ها برای استفاده موردی ندارند. نشان آن‌ها نیز سوراخی در مرکز یخ‌های بزرگ‌تری است که در محوطه یخ فروشی می‌بینید، اگر چنین چیزی را دیدید به راحتی آن را خریداری کنید، در غیر این صورت از خریدن یخ‌های خانگی تا حد امکان خودداری نمایید.

 

 

چانه بزنید اما اصرار بیش از حد نکنید

 

 

bargaining

 

 

چانه‌زنی بر سر قیمت همانقدر کار درستی در تایلند است که اصرار بیش از حد درست نیست. در نهایت باید بدانید که شما نمی‌توانید قیمتی که یک محلی جنسی را می‌خرد، شما نیز به همان قیمت آن را خریداری کنید. در بازارها کمی وقت بگذارید و برای قیمت پایین‌تر چانه بزنید چون در بیشتر مواقع مبلغی برای پایین‌تر آوردن قیمت در نظر گرفته شده است، اما اصرار بیش از حد اصلا کار درستی نیست و ممکن است با برخورد بد فروشنده مواجه شوید.

 

 

آشنایی با بهترین بازارهای شبانه تایلند

 

 

به هیچ وجه مواد مخدر یا داروی غیر مجاز خریداری یا حمل نکنید

 

 

drugs

 

 

اگر به جزایری همچون ساموئی، پوکت یا کرابی سفر کنید، حتما می‌خواهید که در جشن‌های ساحلی شرکت کرده و کمی خوش بگذرانید. بسیاری از خارجی‌هایی که به خاطر خرید مواد مخدر (هر چند اندک) دستگیر می‌شوند، به دردسر بزرگی می‌افتند چون دولت با اینگونه مواد و داروهای غیر مجاز به شدت برخورد می‌کند. پس به هیچ وجه کار خلافی نکنید و اگر دارویی همراه دارید نسخه پزشک را همیشه با خود حمل کنید.

 

 

به اندازه لباس همراه داشته باشید

 

 

packing

 

 

گر اهل مناطق خشک ایران باشید، با پدیده تعرق شدید آشنایی ندارید. جاهای مرطوبی همچون تایلند باعث می‌شوند همیشه عرق کنید، پس همراه داشتن لباس‌های خنک و متعدد بسیار اهمیت دارد. آن‌هایی که با لباس کم و نامناسب به تایلند می‌آیند، وقت زیادی را در خشک‌شویی‌ها سر می‌کنند.

مطالب مرتبط