تکه‌های بهشت را در جزیره‌های اطراف پوکت ببینید؛ تایلند

دلیلی دارد که پوکت را مروارید دریای آندامان می‌نامند. سواحل زیبا با آب‌های زلال، اقامت‌گاه‌های ساحلی فوق‌العاده و طبیعتی بکر و مثال زدنی که باعث‌ شده هر ساله میلیون‌ها گردشگر با تور تایلند سفر می‌کنند. با وجود صدها جاذبه‌ی دیدنی در خود پوکت، اطراف این جزیره نیز جاهای زیادی برای دیدن دارد. مناطقی که می‌ارزد زحمت رفتن به آن جا را به جان بخرید و روزی را برای دیدن یکی از آن‌ها صرف کنید. در این مقاله به معرفی ۱۰ مورد از بهترین این مکان‌ها که در نزدیکی پوکت قرار دارند خواهیم پرداخت.

 

 

فی‌فی

 

 

فی‌فی

 

 

یکی از زیباترین نقاط تایلند که در تمام جهان به خوبی از آن یاد می‌شود. آب خاص سبز رنگ و شفاف با طبیعتی که جایی برای حرف نمی‌گذارد و مراکزی که برای انواع ورزش‌های آبی و غواصی مناسب هستند و از فی‌فی جزیره‌ای می‌سازند که از بهترین مقاصد تفریحی در تمام دنیا به حساب می‌آیند. فی‌فی تنها دو ساعت از پوکت فاصله دارد و به گواه بسیاری از آنان که به این جزیره سفر کرده‌اند، بندر مایا مهم‌ترین دیدنی آن به حساب می‌آید.

 

 

کرابی

 

 

کرابی

 

 

اگر چه کرابی به خودی خود یکی از مقاصد گردشگری اصلی تایلند به حساب می‌آید، اما اگر به مقصد پوکت سفر کرده باشید هم می‌توانید روزی را برای دیدن از این جزیره‌ی زیبا صرف نمایید. کرابی با طبیعت متفاوت خود نسبت به پوکت و صخره‌های آهکی بسیار معروفش می‌تواند تنوعی جذاب به سفر شما دهد. این جزیره نیز حدود ۲ ساعت از پوکت فاصله دارد و به وسیله قایق قابل دسترسی خواهد بود.

 

 

مهم‌ترین دلایلی که چرا باید به پوکت سفر کنیم

 

 

پارک ملی کائو سوک

 

 

پارک ملی کائو سوک

 

 

اگر به دنبال قایق سواری در آب‌های آرام و زیبا، شنیدن صدای پرندگان و تنفس عطر جنگل‌های انبوه هستید، این پارک ملی می‌تواند بهترین گزینه برای شما باشد. این پارک ملی خانه‌ای برای چند جنگل بارانی، تعداد بسیار زیادی آبشار، برکه‌های زمردین و مناطق طبیعی دیگر است و همچون دو منطقه دیگری که از آن‌ها یاد کردیم تنها دو ساعت از خود پوکت فاصله دارد.

 

 

کائو لاک

 

 

کائو لاک

 

 

کائو لاک در میان هیاهویی که در سال‌های اخیر گردشگران در تایلند به راه انداخته‌اند، بیش از هر نقطه بکر دیگری شبیه به تایلند قدیم است. با قایق‌های چوبی در آب و خانه‌های چوبی ماهیگیران و جنگل‌های انبوهی که مملو از انواع درختان و جانوران هستند. سواحل این منطقه با شن‌های نرم و زیبا پوشیده شده و سکوت و آرامش خاصی در آن جاری‌ست که باعث می‌شود سفری متفاوت را در کائو لاک تجربه کنید.

 

 

 

رستوران‌های رمانتیک پوکت با نمای جادویی غروب آفتاب

 

لانتا

 

 

لانتا

 

 

لانتا جزیره‌ای کوچک است با جنگل‌های مانگرو بسیار زیبا و آب‌هایی که بسیاری از تورهای غواصی در آن برنامه اجرا می‌کنند. طبیعت زیر آب این جزیره خود بهشتی‌ست که برای آن‌ها که عاشق غواصی تفریحی هستند مکانی فوق‌العاده است. لانتا تنها دو ساعت با پوکت فاصله دارد و اگر خواستید توری برای رفتن به آنجا در نظر بگیرید، حتما حواستان باشد که غروب خورشید در لانتا باشید.

 

 

 

جزایر سیمیلان

 

 

جزایر سیمیلان

 

 

این ۹ جزیره‌ی کوچک همچون جواهری بر پهنه‌ی این آبی کریستالی هستند که از جمله مهم‌ترین مناطق غواصی در کل دنیا به حساب می‌آیند. آب شفافی که در این منطقه وجود دارد آنقدر زیباست که می‌توان از روی صخره‌ها ماهیان رنگارنگ را مشاهده کرد که در زیر آب به بازی مشغولند. خوشبختانه این جزایر جذاب تنها یک ساعت از پوکت فاصله دارند و به راحتی قابل دسترسی هستند.

 

 

جذاب‌ترین تفریح‌ها در جزایر فی فی و کرابی؛ پوکت

 

 

جزیره جیمز باند

 

 

جزیره جیمز باند

 

 

این جزیره به واسطه فیلم‌برداری فیلم معروف جیمز باند به یکی از نمادهای این منطقه از تایلند بدل شده است. با این حال تنها یک فیلم نیست که این جزیره را تا این حد محبوب کرده، بلکه صخره‌های سبز و زیبایی که از دل آب بیرون آمده‌اند آن را به جایی نا متعارف و رویایی بدل کرده است. پوشش گیاهی جذاب و متنوع، غارهایی بی‌مقال و آبی شفاف و زیبا از دیگر موهبت‌های جزیره جیمز باند است.

 

 

هائه

 

 

هائه

 

 

این جزیره‌ی کوچکِ پوشیده از جنگل، به واسطه مناطق مرجانی وسیعش، به جزیره مرجانی نیز معروف است. اما یکی دیگر از جذابیت‌های مهم آن، سواحل کم عمق با انبوهی از ماهیان رنگارنگ است که به واسطه همین مرجانی بودن منطقه آنجا گرد می‌آیند. امکاناتی بسیار عالی در سواحل کو هائه برای تفریح در نظر گرفته شده و تنها ۲۵ دقیقه از پوکت فاصله دارد.

 

 

 کو یائو یای و کو یائو نای

 

 

 کو یائو یای و کو یائو نای

 

 

این دو جزیره که در نزدیکی همدیگر قرار دارند به وسیله قایق و در فاصله یک ساعته از پوکت در دسترس خواهند بود. جایی که با ورود به آن انگار در زمان سفر کرده‌اید. آرامش و سکوتی بسیار دل‌انگیز همراه با طبیعت شگرف این جزایر یکی از اصلی‌ترین دلایل سفر به آن‌ها خواهد بود.

مطالب مرتبط