بهترین رستوران‌های استانبول با سرآشپزهای برجسته دنیا

تور استانبول سفر به شهری گردشی با جاذبه‌های فراوان است که یکی از بهترین آن، رستوران‌ها و خوردن غذاهای خوشمزه و بهشتی است. با این که در سفر به این شهر اولین چیزی که مد نظر ماست خوردن کباب‌های چرب و فوق‌العاده است اما گزینه‌های غذاخوری در استانبول بسیار متنوع‌تر از این حرفاست. ما قصد داریم در این مقاله بهترین سرآشپزهای فعال در رستوران‌های برجسته استانبول را معرفی کنیم. اگر با تور ترکیه به دیدن استانبول می‌روید به این رستوران‌های مشهور هم سری بزنید.

 

 

Amanda Bravo

 

 

Amanda Bravo

یکی از رستوران‌های برجسته‌ای که سرآشپزش یعنی İnanç Baykar را همه می‌شناسند، آماندا براوو است. سرآشپز اینانسه به شدت بر روی کیفیت غذا تاکید دارد و می‌داند که ویژگی برجسته هر رستورانی کیفیت غذاهایش است. این سرآشپز به صورت فصلی و با تغییر مواد تازه هر فصل، منوی رستوران را تغییر می‌دهد تا حدالامکان از مواد باکیفیت فصل استفاده کند و ارزش غذایی منو را بالا نگه دارد. منوی او معمولا ساده بوده و تمامی سلیقه‌ها را در بر می‌گیرد تا رضایت طیف گسترده‌ای از مشتریان را جلب کرده باشد. شما می‌توانید از ساعت ۱۲ ظهر تا ۵ عصر برای خوردن غذاهای فوق‌العاده اینانسه به این رستوران مراجعه کنید.

آدرس: Reşitpaşa Mahallesi, Emirgan Sk. No:20, 34467 Sarıyer/İstanbul, Turkey

تلفن: +90 212 277 15 16

 

 

Antica Locanda

 

 

Antica Locanda

 

 

اگر از خوردن غذاهای ایتالیایی لذت می‌برید و دوست دارید برای تنوع هم که شده به رستورانی غیر ترکی بروید آنتیکا لکاندا یکی از بهترین انتخاب‌های پیش روی شما است. البته ما این احتمال را می‌دهیم که بعد از یک بار غذا خوردن در این رستوران مجددا به آن مراجعه نمایید. علتش هم واضح است، طراحی داخلی و جذاب رستوران از لحاظ بصری تاثیر روانی بسیار مثبتی بر شما ایجاد می‌کند و هم این که منوی سرآشپز Gian Carlo Talerico بسیار برجسته و قابل توجه است. به طوری که هر بار غذا خوردن در این رستوران ایتالیایی منحصر به فرد و صمیمی همانند شرکت در ضیافتی فراموش نشدنی است. فرقی نمی‌کند با خانواده هستید یا جمعی دوستانه، رفتن به این رستوران می‌تواند از تجارب منحصر به فرد سفر شما باشد. شما می‌توانید بین ساعات ۶:۳۰ عصر تا ۱۲ نیمه شب برای خوردن غذاهای به یادماندنی سرآشپز Gian Carlo Talerico به آنتیکا مراجعه کنید.

آدرس: Arnavutköy Mahallesi, Satış Meydanı Sk. No. 12, 34345 Beşiktaş/İstanbul, Turkey

تلفن: +90 533 597 94 45

 

 

 

فعالیت‌های جذاب برای کودکان در استانبول

 

 

Mittag

 

 

Mittag

 

 

میتاگ جاییست که می‌توانید بهترین غذاهای روزانه را نوش جان کنید. در واقع سرآشپز Fatma Yıldırım با تدارک دیدن صبحانه‌ای جذاب و چشمگیر و ناهاری فوق‌العاده خوش طعم و بو سعی می‌کند مشتریان خود مخصوصا گردشگران را هر چه بیشتر با غذاهای ترکی و فرهنگ خوراکی روزانه مردم ترکیه آشنا کند. او با استفاده از مواد فصلی درجه یک و تازه کیفیت و مزه غذا را بالا می‌برد به طوری که بعد از یک بار غذا خوردن در این رستوران آرزو می‌کنید کاش وقت کافی برای بازگشت مجدد را داشته باشید. شما می‌توانید شما می‌توانید از ساعت ۱۰ صبح تا ۹:۳۰ شب به این رستوران بروید.

آدرس: Reşitpaşa Mahallesi, Kongre Cd. No:63, 34467 Sarıyer/İstanbul, Turkey

تلفن: +90 212 323 61 25

 

 

Neolokal

 

 

 Neolokal

 

 

اگر همیشه به دنبال خوردن غذاهای جذاب و خوش رنگ و بو هستید که شما را به چالش بکشاند، Neolokal جاییست که باید حتما به آن سر بزنید. سرآشپز Maksut Aşkar با به چالش کشیدن غذاهای ترکی و اضافه کردن عناصر مدرن و سلیقه امروزی سعی می‌کند غذاهای ترکیبی مدرنی را بر اساس غذاهای سنتی ترکی تهیه و تدارک ببیند. با وجود این که حدود ۲ دهه از فعالیت حرفه‌ای در زمینه آشپزی می‌گذرد اما خود را در حد دانشجویی کنجکاو می‌داند که هنوز در حال یادگیری و تجربه است. به همین دلیل است که مردم او را به عنوان فروتن‌ترین آشپز شهر می‌شناسند. چشم‌هایتان به شامی بدوزید که او و تیم مجربش از سراسر دنیا، برای شما تدارک دیده‌اند و از خوردن آن لذت ببرید. برای خوردن غذاهای منحصر به فرد بین ساعت‌های ۷ عصر با ۲ صبح به رستوران مراجعه کنید.

آدرس: Arap Cami Mahallesi, Bankalar Cd. No:11, 34420 Beyoğlu/İstanbul, Turkey

تلفن: +90 212 244 00 16

 

 

Nicole

 

 

Nicole

 

 

یکی از رستوران‌های فانتزی و کاملا شناخته شده‌ی استانبول برای افراد مشکل‌پسند و حساس نیکول است. دکوراسیون کاملا فانتزی آن نه تنها در فضای محیط بلکه حتی به شکل و ظاهر غذاها نیز سرایت پیدا کرده است. در رستوران تنها چند میز انگشت‌شمار قرار گرفته و فضای آن نیز کاملا آرام و صمیمی است. غذاهای خلاقانه Aylin Yazıcıoğlu را تقریبا تمام شهر می‌شناسند پس چرا برای کسب تجربه‌ای جدید این رستوران را انتخاب نمی‌کنید؟ شما می‌توانید از ساعت ۶:۳۰ تا ۹:۳۰ برای خوردن عصرانه و شام به این رستوران بروید.

آدرس: Tomtom Mahallesi, Tomtom Kaptan Sk. No:18, 34433 Beyoğlu/İstanbul, Turkey

تلفن: +90 212 292 44 67

 

 

TOI

 

 

TOI

 

 

این رستوران ابتدا در Akaretler واقع شده بود اما سال 2016 به Kuruçeşme نقل مکان کرد. حالا شما می‌توانید سرآشپز İsmet Saz را فعال‌تر و سرزنده‌تر از زمان دیگری در این رستوران ببینید. اما نکته مثبت در TOI اینست که سرآشپز ساز هر ۶ هفته یک بار منو را تغییر می‌دهد. بنابراین شما همیشه می‌توانید بهترین غذاهای فصلی با مواد تازه را نوش جان کنید. البته بخشی از غذاهای کلاسیک همیشه در منو وجود دارند که بهتر است آن‌ها نادیده نگیرید. مواردی مثل بیف معروف ساز، بلینگتون از جمله آن‌هاست. ساز و دستیارانش از ساعت ۷ عصر تا ۲ صبح برای ارائه بهترین خدماتشان انتظار شما را می‌کشند.

آدرس: Kuruçeşme Mahallesi, Kuruçeşme Cd. No:11, 34345 Beşiktaş/İstanbul, Turkey

تلفن: +90 212 258 00 29

مطالب مرتبط