فعالیت‌های جذاب برای کودکان در استانبول

آیا قصد دارید در تور استانبول همراه بچه‌ها از استانبول بازدید کنید و نگرانید که بچه‌ها سفر به چنین شهر تاریخی و شلوغی را دوست دارند یا خیر؟ البته بچه‌ها که درک زیادی از تاریخ ندارند مسلما از دیدن نقاط ویرانه تاریخی و یا موزه‌ها خوشحال نخواهند بود و حتی شاید حوصله‌شان هم سر برود. اما نباید نگران این موضوع باشید زیرا ترک‌ها عاشق بچه‌ها هستند. ما در این مطلب فهرستیاز فعالیت‌های جذاب تدارک دیدیم که هم شما و فرزندتان را سرگرم خواهند کرد.

 

 

مینیاتورک

 

 

sharghian@321456

 

 

بی‌شک یکی از جاهایی که همه بچه‌ها در آن خوشحال خواهند بود پارک‌ها هستند. این پارک مینیاتوری که در ساحل شاخ طلایی واقع شده در حدود ۱۰۵ اثر تاریخی و ارزشمند و نماد ترکیه‌ی عثمانی تا کنون را در مقیاس ۱/ ۲۵ام نسخه اصلی ارائه می‌دهد. نمونه‌های مختلفی از پارک‌های مینیاتوری در سراسر دنیا قرار دارد که برجسته‌ترین نمادهای دنیا را در معرض دید می‌گذارند. شما نیز در این پارک جذاب می‌توانید ترکیه را در محوطه کوچکی بگردید و به جای جای آن سفر کنید. پارک مینیاتوری استانبول با داشتن ۲ هزار متر مربع فضای دیدنی و سبز و مجموع۶۰ هزار متر مربع مساحت کل منطقه، بزرگ‌ترین پارک مینیاتوری در دنیا است. به علاوه می‌توانید با فرزندتان به قسمت تفریحی امکاناتی مثل زمین بازی، زمین شطرنج غول‌پیکر، و هزارتو بروید و سرگرم شوید. مینیاتورک روزانه از ساعت ۹ صبح تا ۵ عصر باز است، البته تابستان‌ها ساعت آن افزایش می‌یابد.

 

 

لگولند استانبول

 

 

لگولند استانبول

 

 

لگولند یکی از جذاب‌ترین مکان‌های مخصوص کودکان و نوجوانان تا ۱۴ سال است. آن‌ها می‌توانند در این مجموعه تفریحی تا چندین ساعت سرگرم شوند و اوقات جذابی را پشت سر بگذارند. شما می‌توانید از بخش‌های مختلف آن استفاده کنید و بچه‌ها را برای کارهایی که می‌خواهند انجام دهند آزاد بگذارید. مثلا آن‌ها می‌توانند در تور کارخانه شرکت کنند و با ویدئوی انیمیشنی در کارخانه لگولند گردش کنند. مینی‌لند نیز یکی دیگر از بخش‌های جذاب مجموعه بوده و شامل ماکت‌های کوچک شده‌ای از نقاط برجسته استانبول می‌شود که همگی با لگو ساخته شده‌اند. به علاوه شما می‌توانید بچه‌ها را در کارگاه خلاقیت بگذارید تا در کنار دیگر همسالانشان از امکانات موجود استفاده کرده و استعداد خود را بروز دهد. kingdom quest هم جایی برای سواری‌های خردسالان است. اما اگر هیچکدام این‌ها را نخواستید حتما به سینمای ۴بعدی جذاب آن بروید. در نهایت اگر بچه ۱ تا ۵ سال دارید او را به مزرعه دوپلو ببرید.

 

 

خرید از بهترین فروشگاه‌های لباس بچه در استانبول

 

مخزن باسیلیکا

 

 

مخزن باسیلیکا

 

 

آب انبار باسیلیکا یکی از نقاط دیدنی استانبول است که هم بچه‌ها آن را دوست دارند و هم بزرگسالان اما چرا؟ این مخزن آب دارای ۳۳۶ ستون مرمرین با سالنی بزرگ است. رنگ روشن و تیره فضا و محیط خنک و خیس مخزن بچه‌ها را برای کاوش و کنجکاوی جذب می‌کند. آن‌ها می‌توانند بین ستون‌ها پرسه بزنند و جذب طرح و ستون‌ها بشوند. در سالن به پیاده‌روی اکتفا نکنید به گوشه‌ها بروید و بازدید از ماهی‌ها را از دست ندهید.

 

 

جزایر پرنسس

 

 

جزایر پرنسس

 

 

این جزایر به نوعی بهشت کودکان است. در این منطقه تردد ماشین ممنوع بوده و لوازم حمل و نقل اسب و کالسکه است. بنابراین نگرانی از بابت حوادث جاده‌ای صفر خواهد بود. بچه‌ها می‌توانند آزادانه به این طرف و آن طرف بدوند و از هوای پاک و آفتاب گرم لذت ببرند. آن‌ها می‌توانند هر کاری که دوست دارند بکنند در حالی که شما از قدم‌زنی خود لذت می‌برید. اگر فرزند جوان دارید همراه اون دوچرخه کرایه کنید و به تور جزیره‌گردی خانوادگی بروید.

 

 

بهترین و جذاب‌ترین کاخ‌های استانبول که باید از آن‌ها دیدن کنید

 

 

تور بسفور

 

 

بسفور

 

 

هر بچه‌ای از قایق‌سواری لذت می‌برد. برای این کار شما چند گزینه پیش رویتان دارید. یا با کشتی سریع و ارزان قسمت آسیایی را بگردید و دوباره به همان‌ جایی که بودید برگردید و یا کل مسیر را تا دریای سیاه بگردید. در تابستان‌ها حتی گزینه‌های بهتری هم وجود دارد و شما می‌توانید غروب خورشید را در کشتی و روی دریا تماشا کنید.

 

 

آکواریوم استانبول

 

 

آکواریوم استانبول

 

 

آکواریوم استانبول در فاصله‌ای نه چندان دور از فرودگاه در منطقه فلوریا واقع شده است. با این که کمی از مرکز شهر دور است اما رفتن به آن و بازدید از انواع ماهی‌ها و موجودات آبزی ارزشش را دارد. آکواریوم استانبول با بازسازی مصنوعی نقاط مختلف آب و هوایی میزبان حدود ۱۷ هزار موجود آبزی و غیر آبزی از انواع ماهی‌ها تا پنگوئن‌ها است. شما می‌توانید از این آکواریون عظیم ۲۲ هزار مترمربعی که در ۲ طبقه طراحی شده بازدید کرده و ساعات طولانی‌ای را همراه بچه‌ها سرگرم تماشای طیف گسترده حیواناتش شوید. شما می‌توانید از شاتل‌های رایگان آکواریوم که از چند نقطه در شهر فعال هستند به آن بروید.

 

 

موزه صنعت راحمی ۱م کوچ

 

 

راحمی

 

 

در خط ساحلی شاخ طلایی ساختمانی قرن ۱۹امی قرار دارد که قبلا از آن به عنوان کارخانه استفاده می‌شد اما امروزه تبدیل به موزه شده است. البته خود موزه به تنهایی ارزش دارد اما بچه‌ها به خاطر این که می‌توانند از ماشین‌های قدیمی بالا بروند، روی صندلی واقعی کابین خلبانی بنشینند، وارد زیر دریایی شوند و تجربیات واقعی پیدا کنند عاشق آن می‌شوند. به علاوه اگر بعد از گشت و گذار احساس گرسنگی کردید می‌توان به یکی از دو رستوران محل بروید و غذاهای خوشمزه‌ای بخورید.

مطالب مرتبط