گردش در بهترین و جذاب‌ترین محله‌های استانبول

استانبول با تمام شهرتی که دارد میزبان ۱۴ میلیون نفر برای زندگی است. این بدان معناست که با یک مادر شهر شلوغ و درهم روبرو نیستید. اما به دلیل تفاوت‌های فرهنگی و عقیدتی ساکنان شهر، محلات آن هر کدام حس و حال مخصوص به خودشان را دارند و به طور کلی با هم متفاوت هستند. در بعضی خیابان‌های سنتی به سختی می‌توان زنان را با لباس‌های آزاد و راحت دید ولی در خیابانی دیگر می‌توان بین انواع  بوتیک‌ها، گالری‌های هنری و رستوران‌ها قدم زد. بیایید نگاهی به بهترین محلات شهر بیاندازیم.

 

 

گالاتا

 

 

گالاتا

 

 

تقریبا می‌توان گفت بخش اعظم شهرت گالاتا به خاطر برج گالاتا در این محله است که به خیابان‌های سنگی و قدیمی و ساختمان‌های نئوکلاسیک نمای دیدنی دارد. شما می‌توانید از خیابان گالیپ دِده قدم‌زنان پایین بروید از اطراف و مغازه‌ها دیدن کنید تا به میدان برج گالاتا برسید. سپس مسیرتان را به خیابان سردار اکرم ادامه دهید و از جذاب‌ترین مغازه‌های منطقه دیدن کنید. هر دو طرف خیابان‌ها در گالاتا دیدنی است، پس خودتان را در کاوش و گشت‌زنی غرق کنید و سعی کنید تمام زوایای خیابان‌ها را بررسی نمایید و چیزهای جذاب و دیدنی پیدا کنید. اگر خسته و گرسنه شدید، به کافه‌های دوست داشتنی و محبوب آن که مردم محلی اوقاتشان را در آن‌ها صرف می‌کنند بروید تا هم خستگی در کنید و هم از خوراکی‌های خوشمزه ترکی بخورید.

 

 

چوکورچوما

 

 

چوکورچوما

 

 

همچنین بخش بزرگی از ناحیه بیوغلو، چوکورچوما بزرگ‌ترین محله عتیقه فروشی شهر است که بهترین فروشگاه‌های عتیقه فروشی را می‌توانید در آن پیدا کنید. با این که برخی از معروف‌ترین فروشگاه‌های منطقه A La Turca، Modern Tarih و Asli Günşiray هستند. اما شما به همین اسامی بسنده نکنید و به گشت و گذار و کاوشتان ادامه دهید. زیرا همیشه مغازه‌های جدیدی هستند که افتتاح می‌شوند و چیزهای خوبی به فروش می‌رسانند که ممکن است مورد علاقه‌تان باشند. به علاوه یکی از ویژگی‌های برجسته چوکورچوما موزه بی‌گناهی آن است که از کتاب اورهان پاموک نویسنده ترکی و برنده جایزه نوبل ادبی الهام گرفته شده است.

 

 

بهترین شهر‌های رمانتیک برای ماه عسل در ترکیه

 

کاراکوی

 

 

کاراکوی

 

 

کاراکوی قبلا یکی از مهم‌ترین بنادر شهر برای داد و ستد و امور تجاری بود. اما از سال ۲۰۱۲ کم کم رویه آن تغییر کرد و به نقطه‌ای گردشی و دیدنی تبدیل شد. به طوری که با حفظ چهره تاریخی آن، ساختمان‌ها مورد خرید و فروش و بازسازی قرار گرفتند و تبدیل به کافه و رستوران‌های چشمگیر شدند. حالا این منطقه که پر از بوتیک‌های زیبا، کافه‌های دنج و دوست داشتنی و رستوران‌هایی با منظره دریا است، آخر هفته‌ها خود را برای میزبانی از مردم محلی و گردشگران سرگردان آماده می‌کند. شما می‌توانید در اسکله و خیابان‌های محله قدم بزنید و برای رفع خستگی در کافه‌های آن پنهان شوید. یکی از اولین کافه‌های کاراکوی، کاباراک است و رستوران آن Karaköy Lokantası جایی‌ست که قبل از مراجعه باید میزی در آن رزرو کرده باشید.

 

 

بالات

 

 

بالات

 

 

بالات از قدیم محله‌ای برای ساکنان ارتدوکس یونانی و ارمنی‌ها بوده و به همین دلیل پر از خانه‌های قدیمی و کلیساهای کوچک و بزرگ است. از اصلی‌ترین دیدنی‌های محله می‌توان به فنر لایزه، ساختمان قلعه مانند آجر قرمز با دید کلی به محله، کلیسای سنت جورج، و کلیسای سلطنت قسطنطنیه که کلیسای ارتدوکس یونانی هم شناخته می‌شود، نام برد. به علاوه شما در حین قدم زنی در این خیابان‌های تاریخی شاهد جوانانی هستید که کسب و کار کوچک خودشان در زمینه‌های کافه‌های کوچک، کارگاه‌های هنری سرامیکی، گالری‌های هنری و مغازه‌های سوغاتی فروشی را بیشتر در اطراف خیابان‌های  Yıldırım و Vodina اداره می‌کنند.

 

 

بهترین شهر‌های رمانتیک برای ماه عسل در ترکیه

 

 

آرناواتکوی

 

 

آرناواتکوی

 

 

در حال حاضر قطب اصلی شب زنده‌داری در استانبول آرناواتکوی است که در همسایگی بفسور با معبد عثمانی و رستوران‌های ماهی‌اش قرار گرفته است. امروزه شما می‌توانید در خیابان‌های پر شور و رنگ این محله  قدم بزنید و از انواع نوشیدنی‌های خوشمزه لذت ببرید. احساس سرزندگی و جوانی کنید و از خوردن ناهار در رستوران‌های جذابش لذت ببرید. همچنین شما می‌توانید در طول روز و با گشت‌زنی در خیابان‌هایش از خانه‌های قدیمی مجلل و چشمگیر در حاشیه آب دیدن کنید و عکس‌های زیبایی از خودتان بیاندازید.

 

 

مودا

 

 

مودا

 

 

محله آسیایی استانبول هم دارای مناطق دیدنی و ویژگی‌های خاص خودش است اما آن‌گونه که شایسته است مورد توجه قرار نمی‌گیرد. یکی از مناطقی که باید در این قسمت شهر دیدن کنید محله مودا است. شما می‌توانید سوار قایق شوید و از این قسمت استانبول به طرف دیگر آن بروید و شانس این را داشته باشید که خط ساحلی و زندگی شهری را از وسط دریا تماشا کنید. شما در این قسمت شاهد بسیاری از کافه‌ها، رستوران‌ها و مغازه‌ها را که توسط کارآفرینان جوان محله اداره می‌شوند هستید. به علاوه ساحل مودا یکی از جذاب‌ترین نقاط برای یک پیاده‌روی طولانی و دل‌انگیز شناخته می‌شود. بعدتر، غروب هنگام خیابان کدیفه جایی‌ست که هر کسی پس از گشت و گذار روزانه به رستوران‌ها و کافه‌هایش پناه می‌برد. به همین دلیل است که کدیفه در عموم مواقع مخصوصا شب‌ها جنب و جوش بسیار زیادی را به خود می‌بیند و تا دیروقت به فعالیت ادامه می‌دهد.

مطالب مرتبط