جذاب‌ترین فعالیت‌های رایگان در استانبول

گرچه استانبول پایتخت سیاسی ترکیه نیست اما بی‌شک آن را می‌توان پایتخت فرهنگی و گردشی داست که امتیازات و ویژگی‌های زیادی به بازدیدکنندگان خود ارائه می‌دهد. استانبول با خیابان‌های خرید پر زرق و برق، رستوران‌ها و کافه‌های چمشگیر، تورهای گردشی فراوان، موزه‌ها و پارک‌های تفریحی مقصدی پرخرج به نظر می‌رسد. اما فعالیت‌های زیادی وجود دارد که می‌توانید رایگان انجام دهید. اگر قصد سفر با تور استانبول را دارید، می‌توانید این بهترین کارهای رایگان را انجام دهید

 

 

موزه هنر مدرن استانبول

 

 

موزه هنر مدرن استانبول

 

 

یکی از مهم‌ترین قطب‌های مهم استانبول برای هنرمندان هنر معاصر داخلی و خارجی است که هر هنر دوستی حتما باید در استانبول از آن بازدید کند. اگر بخواهید در طول هفته از موزه بازدید کنید ملزم به پرداخت هزینه ورودی هستید اما نکته جذاب اینجاست که پنجشنبه‌ها بازدید از موزه کاملا رایگان است. این موزه که از ساعت ۱۰ صبح تا ۶ بعد از ظهر باز است شامل بخش‌های مختلفی مثل نمایشگاه‌ها، گاری‌ها، سینما، کافه، فروشگاه و کتابخانه‌ای بزرگ می‌شود.

آدرس: Meclis-i Mebusan Caddesi Antrepo No.4, Karaköy

تلفن: +90 212 334 73 00

 

 

موزه نقاشی و مجسمه‌سازی

 

 

موزه نقاشی و مجسمه‌سازی

 

 

موزه نقاشی و مجسمه‌سازی استانبول یکی از اولین موزه‌های هنرهای زیبا در ترکیه است که توسط آتاتورک در سال ۱۹۳۷ تأسیس شده است. این موزه آثار هنرمندان قرن ۱۹ و ۲۰ام ترکیه، چهره‌های شناخته شده‌ای مثل عثمان همدی بی و بدری راحمی را به نمایش گذاشته است. شما می‌توانید از این موزه روزانه بین ساعت‌های ۱۰ صبح تا ۴:۳۰ بعد از ظهر البته به غیر از روزهای یکشنبه و دوشنبه به صورت رایگان بازدید کنید. این موزه در طبقه همکف کاخ دلمه باغچه تحت نظارت دانشگاه معمار سینان قرار دارد.

آدرس: Sinanpaşa, Dolmabahçe Cad. Akatlar Durağı, Beşiktaş

تلفن:  +90 212 261 42 98

 

 

هتل "Karaköy Istanbul 10" برای اقامتی به یادماندنی

 

 

موزه پرا

 

 

موزه پرا

 

 

پرا موزه‌ای خصوصی است که در یک ساختمان زیبای قرن نوزدهمی جایی که بریستول هتل در آن قرار دارد، واقع شده است. این موزه در سال ۱۸۹۳ توسط سونا و اینان کوچ تاسیس شده است در سال ۲۰۰۳ تا ۲۰۰۵ مورد بازسازی گسترده قرار گرفت. گرچه نمای داخلی همان است که بود اما داخل آن اصلاحات گسترده‌ای به خود دید. موزه پرا توجه ویژه‌ای به آثار نقاشی مرتبط با نگارگری عثمانی، هنر شرق‌شناسی در قرن ۱۹ میلادی و آثار برجسته مرتبط با کاشی و سرامیک چینی داشته و سعی کرده مجموعه خوبی را در نمایشگاه خوب به عرصه دید عموم قرار بدهد.

آدرس: Meşrutiyet Caddesi No.65, Tepebaşı

تلفن: +90 212 334 99 00

 

 

سالت گالاتا

 

 

سالت گالاتا

 

 

سالت گالاتا یکی دیگر از نقاط خیره‌کننده استانبول است که معماری آن قبل از هر چیزی توجه جلب می‌کند. این موسسه فرهنگی دارای یک کتابخانه و گاری هنری بوده و در کنارش دیگر امکانات مثل کافه و رستوران، کتاب فروشی و موزه بانک عثمانی قرار گرفته است. نه کتاب فروشی و رستوران و کافه، اما بازدید از گالری هنری، موزه عثمانی و کتابخانه کاملا رایگان است. به عنوان گردشگری کنجکاو می‌توانید از کتابخانه و معماری خاصش، گالری و آثار هنری جذابش و همین‌طور موزه عثمانی دیدن و عکس‌های جذابی از گوشه و کنار آن تهیه کنید. ساده بگوییم شما می‌توانید کل روزتان را در این موسسه فرهنگی سپری کنید.

آدرس: Arap Cami Mahallesi, Bankalar Caddesi No.11, Karaköy

تلفن: +90 212 334 22 00

 

 

راهنمای گردشگری بازدید از موزه ایاصوفیه

 

 

گالری‌های هنری واقع در خیابان استقلال

 

 

گالری‌های هنری واقع در خیابان استقلال

 

 

بازدید از گالری‌ها همیشه رایگان هستند و شما همیشه می‌توانید بدون پرداخت حتی یک سکه میان آن‌ها گردش کنید و آثار هنری مختلف را دیدن نمایید. در استانبول نیز گالری‌های هنری در خیابان اسقلال دایر هستند. یکی از معروف‌ترین آن‌ها میسیر آپارتمان است که گالری‌های متنوع و مختلفی در طبقات آن قرار گرفته است. از جمله این گالری‌ها که می‌توانید از آن‌ها دیدن کنید می‌توان به گالریست، گالری زیلبرمن و گالری نو اشاره کرد. اگر استقلال را به سمت پایین ادامه دهید به گالری معاصر آتر می‌رسید که از نظر هنری باارزش بوده و بهتر است جستجو در آن را از دست ندهید.

آدرس: Mısır Apartmanı: İstiklal Caddesi No.163, Beyoğlu

آدرس: Arter: İstiklal Caddesi No.211, Beyoğlu

 

 

تور بالات گردی

 

 

تور بالات گردی

 

 

یکی از محله‌های رنگارنگ، دیدنی و تاریخی استانبول، که می‌توانید تمام روز را در آن سرگردان باشید و گوشه و کنارش را بدون صرف حتی یک لیر بگردید بالات است. شما می‌توانید از ساختمان‌های یونانی تاریخی دیدن کنید و در کلیسای سنت جورج شمع روشن کنید. سپس به سمت کلیسای بسیار زیبا و بلغاری سنت استفان بروید و از آن عکس‌های جذابی تهیه کنید. به علاوه می‌توانید از خانه‌های تاریخی یونانی‌ها و ارتدوکس‌های یونانی که هنوز شکوه گذشته‌شان را حذف کرده‌اند دیدن کنید. البته اگر خسته و گرسنه شدید می‌توانید در کافه‌ای دنج چیزی بخورید.

آدرس: Church of St. George: Dr. Sadık Ahmet Caddesi, Balat

آدرس: St. Stephen Bulgarian Church: Mürselpaşa Caddesi No.85, Balat

 

 

مسجد زیریک

 

 

مسجد زیریک

 

 

این مسجد که در اصل کلیسایی زیبا و خوش منظر بوده که خود از دو بخش کلیسای ارتدوکس و یک نمازخانه تشکیل شده بود بعد از فتح مسلمانان به مسجد تبدیل شد. این مسجد دومین بنای مذهبی به جا مانده از دوره بیزانس بعد از ایا صوفیه است که بعد از سقوط قسطنطنیه به مسجد تبدیل شد.

آدرس: Ibadethane Sokak, Fatih

مطالب مرتبط