بهترین سوغاتی‌های هند که در دهلی می‌توانید بخرید

تور هند سفر به کشوری هزار فرهنگ با تاریخی کهن و پیچیده است که هر بخشی از آن شاهد دوره‌ و مردمانی منحصر به فرد بوده است. از همین رو آثار و صنایع دستی و سوغاتی‌های هر منطقه با دیگر جاهایش متفاوت است. یکی از دغدقه‌های همیشگی مسافرین و گردشگران تهیه سوغاتی مناسب در این کشور است. لازم نیست کل این سرزمین پهناور را زیر پا بگذارید تا سوغاتی‌های خاص آن را از گوشه و کنارش جمع کنید. بلکه می‌توانید تعدادی سوغاتی برجسته و خاص را در شهر دهلی نو بیابید. ما در این مقاله به شما کمک خواهیم کرد تا سوغاتی‌های مناسبی از  به یادگار تهیه کنید.

 

 

نقاشی‌های مدهوبانی

 

 

نقاشی مدهوبانی

 

 

یکی از راه‌های که می‌توانید منزل خود را با طرحی هندی که معرف فرهنگ این کشور است تزئین کنید نقاشی‌های جذابی موسوم به مدهوبانی است. این نقاشی‌های رنگی طرح‌های مختلفی مثل رقص لرد کریشنا در مناظر روستایی را در بر می‌گیرند. مدهوبانی معرف هنر هندی و یک سوغاتی منحصر به فرد از این کشور محسوب می‌شود که بسیار مورد توجه و استقبال گردشگران است.

 

آدرس: Dastkar, Nature Bazaar, Anuvrat Marg, New Delhi, India

 

 

ساری ابریشمی

 

 

ساری ابریشمی

 

 

ساری‌های ابریشمی با طرح‌های پیچیده زیبا که همگی کار دست می‌باشند، نه تنها معرف هنر هندی بلکه راوی زندگی مردم مرفه و لاکچری است. این یادگاری دست بافت را می‌توانید به راحتی در نالی ساری واقع در جنوب اکستنشن ۲ و کنات پلیس بیابید.

 

آدرس: Nalli Silk Sarees, D-2, Block E, South Extension Part II, New Delhi, India

 

 

چای هندی

 

 

چای هندی

 

 

هند کشوری غنی در عرصه کشت چای و انواع دمنوش‌های معطر و رنگی‌ست. از این رو تمام گردشگران این کشور را بدون سوغات چای ترک نمی‌کنند، به‌خصوص اگر مسافر بهار باشید و با تور هند همراه باشید، می‌بینید که این سوغاتی جذاب با استعداد ذاتی و هنر ترکیب چای در هند به تاریخ این کشور برمی‌گردد. شما می‌توانید در هند انواع دمنوش‌های گیاهی را با مخلوط ادویه‌جاتی نظیر هل و گل میخ بیابید که طعم و عطری منحصر به فرد و سحرانگیز دارند. سعی کنید در طی اقامت خود انواع مختلفی از آن را خریداری کنید و برای کسانی که دوستشان دارید سوغات ببرید. بهترین مکان برای تهیه طیف وسیعی از چای Aap ki Pasand Tea Boutique است.

 

آدرس: Aap ki Pasand Tea Boutique, 15 Netaji Subhash Marg, Darya Ganj, New Delhi, India

 

 

ترشی هندی

 

 

 

ترشی هندی

 

 

یکی از سوغات‌های نام آشنا، ترشی هندی است که از انواع ادویه‌ها و خوراکی‌ها تهیه شده و طعمی لذیذ و به یادماندنی دارند. هندی‌ها مقدار کمی از این ترشی‌ها را در کنار ظرف غذا به عنوان طعم‌دهنده و مزه‌ی غذا گذاشته و خرد خرد با غذا سرو می‌کنند. همانطور که انتظار می‌رود این ترشی‌ها در هر فروشگاه و مغازه‌ای به راحتی یافت می‌شود.

 

 

خوشمزه‌ترین غذاهای هندی که فقط باید در خیابان‌ بخورید

 

 

عروسک‌های دست ساز

 

 

عروسک‌های دست ساز

 

 

برخی از صنایع دستی مناطق مختلف هند، مانند عروسک‌های سنتی را می‌توان در دهلی هات واقع در دهلی نو یافت. به طور معمول این عروسک‌ها به صورت آویزهای منگوله دار درست می‌شوند و حتی از طریق سازمان صنایع دستی هند به عنوان یک سوغات منحصر به فرد و رنگارنگ به گردشگران معرفی می‌شود. هر کدام از این عروسک‌ها معرف نوع پوشش و فرهنگ مردم همان منطقه است.

 

آدرس: Delhi Haat, West Kidwai Nagar, Near INA Metro Station, New Delhi, India

 

 

شال پشمی

 

 

شال پشمی

 

 

شال کشمیری پشمی از سوغاتی‌های گران‌قیمت و لاکچری از گذشته تا به کنون بوده است. این روسری‌های رنگی زیبا همانقدر که با لباس‌های هندی زیبا به نظر می‌رسند با سبک غربی و یا اسلامی نیز سازگاری دارند. اصل این شال‌های پشمی را می‌توانید در AHUJASONS واقع در اکستنشن جنوبی ۲ و در مدل‌های ارزان‌تر در لاجپات ناگار بیابید.

 

آدرس: AHUJASONS, E20, Block E, South Extension II, New Delhi, India

 

 

ادویه هندی

 

 

ادویه هندی

 

 

تقریبا همه مردم دنیا می‌دانند که مهد ادویه‌جات با بهترین کیفیت هند است. یک بسته ادویه هندی گویای حضور شما در این کشور و بهترین سوغاتی برای بردن به خانه است. یک بسته پر از ادویه‌های مختلف را می‌توانید در Mehar Chand & Sons بیابید.

 

آدرس: Mehar Chand & Sons, 6535 Khari Baoli Rd, Chandni Chowk, New Delhi, India

 

 

جای‌جواهر نقاشی شده

 

 

جا‌جوهری نقاشی شده

 

 

دیبیس ظروف کوچک شکستنی‌ای است که بر روی آن طرح‌ها نقش‌های رنگی زیبایی کار شده. این ظروف میناکاری شده دست‌ ساز از جمله سوغات‌های گران هند هستند که به راحتی در بازار Janpath پیدا می‌شوند. این ظروف در دار، در اندازه‌ها و طرح‌های مختلف برای نگه‌داری خوراکی‌های کم حجم مثل آجیل و نباتی و یا جواهرات مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 

آدرس: Masjid Janpath Market, 59 Janpath Rd, Connaught Place, New Delhi, India

 

 

جواهرات سنتی نقره

 

 

جواهرات سنتی نقره

 

 

خیابان‌های کوچک داریبا در چاندنی چاوک، پر از فروشگاه‌های زیروآلات نقره هندی می‌باشند که در طرح‌ها و مدل‌های پیچیده متنوعی ساخته شده‌اند. این جواهرات سنتی نقره از دیرباز معرف فرهنگ و نوع پوشش زنان هندی بوده و به واسطه سینمای آن در تمام دنیا شناخته شده است. این زیورآلات دست‌ساز و زیبا از سوغاتی‌های زیبا و شاخص هند است که می‌توانید با خود به خانه ببرید.

 

آدرس: Dariba Kalan Road, Sangatrashan St, New Delhi, India

مطالب مرتبط