در این رستوران‌های برتر دهلی با غذای هندی آشتی می‌کنید!

بیشتر رستوران‌های معتبر و پرآوازه در دهلی به دلیل پذیرایی از میهمانانی که به هند سفر می‌کنند و هزاران گردشگر غذاهای هندی در لیست منوی خود قرار نداده و در عوض غذاهای ژاپنی، ایتالیایی، فرانسوی و چینی سرو می‌کنند. با این همه غذاهای هندی از صحنه دور نمانده و هنوز در آشپزخانه‌ها پخت می‌شوند. برای نمونه مرغ تندوری ریشه در آشپزخانه‌های دهلی داشته و علاقه‌مندان آن از سراسر دنیا سفر می‌کنند تا طعم واقعی و اصیل آن را در این شهر مزه کنند. ما در این مقاله به معرفی رستوران‌های غذای محلی دهلی و همچنین سایر غذاهای هندی می‌پردازیم.

 

دم پخت

 

 

دوم پخت

 

دم پخت یکی از غذاهای مهم آوادهی از لاکنو بوده و در آن از موادی مثل گوشت، گیاهان، ادویه‌جات و ترشی‌جات استفاده می‌شود. این مواد را در یک دیگ قرار داده و روی آن را کاملا با  خمیر می‌پوشانند و می‌گذارند بر روی شعله کم آرام آرام بپزد. گوشت در آب مواد آرام می‌پزد و عطر و طعمی فوق‌العاده به تمام بافت‌هایش نفوذ می‌کند. این غذا مخصوص سرو در رستوران‌های مجلل بوده و به تازگی دو رستوران هندی S. Pellegrino و Acqua Panna که در فهرست ۵۰ رستوران برتر آسیا قرار گرفته‌اند که در تور هند می‌توانید به این رستوران نیز سری بزنید و این غذا را در منوی کباب‌های آرام‌پز خود در سالن های مجلل با لوسرهای پرزرق و برق میل کنید.

 

 

بهترین سوغاتی‌های هند که در دهلی می‌توانید بخرید

 

کریمز

 

 

کریمز

 

 

رستوران کریم که در سال ۱۹۱۳ افتتاح شده و به طور اخص مرغ‌های شاهانه امپراطوری مغولستان را سرو می‌کند، یکی از محبوب‌ترین رستوران‌های دهلی در تور هند با بیش از صد سال سابقه بوده که اخیرا نیز چندین شعبه جدید از آن افتتاح شده است. رستوران اصلی و قدیمی آن در منطقه دهلی قدیمی واقع شده و روزانه پذیرای عاشقان مرغ‌های مغولی است. با اینکه تخصص اصلی آن مرغ‌های مغولی بوده اما مقصد علاقه‌مندان به کباب گوشت گوسفند و مرغ بی‌نظیر و افسانه‌ای تندوری است. این رستوران چه بین مردم بومی و محلی و چه بین گردشگرانی که به هند سفر می‌کنند، به خاطر سابقه طولانی و طعم لذیذ کباب‌هایش از محبوبیت بسیار بالایی برخوردار است.

 

 

ایندین اکسنت

 

 

ایندین اکسنت

 

 

رستوران ایندین اکسنت در واقع بخشی از بوتیک هتل کوچکی بوده که سرآشپز آن مانیش مهرترا با سبکی نوآورانه غذاهای محلی و بومی را با غذاهای بین‌المللی تلفیق کرده و با روشی جدید و غیرمعمول هماهنگ و سرو می‌کند. برای نمونه او کباب بره مخصوص هندی را با foie gras که یک غذای فرانسوی است ترکیب کرده و با توت فرنگی و چاتنی سبز چیلی سرو می‌کند. یکی دیگر از غذاهای بسیار محبوب این منو، خرچنگ برشته با نارگیل و ترشی گوجه است. همچنین آنها دستور پخت مرغ کره‌ای خود را با اضافه کردن بادام بو داده و کره بادام زمینی تغییر داده‌اند.

 

 

خوشمزه‌ترین غذاهای هندی که فقط باید در خیابان‌ بخورید

 

موتی محل

 

 

موتی محل

 

 

موتی محل یکی از قدیمی‌ترین رستوران‌های باقی مانده در منطقه داریاگنج است که همچنان در دهلی باقی مانده است. این رستوران در مدت کوتاهی بعد از استقلال هند در سال ۱۹۴۷ افتتاح شده و مدعی آنست که دستور پخت مرغ تاندوری و کباب مرغ کره‌ای را به رستوران‌های هند برده است. این رستوران محلی عالی برای تست غذاهای شمال هند بوده و شالوده اصلی و فضای سبز و حیاط آن به همان حالت اولیه و اصلی حفظ شده است. موتی محل در واقع یکی از رستوران‌های زنجیره‌ای جهانی هندی است که تقریبا در هر شهر خود هند نیز شعبه زده است.

 

 

بخارا

 

 

بخارا

 

 

درست در کنار در دم پخت در هتل ITC Maurya، یکی دیگر از ۵۰ رستوران برتر آسیا یعنی بخارا افسانه‌ای قرار گرفته است. در مقایسه با عجیب و غریب بودن رستوان دم پخت، بخارا کباب‌های مشهور بین‌المللی خود را در سالن غذاخوری کاشی شده از گل رس و چوب ارائه کرده و در سرو غذای خود ظرف‌ها را بدون هیچ قاشق یا چنگالی پیش روی میهمانان گذاشته و تنها چیزی که در اختیارشان قرار می‌دهد یک پیش‌بند ناقابل است. این رستوران در سال ۱۹۷۷ تاسیس شد و بعدها مورد بازسازی قرار گرفت. منوی رستوران هنوز شامل کباب گوشت پخته شده در یک تندور، عدس سیاه و گوجه فرنگی می‌شود که می‌گذارند به مدت ۲۴ ساعت آرام بپزد. به این ترتیب گوشت بافت‌های نرم و آب‌دار و خوش طعمی خواهد داشت و همین که در دهان برود به خودی خود آب خواهد شد. بخارا گرچه در ابتدای امر و به خاطر نداشتن قاشق و چنگال، عجیب به نظر می‌رسد و شاید تا چند دقیقه اول حسی نامطئن در شما ایجاد کند، اما همین که عطر و طعم کباب به شما برسد بی‌شک همه چیز فراموش شده و با لذتی وصف ناپذیر طعم خوش کباب در این رستوران را خاطره خواهید کرد.

 

 

 

پنجابی بای نیچر

 

 

پنجابی بای نیچر

 

 

پنجابی بای نیچر یکی دیگر از رستوران‌های در حال رشد هند است که چندین شعبه در هند افتتاح کرده و در ادامه قصد دارد به این کشورگشایی همچنان ادامه دهد. همانطور که از نام این رستوران بر می‌آید، غذاهای محلی پنجابی و مخصوصا معروف‌ترین آن یعنی ران بره آرام‌پز شده در تندوری همراه با عدس سیاه و کره و یک نوع کرم مخصوص در این رستوران سرو می‌شود. همچنین یکی از معروف‌ترین غذاهای پنجابی بای نیچر، ترکیبی از مقدار کمی پوری، چاتنی، نخود فرنگی، سیب زمینی و پیاز آب‌دار و خوش طعم است.

مطالب مرتبط