بهترین سواحل تفریحی در نزدیکی باکو

آذربایجان از کشورهای همسایه ما و تور باکو از مقاصد گردشی محبوب است. این کشور قفقازی حدود ۵۰۰ کیلومتر از خط ساحلی دریای خزر را به خود اختصاص داده است. البته باکو پایتخت این کشور خود به تنهایی بزرگ‌ترین ساحل منطقه را دارد، اما از آن جایی که سواحل این شهر دچار آلودگی‌های نفتی هستند، کم‌تر برای شنا و تفریح مورد استفاده قرار می‌گیرند. در عوض سواحل دیگر نواحی، آبی تمیز و سالم ارائه می‌دهند. اگر قصد دارید با تور باکو از این شهر دیدن کنید ما برخی از بهترین سواحل آن را به شما معرفی خواهیم کرد.

 

 

ساحل شیخوف

 

 

ساحل شیخوف

 

 

شیخوف یکی از سواحل محبوب باکو است که در ۹٫۵ کیلومتری جنوب مرکز شهر قرار گرفته است. اگر می‌خواهید به این ساحل بروید باید از ایچری شهر اتوبوس‌های شماره ۱۲۵ را تنها با هزینه چند سنت سوار شوید. این اتوبوس‌ها شما را در ظرف ۱۵ دقیقه به ساحل شیخوف می‌رسانند. این ساحل که یکی از بهترین مناطق تفریحی اطراف باکوست یک آکوا پارک با سرسره‌های آبی، دو استخر وسیع مخصوص بزرگسالان، یک استخر کودکان و دیگر امکانات رفاهی را ارائه می‌دهد. شما می‌توانید همراه خانواده و یا دوستان به این ساحل بروید، بروی تخت‌های آفتابی دراز بکشید و زیر چترهای رنگی لم بدهید و از هیاهوی ساحل لذت ببرید. همچنین بارهای ساحلی نیز وجود دارد که می‌توانید از آن‌ نوشیدنی‌های خنک و خوشمزه تهیه کنید. اگر قبلا به سواحل شگفت‌انگیز ماسه سفید و آنچنانی سفر کرده‌اید شاید شیخوف به چشمتان بهترین نباشد اما هنوز هم محلی عالی برای گذراندن عصری دلپذیر و گرم در کنار عزیزان است. البته شما برای وارد شدن به ساحل موظف هستید ۷ دلار ورودی بدهید.

آدرس: Shikhov Beach, Baku, Azerbaijan

 

 

ساحل هلال احمر (Crescent Beach)

 

 

ساحل هلال احمر (Crescent Beach)

 

 

 

این ساحل در نزدیکی شیخوف واقع شده و بخشی از یک هتل ساحلی است. ساحل هلال احمر شاید تنها ۴۰۰ متر طول داشته باشد اما یکی از تمیزترین ماسه‌های منطقه را ارائه می‌دهد. همچنین محیط دریا برای امنیت بیشتر طناب‌کشی شده و کسی اجازه عبور از آن را ندارد. با این همه نجات غریق‌ها از ساحل محافظت می‌کنند تا از بروز هرگونه مشکلی جلوگیری شود. این ساحل خانوادگی در نزدیکی کلاب ساحلی بامبو قرار گرفته و به مهمانان خود اتاق تعویض لباس و استخر شنا و استخر موج‌دار ارائه می‌دهد. حتی اگر در هتل هم اقامت نداشته باشید هم می‌توانید به این سواحل بروید اما احتمال باید ورودی پرداخت کنید. این ورودی برای تمیزی ساحل، کارکنان و خدمات آن و همچنین نجات غریق‌ها اخذ می‌شود. شما می‌توانید بدون نگرانی از وضعیت بچه‌ها، همراه خانواده به این ساحل بروید و اوقات خوشی را در کنار یکدیگر سپری کنید.

آدرس: Crescent Beach, Baku, Azerbaijan

تلفن: +994 12 497 47 77

 

 

دلایل مهمی که شما را مشتاق سفر به باکو می‌کند

 

 

ساحل بیلگا

 

 

ساحل بیلگا

 

 

 

در بیشتر نقاط دنیا بهترین سواحل را خارج از شهر و به دور از شلوغی و همهمه می‌توانید پیدا کنید. بیلگا هم یکی از سواحل برجسته در اطراف باکو است که می‌توانید ماشینی کرایه کنید و ظرف ۳۰ دقیقه به آن برسید. این ساحل برعکس موارد بالا نیاز به ورودی هم ندارد. اما اگر بخواهید از اتاق لباس، چتر آفتابگیر و یا تخت استفاده کنید، باید هزینه کمی بپردازید. از نظر موقعیت مکانی ساحل در امتداد شبه جزیره آبشرون قرار گرفته است. شما می‌توانید در این ساحل ماسه‌ای تمیز پیک‌نیک کنید و از آب‌های درخشان و مواجش لذت ببرید. در اطراف این ساحل چندین هتل و اقامتگاه وجود دارد که از نظر امنیت، منطقه را تضمین می‌کنند. بنابراین شما می‌توانید بدون نگرانی به این ساحل بیایید و اوقات خانوادگی خوشی را سپری کنید.

آدرس: Gelebe Street, Bilgah District, Bilgah 1122, Azerbaijan

 

 

کلاب ساحلی آمبوران

 

 

کلاب ساحلی آمبوران

 

 

کلاب ساحلی آمبوران در ۴۴ کیلومتری مرکز شهر و شمال بیلگا واقع شده است. این کلاب ساحلی در حقیقت به عنوان بهترین کلاب باکو شناخته می‌شود. خانواده‌های بومی و تمامی افرادی که در آن حوالی زندگی می‌کنند برای تفریح به این باشگاه بروند و از امکانات خوب آن بهره ببرند. شما نیز می‌توانید با کرایه ماشین به این ساحل بروید و از محیط سالم و خانوادگی با امکانات آن استفاده کنید. البته توجه داشته باشید که روزهای تعطیل مثل آخر هفته‌ها هزینه ورودی کمی بیشتر از دیگر روزهای هفته است. به عنوان مهمان، این کلاب به شما اجازه استفاده از تخت‌های آفتابی، یک حوله و دسترسی به استخر را می‌دهد. همچنین می‌توانید غذا و یا نوشیدنی نیز سفارش دهید و در حال استراحت و گپ زنی با دیگر دوستان نوش جان کنید. شما با کرایه تاکسی و یا ماشین به این ساحل دسترسی خواهید داشت. به علاوه می‌توانید از حمل و نقل عمومی هم استفاده کنید. هزینه ورودی در روزهای هفته ۱۱٫۷۰ و آخر هفته‌ها ۱۴٫۶۰ دلار است.

آدرس: Amburan Beach Club, Zagulba Hwy, Bilgah, Baku, Azerbaijan

تلفن: 994 55 300 50 00

 

 

۵ بازار سنتی و خیابانی در باکو برای خرید ارزان

 

منطقه ساحلی باکو

 

 

منطقه ساحلی باکو

 

 

اگر دوست دارید در ساحلی بکر و خالی از جمعیت و هیاهو به استراحت بپردازید و با دوستان یا خانواده خود خلوت کنید، می‌توانید به منطقه ساحلی باکو با ماسه‌های تمیز و دست نخورده بروید. این ساحل وسیع در ۳۸ کیلومتری ایچری شهر و در نارداران، شمال شبه جزیره آبشرون قرار گرفته و به شما امکاناتی نظیر صندلی‌های آفتابی ارائه می‌دهد. بنابراین اگر می‌خواهید در یکی از سواحل باکو تفریح کنید، نارداران ارزش رفتن دارد.

آدرس: SeaZone Beach Baku, Nardaran, Azerbaijan

تلفن: +994 50 310 26 36

مطالب مرتبط