۹ تجربه‌ی بی‌نظیر در مالزی که زندگی‌تان را دگرگون می‌کند

تور مالزی سفر به یکی از کشورهای گرمسیری در نزدیکی خط استواست که به واسطه شرایط آب و هوایی‌اش زیستگاه انواع گیاهان و گل‌های عجیب و غریب بوده و میزبان حیوانات مختلفی است. همچنین این کشور جوان دارای ترکیبی از تنوع تاریخی و فرهنگی بوده و نقاط گردشی و دیدنی زیادی به گردشگران خود ارائه می‌دهد. ما در این مقاله تجاربی را به شما معرفی خواهیم کرد که دیدگاه شما را تحت تاثیر قرار خواهد داد.

 

 

۱- به کاربردن چندین زبان در آن واحد

 

 

به کاربردن چندین زبان در آن واحد

 

 

به طور معمول مالزیایی‌ها از سه زبان مختلف در صحبت کردن استفاده می‌کنند و گاهی ممکن است در یک جمله هر سه زبان‌ها را ترکیب کنند. آن‌ها علاقه دارند که به گردشگران زبان خود را یاد بدهند بنابراین اگر با آن‌ها معاشرت کنید می‌توانید کلمات ساده‌ای که به آن‌ها نیاز خواهید داشت را بیاموزید. احتمالا شما با مخلوطی از کانتونی، مالایی، هندی و یکی دو گویش روبرو خواهید شد که استفاده آن ها توسط شما برای مردم بومی هیچ حساسیتی ایجاد نمی‌کند. آن‌ها با روی گشاده از شما استقبال کرده و در جهت سفارش و رفع نیاز شما گام برمی‌دارند.

 

 

۲- بازی با فیل‌ها در رودخانه

 

 

بازی با فیل‌ها در رودخانه

 

 

پناه‌گاه فیل‌ها در کوالا گاندا، که به پاهانگ شناخته می‌شود از بازدیدکنندگان دعوت می‌کند تا با فیل‌ها به حمام و غذا خوردن بپردازند. اغلب این موجودات عظیم اما آرام و عاطفی به دلیل جنگل‌زدایی بی‌خانمان شده و به این پناه‌گاه منقل شده‌اند. شما می‌توانید با آن‌ها میوه بخورید و با بچه فیل‌ها وقت بگذرانید و به عنوان تجربه‌ای تکرارنشدنی برای همیشه در ذهن خود ثبت کنید.

 

 

تفریح‌های منحصر به فردی که فقط در مالزی تجربه می‌کنید

 

 

۳- شیرجه از صخره‌های مرجانی

 

 

شیرجه از صخره‌های مرجانی

 

 

مالزی دارای سواحل بی‌نظیر و صخره‌های مرجانی شگفت‌انگیز است. اگر شنای کم عمق حس ماجراجویی شما را ارضا نمی‌کند، می‌توانید برای غواصی به جزایری چون Perhentian و Tioman بروید. در این جزایر دوره‌های مختلف غواصی با قیمت‌های مناسب برگزار می‌شود که می‌توانید در آن‌ها شرکت کنید و در اقامتگاه‌های ساحلی جذاب اقامت کنید.

 

 

۴- تماشای طلوع خورشید را در بلندترین قله آسیای جنوب شرقی

 

 

طلوع خورشید را در بلندترین قله آسیای جنوب شرقی تماشا کنید

 

 

کوه کینابالو بلندترین قله را در کوه‌های کروکر، در سراسر بورنئو را دارد و که بیشترین بازدیدکنندگان عاشق پیاده‌روی را به خود جذب کرده است. مسیرهای صعود به قله بخاطر تراکم گیاهی پارک کینابالو که به ثبت میراث فرهنگی رسیده، بسته شده است. در حین بالا رفتن از بین انواع گیاهان، مراقب باشید تا به گونه‌های مختلف و نایاب آن صدمه وارد نکنید. اگر مایلید طلوع آفتاب را از بلندترین قله ناحیه تماشا کنید باید قبل از روشن شدن هوا از اقامتگاه خود بیرون بزنید.

 

 

رمانتیک‌ترین هتل‌های ساحلی مالزی برای اقامتی خاطره‌انگیز

 

 

۵- فرار از میمون‌های معابد هندو

 

 

از میمون‌های معابد هندو دوری کنید

 

 

صخره‌های سنگ آهکی ۴۰۰ ساله زیادی هستند که بر روی آن‌ها کنده‌کاری انجام شده و یا مجموعه‌ای از غارهای هندو که به عنوان معبد از آن‌ها استفاده می‌شد و همچنین زیارتگاه‌هایی هستند که در سقف‌های آن‌ها خفاش و یا میمون‌های جسور زندگی می‌کنند. این میمون‌ها معمولا عادت دارند با شتاب لوازم و خوراکی‌های بازدیدکنندگان را از دستانشان می‌دزدند، بنابراین اگر به دیدن چنین جاهایی می‌روید مراقب گوشی و دوربین‌های خود باشید.

 

 

۶- تمرین غذای مالزیایی

 

 

آموزش غذای مالزیایی

 

 

تجربه‌ای بهتر از خوردن غذاهای اصیل مالزی، یادگیری و نحوه پخت آن‌ها برای دوستان و خانواده است. شما می‌توانید در کلاس‌های مختلف آشپزی مالزیایی ثبت نام کنید. آن‌ها اول شما را به بازار می‌برند و نحوه انتخاب مواد را به شما آموزش می‌دهند سپس غذاهای اصیلی چون nasi lemak، char kuey teow و دسر محبوب خانواده‌ها مانند kueh koci را یاد خواهید گرفت.

 

 

۷- کاوش در معماری مساجد

 

 

کاوش در معماری مساجد

 

 

با توجه به تاریخی کهن و پرفراز و نشیب، مالزی شاهد سبک‌های مختلف معماری مخصوصا مساجد است. برای نمونه مسجد ملی کوالامپور زیباترین مسجد کل کشور شناخته می‌شود و تاریخ آن به زمان استقلال کشور می‌رسد. این مسجد دارای گنبدهای بزرگ آبی و چترگونه بوده و یکی از جاذبه‌های دیدن کوالالامپور شمره می‌شود. مسجد Tranquerah در ماکالا تنها مسجدی است که به جای مناره دارای برجی معبد مانند با پنجره‌های چینی است. در حالی که مسجد سلطنتی عبودیه در پراک با داشتن گنبد و مناره‌های طلایی یادآور سبک مغولی است.

 

 

بهترین سوغاتی‌های مالزی که می‌توانید هدیه بدهید

 

۸- بازدید از گونه‌های رو به انقراض

 

 

سموک

 

 

جنگل ملی Semenggoh در ساراواک، محل زندگی و زاد و ولد اورانگوتان‌های آرام و وحشی است. از آنجایی که این موجودات در حال انقراض هستند و توسط محیط زیست محافظت می‌شوند، رفتاری بسیار دوستانه و آرام دارند و حتی می‌توانند گردشگران را تشخیص دهند. هنگام پیاده‌روی در جنگل با آن‌ها مهربانانه برخورد کنید و حتی در صورت لزوم به بچه میمون‌ها برای بالا رفتن از درخت کمک کنید.

 

 

۹- هیجان در پارک آبی

 

 

پارک آبی

 

 

اگر به دنبال یک تفریح تمام عیار بودید، به تم پارک سان‌وی لاگون در سوبانگ جایا بروید. این پارک تفریحی ترکیبی از بازی‌های آبی منحصر به فرد و یک باغ وحش کوچک از حیوانات عجیب و غریب است. کل مجموعه دارای ۸۰ نوع تفریح و سرگرمی مختلف برای تمام افراد خانواده در تمام سنین است. این تم پارک به سه بخش عمده پارک آبی، پارک تفریحی و اکستریم پارک تقسیم می‌شود که شامل تفریحاتی نظیر سرسره آبی پرتاب، ترن هوایی و بانجی جامپینگ می‌شوند. همچنین Vuvuzela بزرگترین ترن آبی دنیاست که باید حتما آن را امتحان کنید.

مطالب مرتبط