تفریح‌های منحصر به فردی که فقط در مالزی تجربه می‌کنید

سفر با تور مالزی رفتن به یک آسیای کوچک به حساب می‌آید، شعاری که این کشور در رابطه با تبلیغات گردشگری خود به کار می‌برد. این کشور که تقریبا در وسط آسیای شرقی واقع شده با داشتن مناظر طبیعی شگرف، ادیان مختلف و هم‌زیستی مسالمت‌آمیز چند فرهنگی، به حق آسیای کوچکی در دل قاره آسیا است. این ویژگی‌های منحصر به فرد باعث شده تا مقصد گروه‌های مختلف طبیعت دوستان، تاریخ دوستان، عکاسان و علاقه‌مندان به فرهنگ و هنر باشد. به طبع شما در چنین کشوری تجربیات و فعالیت‌های خاص همان جا را تجربه خواهید کرد که نظیرش را جای دیگر نخواهید یافت. ما در این مقاله به معرفی برخی از این تجربیات خواهیم پرداخت.

 

 

تجربه زندگی سنتی و مدرنیته در کنار هم

 

 

زندگی سنتی و مدرن

 

 

مالزی کشوری رو به توسعه و پیشرفت بوده که هر روز آن با روز قبل تفاوت دارد اما به این معنا نیست که بخش سنتی آن کاملا از بین رفته باشد. وجود معابد هندو، بودایی و معماری قدیمی چینی در برخی نقاط کشور برجسته به شدت مورد توجه قرار گرفته‌اند. برای لمس بهتر آن می‌توانید به پنانگ، ملاکا و کوالالامپور قدیم بروید. همچنین تلفیقی از معماری مالایی و اسلامی به سنت مالزی افزوده شده است. بیشتر مغازه‌ها در امتداد جاده‌ها و مرکز اصلی شهر ساختمان‌های بازسازی شده از دهه ۱۹۵۰ هستند. نمونه بارز این را می‌توانید در گالری KL City که ساختمان اداری قدیمی است ببینید که حالا تبدیل به یک موزه کوچک شده است.

 

 

فراوانی غذاهای بین‌المللی

 

 

غذای بین‌المللی

 

 

همانطور که گفتیم مالزی میزبان فرهنگ‌های مختلف است و این مساله از آشپزی ملل مستثنی نیست. به همین دلیل جدای از رستوران‌های خارجی، این غذاها با غذای سنتی مالزی ترکیب شده و منوی متفاوت و جدیدی را پدید آورده‌اند. از مهم‌ترین این غذاها می‌توان به غذاهای ژاپنی و کره‌ای اشاره کرد که با شیوع موسیقی این کشورها در مالزی، به محبوبیت بالایی رسیدند. این غذاهای پرطرفدار از ارزان‌ترین غرفه‌های غذای خیابانی تا لوکس‌ترین رستوران مالزی در دسترس هستند.

 

 

بهترین سوغاتی‌های مالزی که می‌توانید هدیه بدهید

 

غذای محلی مالزی

 

 

غذای محلی مالزی

 

 

مالزی یکی از متنوع‌ترین غذاهای سنتی و محلی با تاریخچه‌ای کهن و برگرفته از ملل مختلف را دارا است که با اضافه کردن و ترکیب مواد محلی از آن‌ها غذایی جدید و بومی ساخته‌اند. مثلا یک ظرف لاکسا می‌تواند در شمال این کشور بسیار تند و در قسمت جنوبی طعم ملایم‌تری داشته باشد از این رو طی سفر خود می‌توانید تجربه حرکت و تغییر مواد تشکیل دهنده غذا را بسته به فرهنگ بومی هر منطقه شاهد باشید. این طور که به نظر می‌رسد هر منطقه بسته به جمعیت و نوع فرهنگ بومی خود ترکیبات منحصر به فردی برای یک غذا خواهد داشت.

 

 

گردشگری حلال

 

 

گردشگری حلال

 

 

مالزی به عنوان یکی از کشورهای مسلمان یکی از بهترین مناطق گردشگری حلال است و از همین رو مورد توجه گردشگران مسلمان زیادی در سراسر دنیا واقع شده است. به این ترتیب اکثر مراکز خرید برای مسلمانان نمازخانه دارند تا دفعات نماز آن‌ها از دست نرود. همچنین اکثر رستوران‌ها موظفند بر روی فریزر و یخچال‌های خود نشان حلال را درج کنند تا از صحت خوراک (بدون الکل و گوشت خوک) اطمینان حاصل شود. البته تقسیم جنسیتی در مالزی خیلی سفت و سخت گرفته نشده و مکان‌های آن عموما به زنانه - مردانه تقسیم نمی‌شود.

 

 

گفتگوهای چند زبانه

 

 

گفتگوهای چند زبانه

 

 

در گفتگوهای مالزیایی‌های اصیل شاهد زبان‌های دوم و بعضا سوم، جدای از زبان مادری خواهید بود. اغلب، عبارات مورد استفاده در زبان مالزیایی با زبان‌های دیگر مخلوط می‌شود، به خصوص هنگامی که مردم از فرهنگ‌های مختلف با هم صحبت می‌کنند. با قرار گرفتن مالزی به عنوان یک قطب گردشگری در آسیا و ضرورت دانستن زبان انگلیسی، تقریبا هر مالزیایی به طور طبیعی دو زبانه یا حتی سه زبانه است. شما می‌توانید از روش‌های مختلفی برای بیان خواسته‌ها و احساسات خود استفاده کنید، این شیوه مورد علاقه مردم مالزی محسوب می‌شود.

 

 

جشنواره‌های فرهنگی در تمام طول سال

 

 

جشنواره‌های فرهنگی در تمام طول سال

 

 

مالزی با داشتن فرهنگ‌های مختلف تقریبا تمام طول سال را در حال برگزاری جشن‌ها و فستیوال‌های سنتی فرهنگ‌های مختلف است. جشن‌های هندی، جشن سال نوی چینی، برگذاری مراسم ماه رمضان و برگزاری جشن‌های کریسمس تنها گوشه‌ی برجسته‌ای از مراسم‌های برجسته‌ای است که در مالزی جشن گرفته می‌شوند. بنابراین اگر قصد عزیمت به این کشور را داشتید زمان سفر خود را با یکی از این جشن‌ها و مخصوصا با تور مالزی هماهنگ کنید.

 

 

رمانتیک‌ترین هتل‌های ساحلی مالزی برای اقامتی خاطره‌انگیز

 

 

شیوه زندگی مقرون به صرفه

 

شیوه زندگی مقرون به صرفه

 

 

کوآلالامپور به عنوان یک شهر توسعه یافته و گردشگرپذیر، به ارزانی شهرت دارد شما تنها زمانی واقعا این موضوع را درک خواهید کرد که به این شهر سفر کرده باشید. غذاها در این شهر بسیار ارزان بوده و فعالیت‌ها و جاذبه‌های دیدنی زیادی در این شهر رایگان هستند. برای نمونه غذای roti canai تنها ۰/۲۵ دلار، یک کاسه خوراک کاری ۱/۴۰ و غذای ملی آن یعنی ناسی لماک ۰/۲۶ دلار خواه بود. شاید در رستوران‌ها بالا رده و لاکچری قیمت‌ها گران‌تر باشد اما مطمئن باشید همیشه می‌توانید غذایی باکیفیت و قیمت مناسب پیدا کنید.

 

 

 

تاریخ در همه جا

 

 

تاریخ در همه جا

 

 

با توجه به فرهنگ امروز مالایی که از ترکیب فرهنگ‌ها و سنت‌های مردم مختلفی به شکل گرفته است، زمینه‌های تاریخی فراوانی نیز وجود خواهد داشت. این فرهنگ از طریق ترکیب فرهنگ‌های مالایی و چینی و نحوه برداشتن سنت‌ها از تاریخ دیگر سرزمین‌ها، زمینه چند فرهنگی امروز پدید آمده است. بسیاری از مکان‌های تاریخی این کشور از سال‌های دور و قبل از استقلال آن به جا مانده‌اند. برخی از این سازه‌ها از افتخارات و مایه غرور مردم مالزی محسوب می‌شود که ازبین آن‌ها می‌توان به عمارت آبی، معبد سری ماهاماریامان و مسجد کریستال اشاره کرد.

پس همانطور که گفته شد هیچ عجیب نیست که مالزی را آسیای کوچک بدانیم. با سفر به این کشور می‌توانید آسیا و فرهنگ‌های آن را در ابعادی کوچک‌تر از نزدیک شاهد باشید.

 

مطالب مرتبط