ماجراجویی هیجان انگیز در دهکده فیل‌ها؛ پاتایا

تور تایلند، سرزمین رنگارنگ مورد علاقه گردشگران، با نزدیک‌شدن به فصل تابستان، طرفداران بیشتری پیدا می‌کند. حتی اگر قبلا هم با تور پاتایا به این شهر سفر کرده باشید، بازهم می‌توانید برای بازدید از جاذبه‌های گردشگری متنوع پاتایا، برنامه ریزی کنید.

پاتایا، علاوه بر جاذبه‌های طبیعی و فستیوال‌های رنگارنگ، برنامه‌های خلاقانه‌ دیگری هم دارد که شما را شگفت‌زده خواهند کرد.
برنامه‌هایی که در هیچ جای دیگری از دنیا نخواهید دید. یکی از این طرح‌های خلاقانه، دهکده فیل‌هاست. دهکده‌ای هیجان‌انگیز که گردشگران تایلند عاشق آن هستند.

 

 

دهکده فیل‌ها در پاتایا (elephant village)

 

 

elephant-village

 

 

دهکده فیل‌ها، بر اساس ایده‌ای شکل گرفت که قصد داشت برای نگهداری و مراقبت از فیل‌های پیر یا از کار افتاده، که توانایی انجام کارهای سخت فیزیکی را ندارند، مکان مناسبی فراهم کند. به همین دلیل هم در ابتدای دهه هفتاد میلادی، دهکده فیل‌های پاتایا راه‌اندازی شد.

کمی بعد، مسئولان دهکده فیل‌ها و افرادی که از نزدیک مراقبت فیل‌ها را بر عهده داشتند، متوجه شدند که این فیل‌ها، هنوز ویژگی‌های جذاب خود را حفظ کرده‌اند. مثلا می‌توانند نمایش‌های بامزه‌ای به راه بیاندازند، یا شما را به یک تجربه فیل سواری دعوت کنند.

 نتیجه این پیشنهادها، راه‌اندازی منطقه‌ای توریستی در پایاتا بود که خیلی زود مورد علاقه گردشگران واقع شد و کسب و کارش رونق گرفت. دهکده فیل‌ها، اکنون سال‌های زیادی است که محلی برای اجرای نمایش فیل‌های پیر و ناتوانی شده است که پیش از آن در دوره سالمندی‌شان تفریحی نداشتند و سودی هم برای انسان‌ها نداشتند تا به خوبی از آن‌ها مراقبت کنند.

دهکده فیل‌ها حالا به یک جاذبه گردشگری تایلند در پاتایا تبدیل شده است که بیشتر گردشگران برای بازدید از آن برنامه ریزی می‌کنند. این ایده، نه تنها پای گردگشران زیادی را به این منطقه باز کرده است بلکه برای تامین هزینه‌های نگهداری، خوراک و مراقبت‌های پزشکی از طریق فروش بلیت درآمدزایی می‌کند.

 

 

ماجراجویی در دهکده فیل‌ها

 

 

ماجراجویی در دهکده فیل‌ها

 

 

دهکده فیل‌ها فضایی ایجاد کرده است که هم فیل‌های پیر و مهربان در آن خوشحال‌تر هستند و هم گردشگران تجربه‌های تازه‌ای را در خاطرات خود از سفر پاتایا ثبت می‌کنند. فعالیت‌هایی مانند فیل سواری و بازدید از جنگل‌های بکر منطقه، تماشای فعالیت‌های نمایشی فیل‌ها، تشویق و تماشای فوتبال‌بازی فیل‌ها، رژه فیل‌ها و برنامه‌های فراوان دیگری برای جذب گردشگران در این دهکده ارائه می‌شود.

 

 

بهترین هاستل‌های خانوادگی در پاتایا برای سفر مقرون به صرفه

 

 

خوشگذرانی و تفریح در دهکده فیل ها در پاتایا

 

 

خوشگذرانی و تفریح در دهکده فیل ها در پاتایا

 

 

۱- نمایش فیل ها

این فیل های سالخورده، مهارت های زیادی آموخته‌اند که برای تماشای آن می‌توانید برنامه نمایشی فیل ها را انتخاب کنید. در این برنامه، فیل‌ها مهارت‌های حرکتی و استفاده از ابزارهای مختلف را برای شما به نمایش می‌گذارند که تجربه‌ای بامزه و به یادماندنی خواهد بود.

 

 

۲- تماشای فوتبال بازی فیل ها

فیل های سالمند اما بازیگوش، آموزش دیده اند که با توپ، فعالیتی درست شبیه به فوتبال انسان‌ها انجام دهند. تماشای این برنامه به شما نشان می‌دهد که فیل‌ها آنقدر باهوش هستند تا بتوانند مهارت‌های جدیدی را بیاموزند و به نمایش بگذارند.

 

 

۳- سافاری در دهکده فیل ها

اشتباه نکنید. این سافاری قرار نیست در جنگل و صحرا با فقط خودروهای مجهز و رانندگی‌های دیوانه‌وارشان انجام شود. منظور از سافاری در دهکده فیل ها، نوعی فیل سواری است.

این تفریح تقریبا ۴۵  تا ۵۰ دقیقه زمان می‌برد و هر صندلی برای استفاده مشترک دو نفر در نظر گرفته شده است. در پایان این سافاری، در خانه ابریشم توقف می‌کنید و بعد هم با خودروهای مجهز به روستای فیل ها باز خواهید گشت.

 

 

۴- رژه  فیل ها در پاتایا

اگر دوست دارید خودتان را در دوران تاریخی تایلند و پیش از مدرن شدن آن تصور کنید، حتما به تماشای رژه فیل‌ها بروید. این رژه نمایشی از سنت‌های جنگی و دفاعی مردم تایلند است که با تجهیزاتی مانند زره‌ها و ابزاردفاعی انجام می‌شود.

 

 

 

elephant-safari

 

 

۵- آب بازی با فیل ها

فیل ها نه تنها عاشق آب بازی هستند بلکه از اینکه شما را هم به بازی‌شان راه بدهند، لذت می‌برند. اگر این بخش تفریحی را انتخاب کرده‌اید، خودتان را برای گل بازی هم آماده کنید، چرا که فیل های پاتایا، از گل بازی و گل مالی روی بدن‌شان لذت می‌برند.

 

 

۶- مدرسه فیل ها

احتمالا برای‌تان جالب است که بدانید فیل های سالخورده، چگونه این مهارت‌ها را آموخته‌اند. اگر این طور باشد، می‌توانید به بخش آموزشی فیل‌ها هم سری بزنید تا ببینید مربیان حرفه‌ای چگونه مهارت‌های مختلف را به فیل‌ها آموزش می‌دهند.

 

 

معرفی بهترین رستوران‌های روی سقف در پاتایا

 

 

جذابیت های باور نکردنی فیل های دهکده

 

 

خوشگذرانی و تفریح در دهکده فیل ها در پاتایا

 

 

  • فیل‌ها در ۱۴ سالگی بالغ می‌شوند و درست مانند انسان‌ها هنگامی که به حدود ۶۰ سالگی می‌رسند، بازنشسته و سالمند محسوب می‌شوند. این یعنی شما مشغول بازی و خوشگذرانی با فیل‌هایی هستید که تقریبا ۶۰ سال از عمرشان می‌گذرد.
  • مراقب باشید. فیل‌های که در حال بازی با آن‌ها هستید به طور تقریبی چهار هزار کیلوگرم وزن دارند.
  • برای بازدید از دهکده فیل ها وقت کافی دارید، چون فیل ها تنها چهار ساعت در روز می خوابند.
  • اگر شانس تماشای فیل ها در هنگام خواب را داشته باشید، خواهید دید که تمام آن‌ها هنگام خواب با صدایی بسیار بلند و واضح، خرخر می‌کنند.

 

 

اطلاعات ضروری برای گردشگران تور پاتایا هنگام بازدید از دهکده فیل‌ها

 

 

elephant-parade

 

 

  • هزینه بلیت ورودی: دو هزار بت تایلند (تا ابتدای سال ۲۰۱۹)
  • زمان فعالیت: هر روز از ۹ صبح تا شش بعدازظهر
  • سانس‌های فیل سواری: هر روز چهار نوبت فیل سواری در دهکده انجام می‌شود. (ساعت شروع هر سفر: ۹ صبح، ۱۰:۳۰ صبح، ۱۲:۳۰ ظهر و ۱۶ بعدازظهر)

مطالب مرتبط