راهنمای گردش در بانکوک با استفاده خط متروی BTS Skytrain

بانکوک یکی از توریستی‌ترین شهرهای تور تایلند و پایتخت این کشور است که سالانه تعداد زیادی گردشگر از آن بازدید می‌کنند. مساله حمل و نقل همیشه و در تمام شهرهای دنیا بحثی جدی مخصوصا برای توریست‌هاست. این موضوع بر کیفیت سفر تاثیر مستقیما می‌گذارد. بانکوک نیز مانند هر کلان‌شهر دیگر همیشه درگیر ترافیک و همهمه بوده و یکی از بهترین راه‌ها برای دور زدن آن متروها هستند.
خط متروی BTS Skytrain یکی از سیستم‌های رو به رشد شهر است که در آینده بخش‌های بیشتری از شهر را زیر پوشش خود می‌گیرد. ما در اینجا راهنمای گردش با این خط مترو را در دسترس شما قرار می‌دهیم.

 

 

چیزهایی که باید درباره متروی BTS Skytrain بدانید

 

 

 

چیزهایی که باید درباره متروی BTS Skytrain بدانید

 

 

اول از همه باید بدانید که این سیستم مانند متروی دیگر شهرها تا دیروقت‌ها فعالیت نمی‌کند. بنابراین از قبل باید درست برنامه‌ریزی کنید و بدانید آخرین مترو چه ساعتی حرکت می‌کند. به عنوان راهنما می‌گوییم که مترو سوخومویت از دو انتهای آخرین ایستگاه‌ها ساعت ۵:۱۵ صبح حرکت می‌کنند در حالی که خط سیلوم ساعت ۵:۳۰ صبح آغاز به کار می‌کند. آخرین قطار سوخومویت نیز از ایستگاه سامرُنگ به سمت مو چیت، راس ساعت ۱۲ نیمه پایانه را ترک می‌کند. این در حالی‌ست که در جهت مخالف از موچیت به سامرنگ آخرین قطار ساعت ۱۲:۱۲ دقیقه حرکت می‌کند.

به علاوه آخرین قطار سیلوم نیز از بانگ وا به سمت ایستگاه استادیوم ملی ساعت ۱۲ نیمه شب راه می‌افتد و در مقابل آخرین قطار از ایستگاه استادیوم ملی به سمت بانگ وا ساعت ۱۲:۲۴ دقیقه بامداد است.
لازم است بدانید که خوردن غذا و نوشیدنی اکیدا در قطار ممنوع بوده و چون در تمیزی آن‌ها دقت زیادی می‌شود نگهبانان در صورت تخلف به شما تذکر خواهند داد.

 

 

بهترین ایستگاه‌های BTS برای رفتن به بازارها

 

 

بهترین ایستگاه‌های BTS برای رفتن به بازارها

 

 

بازار آخر هفته چاتوچاک مادر تمام تجارب خرید در بانکوک است که درست کنار ایستگاه متروی مو چیت واقع شده است. برای رفتن به بازار شبانه پاتونگ به ایستگاه متروی سالا دادنگ بروید و یا سوار تاکسی شوید و از ایستگاه یودنگ سوک به بازار شبانه تالات روت فای بروید. شما می‌توانید به راحتی و با دنبال کردن ایستگاه‌ها خودتان را به بازارهای پر اجناس برسانید و خریدهایی مقرون به صرفه را تجربه کنید. به علاوه با این روش در وقت و انرژی‌تان نیز صرفه جویی کرده‌اید.

 

 

بهترین هاستل‌های بانکوک برای اقامتی راحت اما مقرون به صرفه

 

 

بهترین ایستگاه‌های BTS برای رفتن به مراکز خرید

 

 

بهترین ایستگاه‌های BTS برای رفتن به مراکز خرید

 

 

همانطور که می‌دانید بانکوک چیزی کم از مراکز خرید ندارند که اکثر آن‌ها خوشبختانه در مسیر عبور اسکای‌ترن قرار دارند. ایستگاه سیام درست کنار سیام پاراگون و سیام سنتر قرار گدارد در حالی که ایستگاه استادیوم ملی به MBK می‌رسد.
ایستگاه چیت لوم نیز به سنترال چیدلوم متصل است، و همچنین می‌توان از همین ایستگاه با پای پیاده به سنترال ورلد هم رسید. از متروی BTS می‌توانید به فلوئم چیت برای رسیدن به Central Embassy، از آسوک برای رسیدن به ترمینال ۲۱ و در نهایت از فروم فُنگ برای رفتن به دو مرکز خرید EmQuartier و Emporium استفاده کنید. به عنوان یک خارجی سعی کنید مسیرها را به دقت مشخص کنید تا دقیقا به مراکزی که می‌خواهید برسید.

 

 

بهترین ایستگاه‌های BTS برای رفتن به مراکز غذایی

 

 

بهترین ایستگاه‌های BTS برای رفتن به مراکز غذایی

 

 

در سراسر تایلند پر از مراکز غذایی است اما برخی نقاط از دیگران شناخته شده‌تر و متمرکزتر هستند. برای رفتن به نقاط شگفت‌انگیز با کلی تجارب جذاب‌تر مسیرتان را از ایستگاه‌های مو چیت، آسوک و یا سالا دائنگ به متروی MRT تغییر خط دهید و از ایستگاه Hualamphong به شهر چینی بروید. به طور خلاصه مرکز Hualamphong نیز با طیفی از گزینه‌های غذایی جذاب پر شده است.

 

 

راهنمای گردش در بازار شناور آمفاوا در بانکوک

 

 

بهترین ایستگاه‌های BTS برای رفتن به شهر قدیمی

 

 

 بهترین ایستگاه‌های BTS برای رفتن به شهر قدیمی

 

 

ایستگاه‌های جدید خط متروی MRT از محله قدیمی و توریستی بانکوک عبور می‌کنند که هنوز از سیستم شبکه ریلی خارج هستند. برای رفتن به آنجا سوار متروی اسکای‌ترن از ایستگاه سافان تاکسین شوید. سپس با قایق چائو فرایا به فرا آتهیت بروید. یا از BTS به Ratchathewi رفته سپس تا اسکله پراتونام پیاده بروید و با قایق خودتان را به فان فا لیلات برسانید و یا خیلی ساده از ایستگاه متروی Ratchathewi تاکسی بگیرید.

 

 

بهترین ایستگاه‌های BTS برای رفتن به نقاط شب زنده‌داری

 

 

بهترین ایستگاه‌های BTS برای رفتن به نقاط شب زنده‌داری

 

 

برای رسیدن به کافه‌ها، رستوران‌ها و کافه تریاهای محبوب سوخومویت ۱۱ باید در ایستگاه نانا پیاده شوید. به علاوه اگر در ایستگاه تنگ لو پیاده شوید با یک پیاده‌روی کوتاه می‌توانید در مسیر انواع مکان‌های تفریحی و شب زنده‌داری قرار بگیرید. به علاوه از ایستگاه سالا دائنگ می‌توانید به دیگر مراکز شب زنده‌داری برسید. به طور خاص سیلوم سوی ۲ و سوی ۴ از مقاصد دیگر بانکوک برای خوش گذرانی‌های شبانه محسوب می‌شوند. تنها چند ایستگاه بعد در همین مسیر، از ایستگاه چونگ نُنسی بیرون بزنید و تا به طیفی از رستوران‌ها و کافه‌های شیک دسترسی داشته باشید.

مطالب مرتبط