بهترین کارهایی که می‌توانید در جاده خائو سان بانکوک انجام دهید

خیابان خائو سان یکی از مناطق شلوغ و اصلی بانکوک است که با جاذبه‌های متعددش گردشگران زیادی را با تور تایلند به سمت خودش می‌کشاند. شما در این خیابان می‌توانید انواع متنوعی از تی‌شرت‌ها و پادهای خوشمزه تایلندی را پیدا کنید. این خیابان همیشه فعال بعد از تاریک شدن هوا در چراغ‌های رنگی پرنور فرو می‌رود و مردم را به سمت خود می‌کشاند. اگر شما نیز همچون اغلب جمعیت‌های توریستی قصد رفتن به این خیابان را دارید بهتر است از قبل بدانید چه چیزهایی انتظار شما را می‌کشند.

 

 

تجربه زندگی محلی

 

 

 تجربه زندگی محلی

 

 

در این خیابان شما می‌توانید مخلوطی از اقشار مختلف مردم را ببینید که در خیابان‌ خائو سان و فرعی‌های اطرافش قدم می‌زنند. این مردم طیف مختلفی مثل مردم محلی، دانش‌آموزان انگلیسی، بچه‌های خندانی که با اسباب بازی‌هایشان بازی می‌کنند، راهبه‌های بودایی و دست فروشان را تشکیل می‌دهند. چون این خیابان برای دستفروشان و کالاهایش شهرت دارد همه می‌آیند تا کالاهای خوبی با قیمت مناسب خریداری کنند. هر زمان که خسته شدید می‌توانید کنار خیابان و روی جداول بنشینید و به جنب و جوش مردم نگاه کنید.

 

 

بازار تانون خائو سان

 

 

بازار تانون خائو سان

 

 

در کنار ردیف مهمانخانه‌ها در بانگلامفو بازار تانون خائو سان واقع شده است. در این بازار شما انواع و اقسام لوازم مختلف را در قیمت‌های بسیار ارزان پیدا خواهید کرد. تی‌شرت‌های زیبا و شیک، لوازم جانبی برای سلیقه‌های مختلف، کیف‌های مد روز با قیمت‌های عالی، دستگاه‌های دیجیتالی فیک، و وسایل دیگر را پیدا خواهید کرد.
لوازم دست ساز غار علاالدین، مجسمه‌های بودای عظیم، قاب‌های انواع گوشی‌ها و لوازم چرمی مصنوعی از دیگر مواردی هستند که اینجا پیدا خواهید کرد. اما موقع خرید مراقب باشید زیرا برخی از دستفروشان با دیدن چهره‌های متفاوت توریست‌ها قیمت‌ را بالا می‌برند. این بازار مکانی عالی برای گردش و کشف غرفه‌های عرضه محصولات ارزان در بانکوک است. در گوشه و کنار این بازار آب‌میوه‌های تازه و طبیعی به فروش می‌رسد که می‌توانند گرمای تن‌تان را کم کنند.

آدرس: Thanon Khao San Road, Banglamphu, Bangkok, Thailand

 

 

راهنمای استفاده از متروی BTS Skytrain بانکوک؛ در سفر به تایلند

 

 

به برج روح بروید

 

 

به برج روح بروید

 

 

برج روح بانکوک ساختمانی‌ست که مناظر پانورامای شگفت‌انگیزی از شهر و ساختمان‌های بلند اطراف ارائه می‌دهد. این برج که ۸۰ درصد آن ساخته شده تحت تاثیر بحران مالی آسیا در سال ۱۹۹۷ ناتمام رها شد و مانند خیلی از آسمان‌ خراش‌های دیگر نیمه کاره ماند. برج تارون یونیک که از نامش پیداست قرار بود ساختمانی ۴۷ طبقه و آپارتمانی برای تجربه زندگی لاکچری در شهر باشد. همه ساختمان نیز توسط معمار برجسته و مشهور رانگسان تُرسووان طراحی شده است. ویژگی‌های مدرن و معاصر و چشم‌انداز باستانی و معابد طلایی از ویژگی‌های این ساختمان است که گردشگران را به سمت خود می‌کشاند.

آدرس: Ghost Tower, Sathon Road, Bangkok, Thailand

 

 

از گالری ملی بانکوک دیدن کنید

 

 

از گالری ملی بانکوک دیدن کنید

 

 

به طور کلی تایلند برای موزه‌ها شناخته شده و معروف نیست اما گالری ملی که در جاده خائو سان واقع شده یکی از نقاط بانکوک برای دیدن هنر و فرهنگ تایلند است. این ساختمان استعماری تاریخی در زمان حکومت پادشاه رامای پنجم به عنوان اقامتگاه سلطنتی مورد استفاده قرار می‌گرفت اما امروزه محل گالری ملی شده است. شما در این گالری می‌توانید برخی از قدیمی‌ترین عکس‌های سیاه سفید بانکوک قدیم و پرده‌های سنتی نقش‌دار را تماشا کنید.

آدرس: National Gallery, 4 Th Chao Fa, Banglamphu, Bangkok, Thailand

 

 

راهنمای گردش در بازار شناور آمفاوا در بانکوک

 

 

در اطراف وات چانا سونگ خرام گردش کنید

 

 

در اطراف وات چانا سونگخرام گردش کنید

 

 

وات چانا سونگخرام معبدی بودایی‌ به معنی پیروزی در جنگ است که برعکس معابد دیگر از جنبه مذهبی مشهور نیست. بلکه به دلیل فضای داخلی بزرگ و وسیع طلایی رنگ و همچنین تاریخ طولانی آن که به قرن ۱۸ام برمی‌گردد مشهور است. در این معبد شما طرح‌ها و نقاشی‌های طلایی و براق سبک شرقی را پیدا می‌کنید که چشم‌ها را به خودشان خیره می‌کنند.
این معبد برای مردم محلی جایی برای دعا و عبادت است. اما برای شما می‌تواند نقطه‌ای آرام و معنوی برای دیدن هنر، فرهنگ و مذهب مردم باشد. از شلوغی در هم خانو سان به این نقطه فرار کنید و کمی آرامش بگیرید.

آدرس: Wat Chana Songkhram, Bangkok

 

 

تا وات بوونیوت پیاده‌روی کنید

 

 

تا وات بوونیوت پیاده‌روی کنید

 

 

تایلند پر از معابد منحصر به فرد بودایی است که هر چقدر هم به این کشور سفر کنید بعید است بتوانید از همه آن‌ها دیدن کنید. بانکوک نیز در این میان سهم خودش را دارد. معبد وات بوونیوت از معابد منحصر به فرد بانکوک است که در طی بازدید از خائو سان می‌توانید از آن دیدن کنید. این معبد در واقع به عنوان خوابگاه دانشگاه بودایی ماهاماکوت عمل می‌کند که وابسته به صومعه و مرکز ملی حزب بودایی تامایوت است. این معبد شگفت‌انگیز نقاشی‌های زیبا و دیدنی را در معرض دید گذاشته و تاثیر هنر غربی را به خوبی در زندگی مردم تایلند به تصویر کشیده است.

آدرس: Wat Bowonniwet,Th Phra Sumen, Banglamphu, Bangkok, Thailand

مطالب مرتبط