معرفی موزه سلفی کوالالامپور؛ مالزی

سال‌های اخیر، به واسطه ظهور سایت‌هایی همچون اینستاگرام و همچنین پیشرفت‌هایی که در دوربین گوشی‌های هوشمند پدید آمد، شیوه‌ی عکاسی میان مردم تغییر پیدا کرد و حالا سلفی گرفتن، به بخشی از فرهنگ عامه مردم بدل شده است. در میان مطالب مختلف، همیشه نقاط خاصی را برای گرفتن سلفی معرفی می‌کنند، اما این بار ما می‌خواهیم جایی را در تور مالزی به شما معرفی کنیم که در اصل برای گرفتن سلفی درست شده است.
یک مکان سرپوشیده رنگارنگ با دکورهای جذابی که دیدن آن‌ها لذت بخش است، چه برسد به عکس گرفتن و ثبت خاطراتی فراموش نشدنی در شبکه‌های اجتماعی که تا همیشه باقی می‌مانند.

 

 

موزه سلفی کوالالامپور

 

 

selfie-museum-kl

 

 

این موزه برگرفته از جایی تقریبا به همین شکل در نیویورک است و موزه سلفی کوالالامپور را می‌توان نمونه‌ی مالزیایی آن پارک آمریکایی به حساب آورد. البته این مکان تنها مختص به کسانی که می‌خواهند عکس‌های سلفی بگیرند نیست و می‌توان در آن عکس‌های جمعی گرفت، دسرها و بستنی‌های خوشمزه خورد و در میان دکورهای فوق‌العاده جذاب و رنگارنگش، کمی به تفریح پرداخت. مجموعه این مکان دارای ۹ اتاق مختلف با تم‌های متفاوت است که شامل تندیس‌های بزرگ‌تر از واقع تا دکورهای مینیاتوری می‌شود.

نکات جالبی در مورد اداره‌ی این محل وجود دارد که اول از همه زمان‌بندی آن برای تغییر دکور بوده و احتمالا اواخر سال ۲۰۱۹، تم اتاق‌ها تغییر پیدا کند. همچنین شما برای ورود باید ۴۵ رینگیت به عنوان ورودی به ازای هر نفر پرداخت کنید، اما در نهایت ۵ دسر خوشمزه در اتاق‌های مختلف در اختیار شما قرار می‌گیرد که چیزی شبیه به روایت داستانی سریالی می‌ماند. بستنی، چای مخصوص و کاپ‌کیک بخشی از این دسرها محسوب می‌شوند.

 

 

اتاق‌های مختلف موزه سلفی کوالالامپور

 

 

کیک‌های غول پیکر

 

 

cake

 

 

این اتاق شبیه به یک شیرینی‌فروشی بسیار عالی است که تمام شیرینی‌هایی زیبایش را در ابعاد غول پیکر آماده کرده است. تمامی کیک‌های بزرگ از رنگ‌های شاد و متنوع درست شده‌اند که در قالب کرم رنگ دیوارها، جایی فوق‌العاده عالی به عنوان جایی که کار شما در موزه آغاز می‌شود، محسوب می‌گردد. فراموش نکنید که در این بخش به هر کدام از مهمانان، یکی از کاپ‌کیک‌های رنگی داده می‌شود.

 

 

بهترین کافه‌ها و کافی شاپ‌های کوالالامپور؛ مالزی

 

 

دنیای شکلاتی

 

 

دنیای شکلاتی

 

 

اگر عاشق رنگ صورتی هستید، این اتاق رویاهای شما را به حقیقت تبدیل می‌کند. یک اتاق با دکوری که از شکلات‌های مختلف درست شده و شبیه به بازی کندی کراش است. یک وان با توپ‌های رنگی شبیه شکلات نیز در این بخش وجود دارد که عکس‌هایی که در آن می‌گیرید بسیار زیبا می‌شوند. تلفن‌های صورتی و آبنبات‌های غول پیکر نیز بخش دیگری برای عکاسی در این اتاق هستند. در این بخش هم مارشملوهای خوشمزه‌ای برایتان تدارک دیده شده که به شما داده می‌شود.

 

 

دنیای بستنی‌ها

 

 

دنیای بستنی‌ها

 

 

هیچ کس دوست ندارد بستنی‌اش روی زمین بیفتد و آب شود، مگر اینکه بستنی مصنوعی بزرگی باشد و قرار باشد شما در کنارش عکس بگیرید. البته یک دیواره‌ی مملو از فرفره‌های بنفش نیز در این بخش قرار دارد که عکس‌های خوبی می‌شود جلویش گرفت. در این اتاق هم به هر نفر یک بستنی داده می‌شود.

 

 

بهترین استخرهای شنا در کوالالامپور؛ مالزی

 

 

مسیر پفکی

 

 

مسیر پفکی

 

 

مسیری مملو از نخ‌هایی که به آن‌ها مارشملوهای سفید آویزان شده و در پس زمینه نیز دیوارها با رنگ آبی فوق‌العاده زیبایی آذین شده‌اند که جلوه‌ای جذاب به آن می‌دهد. این راهرو اگر چه ساده‌ترین بخش موزه است، اما از پرطرفدارترین بخش‌های آن نیز محسوب می‌شود.

 

 

کافه dUCkies

 

 

کافه dUCkies

 

 

این مکان یک کافه‌ی نقاشی شده است که در وسط آن یک تاب به صورت بستنی ساندویچی قرار گرفته است. رنگ‌های سفید و بنفش و شکل خاص آشپزخانه جزو جذابیت‌های این اتاق به حساب می‌آید.

 

 

اتاق رنگین کمانی

 

 

اتاق رنگین کمانی

 

 

این نقش رنگین کمانی این اتاق نیست که شما را جذب خودش می‌کند، بلکه تک شاخی است که گوشه‌ای افتاده و درست شبیه به نوشته‌ی روی دیوار، انگار زیاد دسر خورده است! رنگ آمیزی شاد و این تک شاخ تنها جذابیت‌های اتاق هستند که در عکس فوق‌العاده جذاب به نظر می‌آیند.

 

 

اتاق شادی

 

 

اتاق شادی

 

 

مهم‌ترین بخش این اتاق دو استخر توپ جذاب است که مملو از توپ‌های زرد بوده و شما می‌توانید در آن به عکاسی مشغول شوید. اگر کودکی همراه خود داشته باشید، در این اتاق می‌تواند به بازی در میان توپ‌ها مشغول شود و خود شما نیز می‌توانید به راحتی کودک درونتان را در آن آزاد کنید. در این اتاق یک دیواره وجود دارد که به وسیله‌ی یک پروژکتور طرح‌های مختلف را روی شما می‌اندازد که بتوانید جلوی دیوار عکاسی کنید.

 

 

آزمایشگاه اسپلش

 

 

 آزمایشگاه اسپلش

 

 

به خاطر شکل رنگ آمیزی و ظروف بزرگ مصنوعی که خوراکی هایشان به بیرون ریخته، این اتاق را به این نام، اسم‌گذاری کرده‌‌اند. لیوان‌هایی که به صورت مصنوعی درست شده‌اند "چای حبابی" یا بابل تی هستند که یک لیوان نیز به صورت رایگان در این اتاق به شما داده می‌شود.

 

 

 Do-Nut-Stop

 

 

do-nut-stop

 

 

اسم این اتاق نیز از بازی کلمات با کلمه‌ی دونات آمده است. اتاقی مملو از دونات‌های بزرگ و کوچک که با چراغ‌های نئون یکی از بهترین جاها در کل موزه برای سلفی‌های خاص و متفاوت است. فراموش نکنید بر روی دونات چرخان یک گیف خوب هم از خود ضبط کنید.

آدرس: Unit 2.28, Level 2, Fahrenheit 88, Jalan Bukit Bintang, 55100, Kuala Lumpur

 

 

زمان کار:  هر روز از ساعت ۱۰ صبح تا ۱۰ شب

هزینه: بزرگسالان 45 رینگیت (خرید آنلاین بلیط ۴۰ رینگیت) خردسالان ۳۰ رینگیت (خرید آنلاین بلیط ۲۵ رینگیت)

مطالب مرتبط