خلیج اعجاب‌انگیز مایا در پوکت؛ تایلند

جاذبه‌های گردشگری در تور تایلند، سرزمین نورها و رنگ‌ها آنقدر فراوان است که گفتن از آن‌ها تمامی ندارد. شاید به همین دلیل ساده است که برخی از گردشگران ایرانی، بیشتر از یک یا دو بار تور تایلند را به عنوان مقصد خود انتخاب می‌کنند. تایلند، همیشه چیزی برای شگفت‌زده کردن گردشگران، در آستین دارد.

یکی از این زیبایی‌های کمتر شناخته شده در میان مسافران ایرانی، خلیج مایا است. این خلیج رویایی در جزیره فی فی قرار گرفته است اما بسیاری از کسانی که با تور پوکت به تایلند می‌روند، از آن بی‌خبر هستند و به همین دلیل هم شانس لذت بردن در این خلیج شگفت‌انگیز را از دست می‌دهند.

 

 

بهترین زمان برای بازدید از خلیج مایا

 

 

مایا

 

 

خلیج مایا، یک مکان جذاب برای گردشگران است و این یعنی در بیشتر ماه‌های سال، گردشگرانی از سراسر دنیا، برای وقت‌گذرانی در این بهشت طبیعی، تور پوکت را انتخاب می‌کنند. با این حال، هنوز آثار حضور صنعت گردشگری در این ساحل دیده نمی‌شود پس اگر دست بجنبانید، فرصت خواهید داشت تا از یک خلیج بکر و دست‌نخورده دیدار کنید و در آن خوش بگذرانید.

بهترین زمان بازدید از این خلیج، وقتی است که دریای آندامان در آرامش به سر می‌برد. این یعنی گردشگران در ساعات بیشتری از روز و بدون نگرانی می‌توانند از ساحل زیبای مایا لذت ببرند. آرام‌ترین روزهای دریای آندامان، در میان ماه‌های نوامبر تا آوریل است. این یک شانس بزرگ برای گردشگران ایرانی است چرا که می‌توانید در تعطیلات نوروزی، از آرامش این خلیج، بهره‌مند شوید.

 

 

ویژگی‌های طبیعی خلیج مایا

 

 

maya-bay

 

 

همانطور که پیش‌تر گفتیم، خلیج مایا، یکی از اعجاب‌انگیزترین سواحل تایلند است. یکی از دلایل این زیبایی شگفت‌آور، این است که مایای کم عمق را حلقه‌های شیب‌دار جزیره کو فی فی احاطه کرده‌اند.

همین ویژگی‌‎های طبیعی سبب شده است که گونه‌های آبزی فراوانی در این منطقه زندگی کنند. علاوه بر این، به خاطر وجود کوه‌های آهکی در اطراف خلیج، این مقصد جادویی، به یک محل ایده‌آل برای ورزش‌های آبی تبدیل شده است.

 

 

جزر و مدهای جادویی

 

 

tide

 

 

خلیج مایا، سواحل زیادی دارد که در زیر مدهای بلند ساحلی، پنهان شده‌اند. به همین دلیل هم ساحل مایا، معروف‌ترین ساحل آن است. اگر وقت کافی داشته باشید، می‌توانید به تماشای یک سناریوی لذت بخش بنشینید. سرزمین‌هایی که زیر مد پنهان شده‌اند و با شروع جزر سر از آب در می آورند.

 

 

خلیج مرجان‌های استوایی

 

 

جزر و مدهای جادویی

 

 

اگر فیلم ساحل (The Beach) با هنرمندی فراموش نشدنی لئوناردو دی‌کاپریو را دیده باشید، احتمالا صحنه‌هایی که از گونه‌های مختلف ماهی ها که در کنار مرجان‌های استوایی شنا می‌کنند را به خاطر می‌آورید.

خلیج مایا، محلی بود که فیلمبرداری فیلم ساحل در آن انجام شد و شاید به همین دلیل هم پس از سال ۲۰۰۰ تعداد بیشتری از گردشگران تصمیم گرفتند خودشان را به این بهشت بی‌همتا برسانند.

 

 

خلیج بکر اما پرطرفدار

 

 

header

 

 

خلیج مایا هم‎چنان به عنوان یکی از اندک سواحل بکر و طبیعی که تحت تاثیر فعالیت‌های انسان قرار نگرفته است، شناخته می‌شود؛ با این حال، در سال‌های اخیر، گردشگران زیادی شیفته این زیبایی شده‌اند و برای استراحت و گذراندن یک تعطیلات رویایی آن را انتخاب می‌کنند.

 

 

یک پیشنهاد وسوسه انگیز

 

 

اگر هنوز هم برای رفتن به این سرزمین بکر، تردید دارید، باید بدانید که مایا، یکی از بهترین سواحل کو فی فی برای شنا کردن است. پس اگر دوست دارید در حال‌که همراهان‌تان در حال آفتاب گرفتن هستند، تنی به آب بزنید، مایا یک پیشنهاد بی‌نظیر است.

 

 

طعم واقعی آب میوه استوایی

 

 

drink

 

 

در ساحل مایا، امکانات ابتدایی اما مناسبی برای گردشگران در نظر گرفته شده است. یکی از تجربه‌های خوشمزه‌ای که باید در مایا امتحان کنید، آب‌میوه‌های استوایی است.

آب‌میوه‌های استوایی با طعم و رنگ واقعی که در ظرف‌های مخصوص و گاهی در ظرف‌های میوه‌ای سرو می‌شود و می‌تواند خستگی شنا و آب بازی را از تن‌تان بیرون کند.

 

 

غواصی به سبک مایا

 

 

غواصی به سبک مایا

 

 

یکی از پرطرفدارترین فعالیت‌های ورزشی در خلیج مایا، غواصی است. هرچند که شیرجه زدن در آب و شنا کردن در آن هم طرفداران زیادی دارند. تفاوت اصلی غواصی در خلیج مایا با سواحل دیگر این است که می‌توانید علاوه بر تماشای گونه‌های گیاهی متنوع استوایی، آبزیان عجیب و غریب زیر آب را از نردیک ببینید.

 

 

قایق سواری در آب‌های نقره‌ای

 

 

قایق سواری در آب‌های نقره‌ای

 

 

اگر اهل هیجان هستید و دوست دارید کمی از فضای آرامش گرفتن و ریلکس شدن خارج شوید، می‌توانید به سراغ قایق سواری بروید.

خلیج مایا با آبِ آبی شفاف به شما امکان می‌دهد هنگام قایق سواری ماهی‌های کوچک و بزرگ را با طرح‌ها و رنگ‌های جذاب و هیجان‌انگیز تماشا کنید.

مطالب مرتبط