مسیر‌های پیاده‌روی استانبول در هوای دل‌انگیز بهاری

استانبول شهری بزرگ است که این فرصت را به شما می‌دهد تا در هر بار گردش چیزی جدید برای کشف و تجربه پیدا کنید. یکی از اصلی‌ترین تجاربی که در هر سفری می‌توان به دست آورد پیاده‌روی در سطح شهر و یا محلات خاص آنست. در تور استانبول این شهر با داشتن بسفور زیبا، و نقاط تاریخی فراوان یکی از بهترین شهرهای منطقه برای پیاده‌روی و ماجراجویی است. شما می‌توانید برخی از جذاب‌ترین مسیرهای پیاده‌روی شهری در دنیا را در استانبول تجربه کنید.

 

 

در منظره بسفور قدم بزنید

 

 

در منظره بسفور قدم بزنید

 

 

به طور کلی هیچ سفری به استانبول بدون بازدید از بسفور کامل نخواهد بود. همانطور که از بسفور دیدن می‌کنید از محله‌ای به سمت محله دیگر قدم بزنید و از زندگی روزمره مردم، فروشگاه‌ها و خیابان‌ها دیدن کنید.

حاشیه بسفور بسیار طولانی بوده و از محله کوروچشمه تا امیرگان را پوشش داده است. در طول مسیر قدم زدن‌تان از مقابل خیلی جاها مثل ساختمانهای دوره عثمانی، بوتیک‌های جذاب و امروزی و موزه‌ها عبور خواهید کرد. هر کجا که دوست داشتید توقف کرده و از در یکی از کافه‌ها استراحت کنید و چیزی بخورید.

 

 

از شهر خارج شوید

 

 

buyukada

 

 

اگر دوست دارید از مدت سفرتان را یکی دو روز به سفرهای کوتاه و یک‌روزه اختصاص دهید با کشتی به جزیره بویوک‌آدا بروید که هم امکانات رفاهی کاملی دارد و هم به شما فرصت گشتن در طبیعت را می‌دهد.
این جزیره به حد کافی وسعت دارد تا شما بتوانید در مسیرهای آن بگردید از منظره دریا لذت ببرید و از هوای دلنشین سالم و بهاری لذت ببرید. به علاوه جزیره‌های کوچک‌تر بورگازآدا و هیلی‌آدا نیز برای گردش و پیاده‌روی در دسترس گردشگران وجود دارد که می‌توانید در صورت تمایل به آن‌ها نیز بروید.
نکته قابل توجه اینست که در این جزایر خبری از وسایل نقلیه موتوری نبوده و باید پای پیاده و یا با دوچرخه و کالسکه به این طرف و آن طرف بروید. ما توصیه می‌کنیم در امتداد حاشیه جزیره با نمای دریای آبی آرام به بازدید از کلیساها و جنگل‌ها بروید و برای رفع خستگی در یکی از کافه‌های دنج چیزی بخورید.

 

 

معرفی بهترین رستوران‌های لوکس استانبول

 

 

استانبول از سمت دیگر

 

 

moda

 

 

اگر می‌خواهید استانبول را از زاویه‌ای دیگر تماشا کنید به سمت آسیایی آن بروید و از تفرجگاه مودا به سمت پایین پیاده‌روی کنید. هر زمان خسته شدید بر روی یکی از سنگ‌های بزرگ بنشینید و قسمت اروپایی استانبول را تماشا کنید. غروب دل‌انگیز استانبول از سمت آسیایی و با پس زمینه بخش اروپایی شهر بیش از آن که حتی بتوانید تصورش را هم بکنید زیبا و رویایی است.
در ضمن مودا یکی از جذاب‌ترین بخش‌های کادیکوی است که با انواع رستوران‌ها و کافه‌های دوست‌داشتنی پر شده است. همچنان که در امتداد تفرجگاه مودا را می‌پیمایید به تماشای بوتیک‌ها نیز مشغول شوید و آزادانه به هر سمتی که توجه‌تان را جلب می‌کند بروید. این قرار است پیاده‌روی ماجراجویانه‌ای باشد پس اجازه دهید پاهایتان هر سمتی که دوست دارند بروند.
در حاشیه دریا زاویه‌ای پوستری به سمت اروپایی انتخاب کرده و چند عکس خیره‌کننده برای شبکه‌های اجتماعی و اشتراک‌گذاری با دوستان‌تان بیاندازید.

 

 

در موزه هوای باز گردش کنید

 

 

neighborhood

 

محله بالات و فنر یکی از محله‌های چشمگیر استانبول است که به دلیل وجود ساختمان‌های قدیمی رنگی، کلیساهای ارتدوکس یونانی و کلیساهای ارمنی به موزه فضای باز استانبول شناخته می‌شود. علاقه‌مندان به عکاسی و فرهنگ معمولا گشت و گذار در بین کوچه پس کوچه‌های باریک و سنگ‌فرش شده این محله را از دست نمی‌دهند. بین کلیساهای تاریخی و دبیرستان خیره‌کننده فنر گشت بزنید و به سمت کافه‌ها، فروشگاه‌ها و رستوران‌هایی که توسط کارآفرینان جوان راه‌اندازی شده‌اند بروید.
اگر خسته و گرسنه بودید در یکی از این کافه‌ها پناه بگیرید، چیزی بخورید و باز به مسیرتان ادامه دهید. شک نداریم که گردش در فنر و بالات تا مدت‌ها پست‌های اینستاگرامی شما را تامین خواهند کرد.

 

 

نقاط ناشناخته و زیبا را در استانبول بشناسید

 

 

در تورهای شگفت‌انگیز محله‌گردی در استانبول شرکت کنید

 

 

در تورهای شگفت‌انگیز محله‌گردی در استانبول شرکت کنید

 

 

اگر به گشت و گذار در محله‌های سحرانگیز استانبول و وقت گذرانی بین فروشگاه‌ها، مغازه‌ها، گالری‌ها، بوتیک‌ها و کافه‌ها دارید پس مسیرتان را به سمت محله کاراکوی ببرید. به سمت خیابان Boğazkesen بروید و برای دیدن مغازه‌های عتیقه فروشی مستقیما به خیابات چوکورچوما و موزه بی‌گناهی بروید. در ادامه پیاده‌روی‌ها به سمت خیابان جهانگیر بپیچید و خودتان را به ناهاری خوشمزه در دالتی مایا مهمان کنید. در این رستوران شما می‌توانید از غذاهای اصیل آناتولی با طعم واقعی امتحان کنید. مخصوصا این که این غذاها با مواد طبیعی و ارگانیک تهیه شده و کیفیت بسیار بالایی دارند.

مطالب مرتبط