پیشنهاد کارهای توریستی اطراف خیابان شاردنی در تفلیس

خیابان شاردنی یکی از مهم‌ترین خیابان‌های تفلیس در شهر قدیمی است که بین گردشگران تور گرجستان محبوبیت زیادی دارد. این خیابان که از میدان تفلیس شروع شده و در انتها به خیابان سیونی می‌رسد پر از رستوران‌ها برجسته و کافه‌های دنج و صمیمی است. مردم زیادی در امتداد این خیابان به قدم زنی و کاوش می‌پردازند. به علاوه این خیابان دسترسی گسترده‌ای به نقاط دیدنی شهر دارد که باعث شده تا محلی برای جمع شدن مردم باشد.

 

 

پارک ریک

 

 

rike-park-tbilisi

 

 

پارک ریک که یکی از نقاط سرسبز، محبوب و توریستی تفلیس است و در سمت چپ رودخانه متکواری یا همان کورا قرار گرفته است با سبک و سیاقی کاملا مدرن در دل شهر قدیمی همچون نگینی زیبا می‌درخشد.
این پارک که منظره زیبایی به شهر قدیمی و قلعه ناریکالا ارائه می‌دهد از قسمت شهر قدیمی به وسیله پل طبیعت در دسترس قرار گرفته است. شما می‌توانید از این پارک به ایستگاه تله کابین بروید و یا در کئرا به قایق سواری بپردازید. اگر احساس گشنگی کردید به یکی از رستوران و یا کافه‌های زیبا با منظره رودخانه بروید و از خوردن غذا لذت ببرید.

 

 

فواره رقصان

 

 

فواره رقصان

 

 

یکی از جاذبه‌های توریستی تفلیس در شهر قدیمی که در نزدیکی خیابان شاردنی قرار دارد فواره رقصان است که به عنوان بخشی از پارک ریک شناخته می‌شود. این فواره رنگی، زیبا و موزیکال که در نزدیکی ایستگاه تله کابین و پل صلح قرار گرفته است عصرها به اجرای برنامه‌های جذابی می‌پردازد که همه مخصوصا کودکان را سرگرم می‌کند. به علاوه این فواره رقصان فضایی رمانتیک ایجاد کرده و تماشای آن برای عصرهای عاشقانه به گردشگران توصیه می‌شود.

 

 

گرجستان؛ معرفی هتل‌های استخردار تفلیس

 

 

آبانتوبانی

 

 

آبانتوبانی

 

 

آبانتوبانی یکی از قسمت‌های مهم شهر قدیمی است که تفلیس‌گردی بدون بازدید از آن کامل نخواهد بود. نکته مهم این قسمت حمام‌های گوگرد آن است که جزو برترین فعالیت‌های تفلیس شناخته می‌شود. آبانتوبانی بهترین جا برای رفتن به حمام‌های سنتی و تجربه چشمه آبگرم در گرجستان است. مردم محلی معتقد هستند که این آب معدنی خاصیت درمانی هم دارد. به علاوه شما می‌توانید با پرداخت هزینه اضافی از یک ماساژ سنتی هم بهره ببرید.

 

 

زیپ‌لاین

 

 

زیپ‌لاین

 

 

یکی از جدیدترین فعالیت‌های جذاب در این حوالی که می‌توانید به آن رفته و آدرنالین خون‌تان را بالا ببرید ایستگاه زیپ‌لاین ناریکالا است. این زیپ‌لاین جذاب از قلعه ناریکالا شروع می‌شود و با به نمایش گذاشتن زیباترین مناظر شهر در باغ گیاه‌شناسی تفلیس خاتمه می‌باید.
شما با شرکت در این ماجراجویی می‌توانید معلق شدن در ارتفاع ۳۰ متری از سطح زمین را تجربه کرده و بالای درختان به پرواز در بیایید. معمولا گردشگران از هر سنی که باشند با رفتن به این زیپ‌لاین خودشان را به چالش می‌کشند و هیجانی تکرارنشدنی را تجربه می‌کنند.

 

 

معرفی بوتیک هتل بریتانیایی در قلب تفلیس؛ گرجستان

 

 

باغ ملی گیاه‌شناسی

 

 

باغ ملی گیاه‌شناسی

 

 

این باغ گیاه‌شناسی که سابقه‌ای طولانی دارد در ابتدا به عنوان باغ گیاه‌شناسی سلطنتی در قرن ۱۷ام تاسیس شد. این باغ سرسبز و زیبا دارای بخش‌های مختلف قابل توجهی است. این باغ ۸۸ هکتاری در حال حاضر به عنوان یک نهاد تحقیقاتی و علمی فعالیت می‌کند.
این باغ مجهز دارای سیستم گرمایشی است تا در فصل سرما از گیاهان مراقبت کند. شما می‌توانید کوله بارتان را ببنید و روزتان را به گردش و پیک‌نیک در این باغ زیبا اختصاص دهید. نه تنها می‌توانید از بخش‌های دیدنی و انواع گل و گیاهان زیبا از سراسر دنیا بپردازید بلکه گردشی خانوادگی را تجربه کنید.

 

 

آتشگاه

 

 

آتشگاه

 

 

آتشگاه یکی از سازه‌های بسیار کهن در شهر قدیمی تفلیس است که در خیابان گومی واقع شده. البته این آتشگاه در سال ۲۰۰۷ مراحل بازسازی و مرمت خود را گذراند. قدمت آتشگاه به دوره حکمرانی ایرانیان در تفلیس برمی‌گردد که دین مردم زرتشت بود. خوشبختانه این سازه از حملات بعدی آینده جان سالم به در برد و باقی ماند. در نگاه اول آتشگاه به نظر خیلی ساده می‌آید اما بعد از این که وارد آن شوید می‌توانید شکوه آن را ببینید و تصور کنید که در زمان خودش چه جلالی داشته است.

 

 

رزو گابریادزه

 

 

رزو گابریادزه

 

 

یکی از جاذبه‌های گردشی تفلیس در شهر قدیمی سالن تئاتر رزو گابریادزه و برج ساعت داستان‌گونه آن است. هر روز دریچه این ساعت باز می‌شود و نمایشی عروسکی کوتاهی به نمایش می‌گذارند. این سالن تئاتر کوچک که طبقه طبقه بالایی یک کافه کوچک واقع شده میزبان اجراهای هنرمندان محلی است. البته اگر دوست ندارید در تور گرجستان نوروز 98 وقت‌تان را برای تماشای نمایش صرف کنید به کافه بروید و چیزی بخورید و از کمی در محیط دنج و جذاب آن وقت بگذرانید. بعد از این که استراحت کردید می‌توانید به سمت مقصد بروید.

مطالب مرتبط