مکان‌هایی برای خوردن لیمونادهای خنک در تابستان‌های تفلیس

تابستان‌های تفلیس گرم و مرطوب است. پایتخت رنگارنگ گرجستان در تابستان جذاب‌تر از بسیاری ماه‌های دیگر است، اما همین گرما در بعضی موارد ممکن است شما را آزار دهد، گرمایی که در این ایام شبیه به بانکوک خواهد شد.
به همین منظور در تور گرجستان همیشه باید دنبال نوشیدنی یک چیز خنک و گوارا باشید.
یکی از نوشیدنی‌هایی که هم می‌تواند شما را خنک کند و هم اینکه حس سرحالی مضاعفی برای باقی روز در شما ایجاد نماید، لیموند سرد و یخی است. چند جای خوب در تفلیس را می‌شناسیم که نوشیدنی‌های بسیار خوبی سرو می‌کنند و در این نوشته قصد داریم آن‌ها را با شما به اشتراک بگذاریم.

 

 

Acid Bar

 

 

acid-bar

 

 

این کافه‌ی بسیار معروف، دو شعبه در تفلیس دارد که به هر کدام که بروید، با محیطی خاص و زیبا مواجه خواهید شد که آرامش کم‌نظیری داشته و قفسه‌هایش مملو از کتاب‌هایی به زبان‌های مختلف است که می‌توانید آن‌ها را برای مطالعه در اختیار بگیرید. اما به غیر از تمام نوشیدنی‌های گرم و سردی که در منو دارد، لیمونادهای آن عالی است. سرشار از ویتامین که با لیموهای تازه و به شکل کاملا کلاسیک گرجی تهیه شده است. در کنار این نویدنی گوارا می‌توانید سفارش سوپ استثنایی اسفناجشان را هم بدهید و حتی در زمستان نیز آن‌ها را میل کنید.

آدرس: 9/1 Leonidze Street

 

 

Cafe Le Toit

 

 

Cafe Le Toit

 

 

کافه‌ای بسیار زیبا و شیک در گوشه‌ای از خیابان کوته آفخازی که با مبلمان مدل قدیمی و دکوری مملو از ظروف چینی، مکانی لوکس و زیبا برای خوردن دسر و صرف نوشیدنی‌های مختلف برایتان به وجود آورده است. در روزهای گرم تابستان این مکان اگر چه کمی شلوغ می‌شود، اما جایی بسیار عالی برای سفارش و نوشیدن لیمنادهای خوشمزه است. البته در منوی Cafe Le Toit نوشیدنی‌های سرد دیگری هم پیدا می‌شود، اما پیشنهاد می‌کنیم شما حتما لیموناد درجه یک این کافه را سفارش دهید.

آدرس: Kote Aphkhazi 22

 

 

معرفی بهترین رستورانهای متسختا؛ گرجستان

 

 

Cafe Gabriadze

 

 

Cafe Gabriadze

 

 

این کافه در کنار سالن تئاتر بسیار معوف ماریونت ساخته شده است. خود Cafe Gabriadze نیز بسیار معروف بوده و اغلب اوقات تمام میزهایش پر است. لیمونادهای فوق‌العاده خوشمزه این کافه از لیمو و ترخون تازه درست شده است و برای تابستان‌های گرم به شدت پیشنهاد می‌شود. با این حال در روزهای سرد سال هم می‌‌توانید این نوشیدنی را در کنار سوپ ماتسونی سفارش دهید که از چیزی شبیه به ماست درست می‌شود، تازه و بسیار خوشمزه است.

آدرس: Shavteli Str. 13

 

 

Sofia Melnikovas Fantastic Douqan

 

 

Sofia Melnikovas Fantastic Douqan

 

 

این انتخاب مختص بهار و تابستان تفلیس است. مکانی بسیار زیبا در حیاطِ موزه‌ی ادبیات این شهر که باغی عالی و در عین حال دنج برای صرف نوشیدنی‌های مختلف است. لیمونادهای فوق‌العاده این کافه با لیمو، ترخون و نعنای تازه درست می‌شوند و به راحتی می‌توانید چند لیوان از آن را میل کنید و باز هم دلتان مقدار بیشتری بخواهد. همچنین در کنار این نوشیدنی عالی، در تابستان‌ها سوپ‌های روسی بسیار خوشمزه‌ای مخصوص آن فصل نیز سرو می‌شود که آن‌ها نیز انتخابی عالی برایتان خواهد بود. به صورت کلی این کافه جایی نسبتا ارزان با منویی متنوع و خوب است.

آدرس: Tabukashvili Str

 

 

گردش یک روزه در متسختا؛ گرجستان

 

 

Iveria

 

 

Iveria

 

 

این کافه را نباید با کافه‌ای که درون هتل Radisson Blu Iveria ساخته شده اشتباه بگیرید، اما Iveria هم درست کنار این هتل بنا شده و یکی از محل‌های با کلاس و نسبتا گران‌ قیمت شهر برای صرف نوشیدنی و دسر است. نوشیدنی‌های اورگانیک خوبی در Iveria سرو می‌شود و لیمونادهای آن سبک و گواراست. در کنارش این امکان را دارید که از شیرینی‌های بسیار خوشمزه این کافه سفارش دهید که در بین مردم شهر از طرفداران بی‌شماری برخوردار است.

آدرس: Rose Revolution Square 1

 

 

Factory 27

 

 

Factory 27

 

 

این کافه جایی با دکور استیل و متفاوت است که ممکن است به سلیقه هر کسی نباشد. شکلی که کافه درست شده شما را به یاد بعضی کافه‌های برلین می‌اندازد، اما لیمونادهایش کاملا به سبک گرجی آماده شده‌اند. در کنار این لیمونادهای خوشمزه می‌توانید نوشیدنی‌های توت فرنگی‌ Factory ۲۷ را امتحان کنید که آن‌ها هم طعم بسیار خوبی دارند. منوی این کافه دارای چندین نوع غذای بین‌المللی نیز هست که هم قیمت مناسبی دارند و هم از کیفیت خوبی برخوردارند.

آدرس: Zandukeli 27

 

 

 

۹ حقیقت شگفت‌انگیز در مورد روسیه که شما را مسافر این سرزمین می‌کند

 

 

O, Moda, Moda!

 

 

  O, Moda, Moda!

 

 

یکی از نقاط بسیار خوب دیگر برای تابستان‌های تفلیس! این مکان در کنار سالن زیبایش، یک حیاط واقعا دیدنی دارد که جایی عالی برای بعد از ظهرهای گرم تابستان تفلیس است. O, Moda, Moda هم در کنار لیمونادهای تازه وفوق‌العاده، نوشیدنی‌های متنوع زیادی دارد که هر کس به سلیقه خود می‌تواند از میانشان انتخاب کند.

آدرس: 64 Barnov St

مطالب مرتبط