بهترین جزایر نزدیک بالی

بالی بهشتی واقع در اندونزی یکی از محبوب‌ترین نقاط گردشگری دنیا است که سالانه میزبان هزاران نفر است. گرچه این جزیره بسیار زیبا موقعیت‌های گردشی و دیدنی فراوانی دارد اما اینطور نیست که با رفتن به آن دیگر چیزی جز امکانات داخل جزیره برای شما وجود نداشته باشد. برعکس چنین جایی زیبایی‌هایش محدود به یک قسمت کوچک نمی‌شود. شما می‌توانید درسفر با تور بالی در این جزیره زیبا اسکان یابید اما از جزایر اطراف هم دیدن کنید. ما در این مطلب کوچک‌ترین جزایر نزدیک بالی را هدف قرار داده‌ایم. در ادامه با ما همراه باشید.

 

 

نوسا پنیدا

 

 

نوسا پنیدا

 

 

این جزیره فوق‌العاده زیبا و بهشت‌گونه مناظری بسیار دیدنی از ساحل کلینگ‌کینگ ارائه می‌دهد. برای سال‌هاست که این منطقه دیدنی و منحصر به فرد مسافران طبیعت دوست را به سوی خودش می‌کشد. شاید باورتان نشود اما نباید گول مساحت کم این جزیره بخورید زیرا نوسا پنیدا به عنوان یک جزیره مسکونی هیچ چیزی از همسایه خود بالی کم ندارد. معابد تاریخی، غارهای دیدنی، سواحل دیدنی، حتی نقاطی برای غواصی و غیره را در اینجا خواهید داشت. نوسا پنیدا بزرگ‌ترین جزیره از سه گانه نوسا در شمال شرقی بالی است. شما می‌توانید در این جزیره به گشت‌زنی و شنا بپردازید و برای جستجو و کاوش در غارها به قسمت‌های جنگلی وارد شوید. به علاوه اگر دوست داشته باشید می‌توانید به صخره‌نوردی و قایق‌سواری نیز بپردازید.

 

 

نوسا لمبونگان

 

 

نوسا لمبونگان

 

 

اگر جایی در وصف این جزیره عبارت آسایش استوایی را شنیدید اصلا شگفت‌زده نشوید. این جزیره بهترین نقطه اطراف بالی برای سفری کوتاه مدت است. شما می‌توانید در جزیره بگردید و در جنگل‌ها کاوش کنید. یکی از بهترین کارهایی که می‌توانید انجام دهید این است که از تپه‌های نه چندان بلند بالا بروید و از مناظر اطراف دیدن کنید. اگر آمادگی بدنی دارید و می‌توانید به خوبی از صخره‌ها بالا بروید پس شیرجه در آب را از دست ندهید. حاشیه ساحل پر از قایق‌های تفریحی و امکانات ساحلی است. تاب سواری ساحل با نمای دریا، انواع نوشیدنی‌ها، مراکز تجمع جوانان و مواردی از این دست چیزهایی است که ساحل در اختیار شما قرار می‌دهد. به علاوه اگر تمایل داشته باشید می‌توانید در جنگل‌های مانگرو قایق‌رانی کنید و از انواع حیوانات این زیستگاه مثل مارهای آبی، قورباغه‌ها، ماهی‌های کوچک دیدن کنید. نوسا لمبونگان منطقه‌ای عالی برای گشت‌زنی است اما کمی از بالی فاصله دارد. بدون ترافیک، بدون شلوغی و بدون سر و صدای اضافه جایی برای آرامش محض است.

 

 

برجسته‌ترین جاذبه‌های گردشی اوباد در بالی

 

 

نوسا سنینگان

 

 

نوسا سنینگان

 

 

نوسا سنینگان به راحتی تمام با پای پیاده از طریق جزیره همسایه‌اش لمبونگان که با پل تاریخی و زرد منحصرد به یکدیگر متصل شده‌اند قابل دسترسی است. با این که وسعت این جزیره زیاد نیست اما تفریحات و امکانات قابل توجهی مثل امکان شیرجه در آب از ارتفاع ۱۳ متری را ارائه می‌دهد. شما می‌توانید در سواحل زیبا و کوچکش پیاده‌روی کنید و یا به کارهای رایجی مثل شنا، حمام آفتاب و قایق‌سواری بپردازید. اگر احساس گرمای شدید کردید می‌توانید به سمت باغات سرسبز چشمگیر حرکت کنید و زیر سایه درختان قدری به استراحت بپردازید. حتما می‌توانید حدس بزنید که نمای افق این جزیره هنگام عصر زمانی که کم کم آسمان به نارنجی و صورتی می‌گراید تا خورشید غروب کند، چقدر زیباست. بخش صخره‌ای ساحل بیشتر حالت مواج دارد و به همین دلیل از سوی شناگران حرفه‌ای‌تر به شدت مورد استقبال قرار می‌گیرد. اگر حس کردید موج دریا در آن قسمت ساحل زیاد است بی‌احتیاطی را کنار گذاشته و به ساحل ماسه‌ای برگردید.

 

 

جزیره منجانگان

 

 

جزیره منجانگان

 

 

جدا از این که انتظار می‌رود تصاویر این جزیره را بر روی کارت پستال‌های بالی ببینید، منجانگان همچون بهشتی واقعی پر از زیبایی‌هایی است که حتی دیگر جزایر به پای آن هم نمی‌رسند. این جزیره به عنوان بخشی از پارک ملی بالی شناخته می‌شود که فقط از اسکله اصلی پارک قابل دسترسی است. شما در این جزیره می‌توانید در اعماق جنگل‌های گرمسیری گردش کنید و از سواحل آزاد و آرامش لذت ببرید. در بین تمام این جزایر، منجانگان بهشت رویایی غواصان است. زیرا دنیای زیر آب این جزیره بسیار زیبا و پر از دیوارهای مرجانی رنگی با انواع ماهی‌های زیر و درشت رنگاوارنگ است.

 

ویلاهای صخره‌ای لوکس بالی برای سفری عاشقانه در ماه عسل

 

 

گیلی تراوانگان

 

 

گیلی تراوانگان

 

 

در میان جزایر اطراف بالی، گیلی از همه مدرن‌تر با امکانات کاملا تفریحی گسترده است. کافه‌های ساحلی فراوان، رستوران‌های غذای دریایی مشهور، انواع نوشیدنی‌های خنک دلخواه، و همینطور سواحل ماسه سفیدش بخشی از ویژگی‌های جزیره شمرده می‌شود. نواسانات جزر و مد در سواحل این جزیره زیباترین عکس‌های اینستاگرامی ممکن را تقدیم شما می‌کند. گیلی تراوانگان به دلیل داشتن هر دو فضای آرام و فوق‌العاده و هم به دلیل کافه‌های ساحلی جوان‌پسد هر سلیقه‌ای را به خودش جذب می‌کند. شما می‌توانید ابتدا کمی میان مردم در سواحل تفریح کنید و عصر را در نقطه‌ای دنج به استراحت بپردازید.

مطالب مرتبط