سواحل پنهانی و بکر در بالی؛ اندونزی

به غیر از اقامتگاه‌های لوکس و چشمگیر، رستوران‌های روی سقفی و عروسی‌های مجلل، سواحل مهم‌ترین و بهترین دارایی تور بالی محسوب می‌شوند. این جزیره گرمسیری پر از جاهای دنج و کوچکی است که در خودشان سواحل زیبا و بکری را مخفی کرده‌اند. شما می‌توانید با پیدا کردن و رفتن به این سواحل ماجراجویی خودتان را بسازید و با قدم زدن در امتداد آن‌ها و تماشای غروب زیبای خورشید بهترین خاطرات را برای خودتان رقم بزنید.

 

 

ساحل نیانگ نیانگ

 

 

nyang

 

 

نیانگ نیانگ یکی از سواحل فوق‌العاده زیبا با ماسه‌های سفید و جذاب است که با یک رشته صخره‌های سر سبز جدا شده که آن را از تیررس چشم‌های کنجکاو مخفی کرده است. اگر به دنبال نقطه‌ای منحصر به فرد با کمی ماجراجویی هستید این ساحل در جنوب بالی می‌تواند انتخابی کاملا مناسب برای شما باشد. برای رسیدن به این ساحل باید یک مسیر خاکی را از نزدیکی معبد اولوواتو طی کنید و به دنبال تابلوی راهنمای Nyang Nyang Surfing Beach بگردید. این ساحل زیبا مناسب عکاسی و کاوش است اما اگر به دنبال چیزهای بیشتری باشید می‌توانید به سمت باغ‌های شاداب و سرسبز با گل‌های رنگی بروید و در آن قسمت‌ها نیز گردش کنید.

 

 

ساحل کونونگ پایونگ

 

 

ساحل کونونگ پایونگ

 

 

گونونگ پایونگ نه تنها ساحلی پنهانی و رازگونه است بلکه خوشبختانه به راحتی نیز در دسترس شما قرار دارد. تنها با یک ساعت رانندگی از دنپاسار این ساحل در نوسا دوآ واقع شده است. این ساحل بسیار تمیز و زیبا بوده و به همین دلیل برای تمرینات یوگا بسیار مورد استقبال قرار می‌گیرد. البته وقتی به این ساحل می‌رسید اولین چیزی که چشم شما را می‌گیرد منظره پانورامای اقیانوس است. فرصت‌های متنوعی در این ساحل فراهم است، مثلا می‌توانید تنها به قدم زدن اکتفا کنید و یا به شنا و غواصی بپردازید و یا اگر دوست داشتید در بین زندگی روزمره مردم محلی در آن منطقه کاوش کنید. شما می‌توانید هنگامی که کشاورزان و ماهیگیران جلبک دریایی جمع‌آوری می‌کنند مکالمات کوتاهی را با آن‌ها تجربه کنید. شاید حتی کمی از جلبک‌های تازه را به شما هدیه هم دهند.

 

 

بهترین استودیوهای یوگا در بالی؛ اندونزی

 

 

ساحل ماه عسل

 

 

ساحل ماه عسل

 

 

حدودا ۲۵۰ متر قبل از ساحل تگال وانگی بیشه‌زاری سرسبز را پیدا خواهید کرد که برای پیاده‌روی و تماشای مناظر پانورامای اطراف نقطه‌ای عالی شمرده می‌شود. این ساحل بیشتر از طرف ماجراجویان عاشق صخره‌نوردی و صعود مورد استقبال قرار می‌گیرد. ورزشکاران به اینجا می‌آیند تا هم به فعالیت‌های مورد علاقه خود بپردازند و هم این که از زیباترین غروب‌های رنگی جزیره لذت ببرند. اگر اهل چنین ورزش‌هایی هم نبودید می‌توانید با دوستانتان پیک‌نیک کرده و به زدن چادر اکتفا کنید.

 

 

ساحل بیاس توگال

 

 

ساحل بیاس توگال

 

 

بیاس توگال یا پانتای کسیل به معنی ساحل کوچک، یکی دیگر از نواحی ماسه سفید و جذاب جزیره است که برای شما فرصت‌های ماجراجویی شگفت‌انگیزی فراهم می‌آورد. به پاندانگ در فاصله ۵۰۰ متری بروید و به فعالیت‌های منحصر به فرد و جذابی نظیر غواصی کم عمق، غواصی در دریا و همچنین کاوش میان صخره‌ها بپردازید. آب این ساحل حتی برای بازی و شنای کودکان نیز فوق‌العاده است. در اطراف پرسه بزنید، از تماشای خورشید لذت ببرید و از نمای آبی روشن لذت ببرید. به علاوه شما می‌توانید تعدادی غرفه‌های غذافروشی و کافه‌های ساده ساحلی را در این ساحل پیدا کنید.

 

 

 

بهترین هتل‌های ساحلی بالی برای اقامتی دلچسب

 

 

ساحل جام سبز

 

 

green-bowl-beach

 

 

این اسم به دلیل وجود جزه‌های سبزی که تمامی سطح صخره‌ها را پوشانده است به ساحل داده شده. وجود دریا، ماسه‌های سفید و تمیز و صخره‌های سرسبز باعث شده تا این ساحل کم کم محبوبیتی بین گردشگران پیدا کند و به عنوان مقصدی گردشی شناخته شود. البته احداث اقامتگاه ساحلی Bali Cliff Resort شده تا این ساحل تبدیل به بهشتی متروکه شود. رسیدن به این ساحل کمی دشوار است و برای رفتن به آن شما باید از چندین صخره محکم و بتنی پایین بروید. جام سبز به خاطر داشتن غارهای کوچک و بزرگ محل زندگی صدها جفاش هم هست که احتمالا بتوانید صدای آن‌ها را به راحتی بشنوید وقتی در ساحل پرسه می‌زنید.

 

 

 

ساحل ملاستی

 

 

ساحل ملاستی

 

 

ملاستی یکی از سواحل منحصر به فرد جنوب بالی است که در اغلب مواقع از سوی گردشگران مورد بی‌توجهی قرار می‌گیرد. اما به دلیل تشکیلات عظیم و مرتفع صخره‌ای عکاسان از این ساحل استقبال فراوانی می‌کنند. البته توجه داشته باشید که مساحل ملاستی را با تاناه لوت جایی که بعد از باران آبشارهای زیبا و دیدنی را به نمایش می‌گذارد اشتباه نگیرید. این ساحل منحصر به فرد و زیبا یکی از نقاط جذابی است که می‌توانید غروبی زیبا را در آن تماشا کنید و عکس‌های بی‌نظیری از افق رنگی آن بیاندازید.

مطالب مرتبط