بهترین غذاهای تایلندی مناسب بچه‌ها که در بانکوک یافت می‌شود

یکی از بارزه‌های مشخص تفاوت فرهنگی را می‌توان در بین غذاهای مناطق مختلف دید. تایلند یکی از کشورهای جنوب شرقی آسیاست که ذائقه‌ای متفاوتی با ما چه از لحاظ سبک آشپزی و چه استفاده از ادویه‌جات دارند و این زمانی چالش برانگیزتر می‌شود که بچه‌های سن پایین شما را در سفر همراهی می‌کنند. خوشبختانه رستوران‌هایی در بانکوک وجود دارند که غذاها را تحت عنوان mai phed به معنی "بدون ادویه" تهیه می‌کنند. در این مطلب ما غذاهای خوشمزه‌ای کودکان می‌توانند در تور تایلند بخورند را مرور می‌کنیم.

 

 

کیک میگو (Tort Mun Kung)

 

 

 کیک میگو (Tort Mun Kung)

 

 

وقتی به کیک میگو با آن ظاهر جذاب و طلایی‌اش نگاه می‌کنید ممکن است به یاد مرغ سوخاری سوخاری بیوفتید اما اشتباه نکنید درون آن میگوهای خوشمزه تازه و تردی هستند که معمولا با سس شیرین آلو سرو می‌کنند. فراموش نکنید که میگوها را کمی از هم فاصله دهید و بعد بخورید یا دست بچه‌ها بدهید زیرا آن‌ها داغی را در خود نگه می‌دارند.

 

 

Pad Thai

 

 

Pad Thai

 

 

این غذا که یکی از انواع نودل‌های کلاسیک تایلندی است از ترکیب لوبیا، پیاز، توفو، میگو، تمبر هندی، با چاشنی‌هایی مثل مانند شکر، لیمو، فلفل چیلی، پیازچه، و بادام زمینی خرد شده تهیه می‌شود. همانظور که می‌بینید با وجود مواد مقوی و مختلف، این غذا مخصوصا برای کودکان بسیار مناسب است. به علاوه هر گردشگری که به تایلند سفر می‌کند این غذا را به عنوان سنتی در مسافرت به تایلند امتحان می‌کند.

 

 

مزرعه‌های بامزه در بانکوک برای تفریح کودکان

 

 

مرغ سرخ شده و برنج کته

 

 

 مرغ سرخ شده و برنج کته

 

 

این غذایی کلاسیک و مرسوم در سراسر تایلند است که می‌توانید آن را در غرفه‌های خیابانی تا رستوران‌های چشمگیر پیدا کنید. در تهیه این غذا مرغ را یا سرخ می‌کنند و یا بر روی ذغال بریانی می‌کنند تا عطر و طعمی دلچسب بگیرد و آن را با برنج کته و سس گوجه سرو می‌کنند. در رستوران‌ها کنار آن سبزیجات، فلفل دلمه‌ای و کاهو هم قرار می‌دهند. البته چون این غذا در کشور ما هم مرسوم است بچه‌ها به خوبی از آن استقبال می‌کنند.

 

 

رول بهاری (Bo Bia)

 

 

 

رول بهاری (Bo Bia)

 

 

این غذای آسیایی که در تایلند به دو صورت پخته می‌شود را تمامی بچه‌ها حتی در سنین پایین‌تر هم دوست دارند. این رول را می‌توانید به صورت گیاهی با هویج، لوبیا، برنج و کلم سفارش داد و یا به صورت گوشتی با انواع موادی مثل مرغ، گوشت و تخم مرغ و یا میگو میل کرد. هر کدام را که به ذائقه فرزندتان نزدیک‌تر است انتخاب سفارش دهید اما قبل از هر چیزی مراقب باشید تا داغی درون رول به آن‌ها آسیب نرساند.

 

 

زیباترین سواحل تایلند برای سفری رویایی و خاطره‌انگیز

 

 

مرغ بخارپز و برنج (Khao Mun Gai)

 

 

 

مرغ بخارپز و برنج (Khao Mun Gai)

 

 

یکی از ساده‌ترین غذاهای تایلندی که از تکه‌های مرغ پخته شده بر روی برنج تهیه می‌شود Khao Mun Gai است. این غذای محبوب بین مردم بومی معمولا با پوست سرو می‌شود اما خارجی‌ها معمولا آن را دور می‌ریزند. شما می‌توانید خیلی راحت از خدمه بخواهید که مرغ را بدون پوست برایتان سرو کنند تا بچه‌ها با آرامش بیشتری غذایشان را بخورند. مرغ پخته معمولا با چاشنی‌ها و سس‌های طعم دهنده سرو می‌شود.

 

 

انبه و برنج کته (Khao Niew Ma Meung)

 

 

  انبه و برنج کته (Khao Niew Ma Meung)

 

 

بیشتر بازدیدکنندگانی که از تایلند دیدن می‌کنند این غذا را برای یک دسر و یا میان وعده بعد ناهار در نظر می‌گیرند. این غذای عجیب با تکیه‌های درشت انبه، برنج کته، شیر نارگیل و دانه‌های کنجد تهیه می‌شود. البته این غذا به عنوان یک خوردنی همه زمانه، می‌شود در تمام وعده‌های غذایی می‌توان سفارش داد و هر زمانی از شبانه روز نوش جان کرد.

 

 

برنج سرخ شده (Khao Pad)

 

 

  برنج سرخ شده (Khao Pad)

 

 

یکی از غذاهای عجیب تایلندی که در همان بدو دیدن ظاهر گرمسیری ازش را به رخ شما می‌کشد خائو پاد است. این غذا که برای خیلی از ماها ظاهری عجیب و موهومی دارد. این غذا را به شیوه‌های مختلفی تهیه می‌کنند اما مواد مشترکی که در تمامی آن‌ها استفاده می‌شود معمولا شامل خرچنگ، مرغ، پیازچه، هویج با یک طرف گوجه فرنگی، خیار و لیمو می‌شود. نوعی از این غذا با آناناس سرو می‌شود که قطعا چشم بچه‌ها را به خود خیره می‌کند. با تمامی اوصاف و موادی که نام بردیم نمی‌توان گفت با غذایی عجیب و غیر قابل خوردن طرف هستید. اگر در جایی با بچه‌ها بودید و نمی‌دانستید چه غذایی سفارش دهید خائو پاد را امتحان کنید. بیشتر بچه‌ها خوردن و سرگرم شدن با این غذا را دوست دارند.

 

 

حریره برنج (Khao Tom)

 

 

حریره برنج (Khao Tom)

 

 

این فرنی برنج تایلندی یکی از غذاهای محبوبی است که مردم این کشور برای صبحانه سرو می‌کنند. به علاوه وقتی کسی دچاره معده درد و با بهم خوردگی ذائقه می‌شود این غذا را برایش درست می‌کنند تا باعث آرامش و تقویت سیستم گوارش گردد. این غذا از برنج پخته شده و گوشت تهیه می‌شود، البته این روزها سلیقه مردم به سمت اضافه کردن مقداری سبزیجات با میگو، پیازچه، و گشنیز هم رفته است. خائو تام یکی از غذاهای اصلی بوفه‌های هتل برای صبحانه است. این غذا به دو صورت تهیه می‌شود که تفاوت آن‌ها در مقدار جوشیدن و له شدگی دانه‌های برنج است.

مطالب مرتبط