زیباترین سواحل تایلند برای سفری رویایی و خاطره‌انگیز

تور تایلند بدون شک سفر به یکی از بهترین مناطق ساحلی دنیا برای تعطیلاتی شگفت‌انگیز است. مخصوصا جزایر گرمسیری با سواحل منحصر به فرد در خلیج تایلند و دریای اندام از طرفداران زیادی برخوردار است. رفتن به روستاهای گرمسیری، سواحل پودری ماسه سفید، دریاهای شفاف و کریستالی، درختان نخل خمیده، و فعالیت‌های جذاب دریایی مواردیست که در صدر فهرست آرزوهای هر کسی قرار دارد. حتی با محدود کردن بهترین سواحل باز هم انتخاب از میان آن‌ها بسیار دشوار است.

 

 

جزیره سیمیلان، خلیج دونالد اردکه

 

 

جزیره سیمیلان، خلیج دونالد اردکه

 

 

این بخش از ساحل که شبیه به سر دونالد اردکه یکی از شخصیت‌های دیزنی است، از بهترین سواحل جزیره سیمیلان شناخته می‌شود. این خلیج بخشی از پارک ملی با زیبایی‌های چشمگیر و حفاظت شده نیز هست. به علاوه بسیاری از تورهای یک روزه گردشی برای کاوش در زاوایای زیبایی این منطقه صورت می‌گیرد. شما می‌توانید خودتان یا همراه با گروه برای بازدید از این قسمت جادویی جزیره بروید.

 

 

پوکت، ساحل کاتا

 

 

پوکت، ساحل کاتا

 

 

ساحل کاتا در پوکت آنقدری وسعت دارد که به خاطر محبوبیت بالایش از جمعیت لبریز نشود. بنابراین بدون نگرانی از شلوغی بیش از حد و عدم فضای کافی به این ساحل بروید و فعالیت‌های دلخواه‌تان را دنبال کنید. شما یک طرف ساحل لاکچری‌ترین هتل‌ها و از طرف دیگر قایق‌های سنتی تایلندی را دارید. این ساحل میزبان جاده‌های درختی سرسبز و زیبایی است که پشت آن سواحل ماسه سفید پودری زیبا با انواع رستوران‌ها و تفریحات آبی قرار گرفته است. در امتداد ساحل قدم بزنید، شنا کنید و از غذاهای سنتی ساحلی نوش جان کنید.

 

 

بکرترین مناطق تایلند؛ کشور آب‌های نیلگون و جنگل‌های گرمسیری

 

 

کوه سامویی، ساحل لامایی

 

 

 کوه سامویی، ساحل لامایی

 

 

لامایی که کمی از ساحل محبوب چاونگ طولانی‌تر است، بهترین ساحل کوه سامویی شمرده می‌شود. شما در این ساحل به طیف گسترده‌ای از رستوران‌ها، کافه‌ها، هتل‌ها ساحلی و همچنین صخره‌های مشهور هین تا و هین یای در انتهای جنوبی دسترسی دارید. پس اگر عاشق خوردن غذاهای دریایی هستید لامایی را از دست ندهید. این غذاها که از تازه‌ترین صیدها تهیه می‌شوند طعم و مزه‌ای به یادماندنی دارند. شما می‌توانید در ساحل هر چه می‌خواهید تفریح کنید و بعد برای بهترین غذاهای دریایی و فست فود به سمت غرفه‌های غذا و رستوران‌ها بروید.

 

 

کوه فایام، خلیج بوفالو

 

 

کوه فایام، خلیج بوفالو

 

 

کوه فایام در فاصله کوتاهی از کوه چانگ در ایالت رانونگ قرار گرفته است. این ساحل زیبا برای تعطیلاتی آرام و کم سر و صدا بسیار مناسب است و معمولا از سمت زوج‌های جوانی که به دنبال فضای خصوصی‌تر و آرام‌تری هستند بسیار مورد استقبال قرار می‌گیرد. خلیج بوفالو از دو ساحل اصلی دیگر جزیره ساکت‌تر است اما در عوض جذابیت‌های بیشتری را ارائه می‌دهد. جنگل‌های سرسبز و چشمگیر مانگرو در رودخانه و یک ساحل کوچک محلی در قسمت جنوبی از جمله زیبایی‌های ساحل شمرده می‌شود که در دسترس شما قرار دارند.

 

 

محبوب‌ترین غذاهای تایلند که باید آن‌ها را امتحان کنید

 

 

جزایر فی فی، لائم تونگ

 

 

کوه فایام، خلیج بوفالو

 

 

لائم تونگ که خلیج طلایی معنی می‌دهد، همانند ساحل ماسه سفید در کوه چانگ، سزاوار نامی که به آن داده‌اند است. این ساحل بی‌شک یکی از زیباترین بخش‌های جزایر فی فی با داشتن جزیره بابمو و صخره‌های مرجانی چشمگیر است. شما می‌توانید به این ساحل بروید و در آب‌های شفاف و اقانوسی‌اش شنا کرده و از صخره‌های مرجانی رنگی و دنیای زیر آبش دیدن کنید. سوار قایق‌های سنتی رنگی بشوید و از زیبایی‌های اطراف دیدن کنید. غذاهای دریایی در غرفه‌های ساحلی بخورید و زیباترین غروب آفتاب را از پشت صخره‌ها شاهد باشید.

 

 

کوه تائو، نانگیوان

 

 

کوه تائو، نانگیوان

 

 

در نزدیکی ساحل شمال غربی کوه تائو، نانگیوان در واقع از سه جزیره کوچک تشکیل شده که توسط یک مسیر شنی به ساحل زیبا متصل شده است. این سه جزیره که در اصل به یک جزیره شناخته می‌شوند. یکی از زیباترین بخش‌های کوه تائو هستند که به تنهایی چشم هر کسی را به خود خیره می‌کند. جدا از قایق‌سواری، شنا یا هر فعالیت معمول در چنین سواحلی، پیشنهاد می‌کنیم از کوه‌های سرسبز آن بالا بروید و شاهد زیباترین و درخشان‌ترین قاب ممکن از بالا باشید. شما می‌توانید با همسرتان به راه‌پیمایی عاشقانه‌ای بروید و غروب صورتی و چشمگیر ساحل را از روی صخره‌ای نه چندان مرتفع به تماشا بنشینید.

 

 

کوه لانتا، ساحل کلانگ دائو

 

 

کوه لانتا، ساحل کلانگ دائو

 

 

ساحل کلانگ دائو در سراسر تایلند به خاطر زیباترین و نفسگیرترین غروب‌های ممکن شناخته شده و محبوب است. ولی با وجود این همه شهرت و محبوبیت هنوز این ساحل آرام و بکر باقی مانده است. اگر در سفری عاشقانه به سر می‌برید و یا برای ماه عسل برنامه‌ریزی می‌کنید شاید بد نباشد که بدانید این ساحل در کوه لانتا یکی از مقاصد برجسته و محبوب بین زوج‌های جوان است. شما می‌توانید در ساحل خصوصی و آرام آن پیاده‌روی کنید و شامی عاشقانه را در مقابل غروب زیبا و صورتی رنگ ساحل تدارک ببینید. شنا کنید، آفتاب بگیرید و عکس‌های ماندگار و به یادماندنی از سفرتان به ثبت برسانید. سواحل پودری و ماسه سفید و طیف وسیعی از کافه‌ها و رستوران‌های غذای سنتی و دریایی در دسترس از ویژگی‌های برجسته برای شکم‌پرستان نیز هست.

مطالب مرتبط