راهنمای لباس‌هایی که نباید در گوا بپوشید

گوا یکی از مهم‌ترین شهرهای گردش‌گرپذیر در تور هند است که با توجه به فصول و ایامی که برای سفر به آن می‌روید سبک پوشش خاص به خودش را خواهد داشت. آب و هوا هم به طرز جذابی در تابستان گرم و سوزاننده می‌شود و قیمت کلبه‌های ساحلی بالا می‌رود. گردشگران سراسر دنیا برای گذراندن تعطیلات تابستانی به این شهر ساحلی ماسه سفید سرازیر می‌شوند تا از آفتاب داغ و تفریحات آبی و ساحلی لذت ببرند. هیچ شکی نیست که شما هم می‌خواهید یکی از این گردشگران باشید. اما نکاتی هست که باید در مورد گوا بدانید.

 

 

از پوشیدن کفش‌های پاشنه بلند خودداری کنید

 

 

از پوشیدن کفش‌های پاشنه بلند خودداری کنید

 

 

البته که ظاهری آراسته و جذاب برای هر کسی پسندیده است اما واقعا شما نمی‌توانید با کفش‌های پاشنه بلند روی شن و ماسه راه بروید. شما با این کار نه تنها باعث تحسین کسی نمی‌شوید بلکه مرتکب رفتاری غلط در جایی بی‌ربط شده‌اید. مسلما هیچ کس از دیدن شما در حالی که به سختی بر روی ماسه‌ها راه می‌روید خوشحال نخواهد شد. جدا از این که دیگران چه فکری راجب شما می‌کنند، این کار باعث درد زیاد در ناحیه پا و وارد شدن آسیب مستقیم به خودتان می‌شود. بنابراین کفش‌هایتان را در هتل رها کنید و با چیزی همانند صندل از پیاده‌روی ساحلی لذت ببرید.

 

 

با ظاهری ساده به ساحل بروید

 

 

با ظاهری ساده به ساحل بروید

 

 

آن چه که در مورد کفش‌ها گفتیم برای صورت هم صادق است. شاید وقتی با صورتی آراسته هتل را ترک می‌کنید ظاهر خوبی داشته باشید اما در مجاورت با دریا و هوای مرطوب کم کم صورت حالت خود را از دست داده و پوست تمام مواد شیمیایی پخش شده بر روی سطح خود را پس می‌زند. در نتیجه در مدت کوتاهی شما نه تنها زیبا نیستید بلکه شلخته هم به نظر خواهید رسید. بهترین کار در چنین شرایطی این است که ساده و نهایتا با کرم ضد آفتاب برای حفاظت از پوست به ساحل بروید.

 

 

۶ تفریح رایگان که فقط در گوا می‌توان انجام داد

 

 

از پوشیدن لباس‌های چرمی خودداری کنید

 

 

از پوشیدن لباس‌های چرمی خودداری کنید

 

 

وقتی در گرمای هوا بر روی صندلی‌های ماشین می‌نشینید چه حسی دارید؟ آیا بعد از مدتی رطوبت و گرما باعث عرق کردن پوست و چسبیدن لباس‌ها به بدنتان نمی‌شوند؟ خب حالا اگر با چرم مسیر ساحلی را پیاده‌روی کنید چه حسی خواهید داشت؟ نه تنها چرم بلکه هر لباسی که حالت پلاستیکی داشته باشد باعث آزار شما خواهد شد. بهترین کار این است که لباس‌های سبک و راحت برای گردش انتخاب کنید.

 

 

از پوشیدن کتانی و کفش خودداری کنید

 

 

از پوشیدن کتانی و کفش خودداری کنید

 

 

شما برای مراسم رسمی، عروسی، کنفرانس و یا خاک‌سپاری به گوا سفر نکرده‌اید. پس آن‌ها در چمدان رها کنید و تنها با صندل و دمپایی به ساحل بروید. شاید به پوشیدن چیزی مثل دمپایی کمی معذب باشید اما باید نگرانی را کنار بگذارید و به خودتان یادآور شوید تمام مردانی که در ساحل هستند همانند شما صندل به پا دارند. به علاوه شما که انتظار ندارید که بتوانید با کفشی پر از شن به راحتی قدم‌زنی کنید!

 

 

بهترین کارهایی که می‌توانید در ساحل پالولم گوآ انجام دهید

 

 

صندل را بدون جوراب مردانه به پا کنید

 

 

صندل را بدون جوراب مردانه به پا کنید

 

 

هیچ عذر و بهانه‌ای نمی‌تواند جوراب پوشیدن شما را در حالی که صندل تابستانی به پا دارید توجیه کند. این نه تنها پسندیده نیست بلکه بسیار بدمنظر هم هست. شن و ماسه چیزی طبیعی است و تمام افرادی که همانند شما به ساحل آمده‌اند پایی شنی و خاکی دارند. بنابراین جوراب‌ها را دربیاورید، وسواس را کنار بگذارید و از لمس مستقیم شن و ماسه لذت ببرید.

 

 

بدون روغن بدن زیر آفتاب نروید

 

 

بدون روغن بدن زیر آفتاب نروید

 

 

یک ماساژ فوق‌العاده در اسپا و سالن آب گرم تجربه کنید و از روغن‌های معطر و گیاهی لذت ببرید. اما قبل از این که به استخر بروید اول حمام کنید زیرا روغن به عنوان آلاینده آب را آلوده خواهد کرد. ولی اگر قصد دارید برای حمام آفتاب به ساحل بروید باید پوست خود را چرب کنید زیرا عدم وجود لایه محافظ بر روی پوست باعث می‌شود نور خورشید تمامی رطوبت موجود روی آن را تبخیر کرده و سوختگی‌های گسترده‌ای را به شما هدیه دهد.

 

 

زیباترین سواحل گوآ با آب‌های درخشان وساحل‌های طلایی

 

 

از موهای طبیعی خود بدون لوازم حالت‌دهنده لذت ببرید

 

 

از موهای طبیعی خود بدون لوازم حالت‌دهنده لذت ببرید

 

 

استفاده از مواد نگه‌دارنده در رطوبت هوای ساحلی و آب دریا نه تنها به آراستگی شما کمکی نمی‌کند بلکه باعث می‌شود موهایتان از حالت عادی خارج شوند. با مویی طبیعی و بدون موادی همچون روغن و ژل به ساحل بروید و از آب‌تنی و قدم‌زنی لذت ببرید. اگر می‌خواهید از پیچیدن آن‌ها به دور خود خلاص شوید فقط باید آن‌ها گیس کرده و یا بالای سر جمع کنید.

 

 

به زیورآلات خود دقت کنید

 

 

به زیورآلات خود دقت کنید

 

 

استفاده بیش از زیورآلات شاید در عکس‌های مجلات جذاب و زیبا به نظر بیاید اما در حقیقت خیلی سخت است بتوانید ساعت‌ها آن‌ها در هوایی که پوست عرق می‌کند و لباس می‌چسبد، روی بدن تحمل کنید. حتی اگر به خواهید خودتان را مجبور به این کار کنید باز هم برای محیط ساحلی زیاده‌روی خواهد بود. بهتر است آن‌ها را برای رفتن به رستوران‌های شیک صرف کنید تا در محیطی ساحلی. به علاوه از آن جایی که ممکن است زیورآلات را در شن‌ها گم کنید بهتر است از پوشیدن طلا، سنگ‌های قیمتی و موارد این چنینی جدا خودداری نمایید.

گوا آرام و ساده است، شما هم به همین سبک در بیایید و خودتان را از تمامی قید و بندها رها کنید. لباس‌های شل و آزاد، لباس‌های راحت، رنگ‌های روشن و صندل‌های انگشتی از مواردی هستند که می‌توانید در هر مدل و سبکی که دوست دارید بپوشید. پس از آن‌ها لذت ببرید.

مطالب مرتبط