زیباترین پارک‌های ملی روسیه برای گردشی به یادماندنی

روسیه کشوری بزرگ است که سرتاسر ایالت آن را دریاچه‌های درخشان، کوه‌های سرسبز، آتشفشان‌ها و سواحل زیبا و صخره‌ای پوشانده‌اند. مناطق مختلف آب و هوایی از این کشور مقصدی منحصر به فرد ساخته که مناظری با چشم‌اندازهای گوناگون را ارائه می‌دهد. اگر قصد دارید با تور روسیه به گردش در این کشور پهناور بروید بد نیست زیباترین پارک‌های ملی آن را بشناسید.

 

 

پارک کوه روسکالا

 

 

کوه روسکالا

 

 

پارک کوه روسکالا در جمهوری کارلیا در شمال روسیه و خیلی نزدیک به فنلاند قرار گرفته است. این پارک به خاطر داشتن تعداد زیاد درختان و گیاهان محلی، حیوانات وحشی و مناظر ناپورامای زیبای ارتفاعات از شهرت بالایی برخوردار است. بزرگراه بلو یکی از محبوب‌ترین مسیرهای گردشی در اروپاست که روسیه را به فنلاند مرتبط می‌کند و مستقیما به روسکالا می‌رود. شما می‌توانید در این پارک گردش کنید، پیک نیک ببرید و یا کمپینگ کنید. اگر می‌توانید سعی کنید به مناطق مرتفع‌تر بروید تا بتوانید مناظر وسیع‌تری را تماشا کنید.

آدرس: Ruskeala, Republic of Karelia, Russia

 

 

ذخیره‌گاه طبیعی سینسکیه استولبی

 

 

ذخایر طبیعی سینسکیه استولبی

 

 

این ذخیره‌گاه طبیعی دارای جنگل‌های وسیع و سرسبز و صخره‌های عظیم چشم‌گیر است. به جز اهمیت زیستی و زیبایی‌شناسی آن به لحاظ زمین‌شناسی نیز برای پژوهشگران اهمیت بسیار زیادی دارد. یکی از شگفتی‌هایی که می‌توانید در این ذخیره‌گاه ببینید دیوارهای ستونی جذاب و دیدنی از ستون‌های سنگی استوانه‌ای است که در امتداد رودخانه گسترده شده‌اند. سینسکیه استولبی در جمهوری ساخا، یوکوتا واقع شده و یکی از بهترین نقاط برای گردش با فعالیت‌های مختلف را به شما ارائه می‌دهد. به طوری که سالانه مسافران بسیار زیادی مخصوصا بین ماه‌های فروردین تا شهریور برای بازدید از این منطقه روانه روسیه می‌شوند. بنابراین می‌توانید با کفشی راحت و کوله‌ای از لوازم ضروری برای پیاده‌روی، اکتشاف، قایق‌سواری، عکاسی و همینطور کوه‌نوردی به این پارک طبیعی شگفت‌انگیز بروید.

آدرس: Sinsk, The Republic of Sakha, Russia

 

 

قلعه پیتر پال در سنت پترزورگ مهد هنر و تاریخ روسیه را ببینید

 

 

شبه جزیره کامچاتکا

 

 

شبه جزیره کامچاتکا

 

 

کامچاتکا مقصدی آسان و قابل دسترس برای همه مسافران نیست اما اگر از آن دسته ماجراجویان پرهیجان هستید که مشتاق انجام هر کاری‌اند، بی‌شک این شبه جزیره خاطرات به یادمانی‌ای را به شما هدیه خواهد داد. این منطقه به دلیل مناظر شگفت‌انگیز طبیعی، دشت‌های شیب‌دار و کوه‌های فرو رفته در ابر و برف از شهرت بسیار زیادی برخوردار است و در طول سال گردشگران زیادی را به سمت خود می‌کشاند. زیبایی بی‌حد و آب و هوای مطلوب کامچاتکا دلیلی‌ست که مسافران دشواری مسیر رسیدن به آن را به جان می‌خرند.

آدرس: Poluostrov Kamchatka, Kanchatsky Kray, Russia

 

 

آتشفشان‌های کامچاتکا

 

 

آتشفشان‌های کامچاتکا

 

 

آتشفشان‌های کامچاتکا در نزدیکی شهر پتروپاولسک-کامچاتسکی قرار گرفته و گروهی از آتشفشان‌های مختلفی را در شبه جزیره کامچاتکا ارائه می‌دهد. به طور تقریبی این شبه جزیره ۱۶۲ آتشفشان را میزبانی می‌کند که حدودا ۲۹ تای آن‌ها از این تعداد فعال هستند. این آتشفشان‌های بخشی از حلقه آتش هستند، جایی که صفحه اوراسیا با صفحات آمریکای شمالی و اقیانوس آرام در کنار یکدیگر قرار می‌گیرند. از بین این ۱۶۲ آتشفشان ۶ تای آن‌ها نیز به ثبت میراث جهانی یونسکو رسیده‌اند. شما می‌توانید برای دیدن این آتشفشان‌های جذاب در ارتفاعات منطقه سرد کامچاتکا بروید و برای ادامه عمرتان خاطرات باورنکردنی برای تعریف به فرزندان‌تان داشته باشید. از آنجایی که منطقه کاملا کوهستانی است باید کفش مناسب به پا کنید و کوله‌ای با لوازم ضروری و مورد نیازتان به همراه ببرید.

آدرس: Petropavlovsk-Kamchatsky, Russia

 

 

زیباترین شهرهای روسیه برای تماشای طبیعت باورنکردنی آن

 

 

ذخیره‌گاه طبیعی بایکال

 

 

ذخیره‌گاه طبیعی

 

 

ذخیره‌گاه طبیعی بایکال در قسمت جنوبی شرقی سیبری در مجاورت شهر ایرکوتسک و جمهوری بوریافت قرار داشته و میزبان بزرگ‌ترین دریاچه روسیه یعنی بایکال است. بایکال از جهت زمین‌شناسی و جانوارشناسی اهمیت بسیار زیادی دارد، زیرا عمیق‌ترین و قدیمی‌ترین دریاچه آب شیرین دنیا با انواع مختلف ونایابی از جانوارن آبزی است. جدا از اهمیت زمین‌شناسی، مردم سراسر دنیا به بایکال سفر می‌کنند تا از زیبایی‌های طبیعی، جنگل‌های سرسبز، حاشیه دریاچه و گشت‌زنی در منطقه لذت ببرند. مسیرهای مختلف پوشیده از مناطق هموار و ناهموار و همینطور رودخانه‌های کم‌عمق مسیری چالش بر انگیز را به شما ارائه می‌دهد تا بتوانید توانایی‌های خود را بسنجید. در این مسیر شما اید از روی پل‌های کوچک چوبی معلق عبور کنید و سعی کنید تعادل‌تان را حفظ کنید. به علاوه اگر از عاشقان عکاسی هستید بی‌شک می‌توانید عکس‌های پوستری بسیار زیبایی از طبیعت زیبای بایکال به ثبت برسانید. شما می‌توانید با ثبت نام در تورهای گردشی یک‌ روزه و داشتن امکانات بهتر و همینطور راهنمایی راه‌وارد به گشت و گذار بپردازید.

آدرس: Lake Baikal, Russia

 

 

پارک ملی آلتایی تاوان بوگد

 

 

پارک ملی آلتایی تاوان بوگد

 

 

پارک ملی آلتایی تاوان میزبان کوه‌های آلتایی است که بیشتر بخش‌های آن منشا آتشفشانی دارند. این کوهستان وسیع مناظر زیبا و دیدنی‌ای را به نمایش می‌گذارد و یکی از مکان‌های معروف روسیه است. این رشته کوه بین کشورهای چین، قزاقستان، مغولستان و روسیه گذر می‌کند و در نهایت به سیبری می‌رسد. این پارک دارای بخش‌های مختلفی است و شما بسته به میزان توانایی و افرادی که همراه‌تان هستند از آن لذت ببرید. دشت‌های سرسبز آن موقعیت بسیار مناسبی برای کمپینگ دوستانه به شما ارائه می‌دهد. اما اگر می‌خواهید مناظر زیباتری ببینید حتما سعی کنید کمی از بلندی‌های آن بالا بروید.

آدرس: Altai Republic, Russia

مطالب مرتبط