آشنایی با پارک دبی سافاری؛ ماجراجویی حیات وحش در دل صحرا

دبی به خاطر معماری شگفت‌انگیز و مدرن، نوآوری در زمینه طراحی املاک و مستغلات در دنیا شهرت بسیار زیادی دارد و تقریبا کسی نیست که این شهر مدرن را نشناسد. به هر حال جدا از ساختمان‌های بلند و منحصر به فرد، دبی در بخش تفریحی و گردشگری بی‌کار نمانده و به تازگی با افتتاح دبی سافاری قدم دیگری در جهت ارتقا حیات وحش در دل صحرا برداشت. اگر همراه با خانواده با تور دبی به دید این شهر می‌روید، دبی سافاری می‌تواند یکی از نقاط جذاب و سرگرم‌کننده برای تمامی اعضا باشد.

 

روستاهای دبی سافاری

روستاهای دبی سافاری

پارک دبی سافاری در الورقاع قرار گرفته و مساحتی به اندازه ۱٫۲ کیلومتر مربع، یعنی دوبرابر شهر واتیکان را زیر پوشش خود در آورده است. این پارک با میزبانی از ۲۵۰۰ گونه گیاهی و جانوری، جهشی بزرگ در بخش باغ وحش دبی ایجاد کرده و امیدوار است به برجسته‌ترین نقطه گردشی دبی تبدیل شود. اولین چشم‌اندازی این سافاری به شما ارائه می‌دهد نمایی از یک دریاچه و محیط سرسبز اطراف آن است. دبی سافاری در ۱۱۹ هکتار به ۵ روستای مختلف با شرایط جغرافیایی و حیوانی متفاوت تقسیم می‌شود. شما می‌توانید با ماشین‌های سوخت پاک این پارک در محوطه‌های عظیم و وسیع آن به راحتی بگردید و فرزندانتان را هم با خود به این گردش بیاورید. برای اینکه در ماه‌های داغ سال محیط طبیعی‌تری برای حیوانات فراهم بیاید، در سراسر پارک از پنکه‌های آبی، سیستم تهویه مطلوب هوا و آب سردکن استفاده شده است.

 

سافاری روستا

 

 

هتل پالازو ورساچه را در دبی ببینید

 


۱- سافاری روستا

یکی از بهترین بخش‌های پارک دبی سافاری، سافاری فضای باز سنتی آن است که شما را به گردش در جنگل‌های آسیایی و آفریقایی و بازدید از حیوانات این مرز و بوم می‌برد. همانطور که به راحتی با وسیله نقلیه در روستا حرکت می‌کنید، می‌توانید بسیاری از گونه‌هایی نگه‌داری می‌شود از جمله میمون‌ها، گورخرها، گوزن، یوزپلنگ و اسب آبی را ببینید. بی‌شک بازدید از سافاری روستا بدون دیدن شیر و پلنگ کامل نخواهد بود.

 

 

سافاری روستا

 


وقتی وارد محوطه ببرها می‌شوید، اولین چیزی که توجه شما را به خود جلب خواهد کرد آبشارهای مواج و خروشانی است که با سیستم انرژی خورشیدی کار می‌کند. این مسیرهای آبی خروشان برای بهبود اکوسیستم حیوانات تعبیه شده است. یکی از بخش‌های تازه اضافه شده سافاری کروکدیل است که به شما این امکان را می‌دهد تا بتوانید برخی از جانوران درنده را از نزدیک ببینید.

 

 

تمساح

 ۲- روستای آفریقایی

 

 

 روستای آفریقایی

 

یکی بخش‌های به شدت محبوب دبی سافاری، روستای آفریقایی است که بیشتر حیوانات آفریقا را در معرض دید قرار می‌دهد. این روستا به دو بخش ساوانا و جنگل‌های بارانی تقسیم شده و حیوانات خاص همان مناطق را خود جای داده است. سگ‌های وحشی آفریقایی، لاک‌پشت های غول‌پیکر، شامپانزه‌ها و شیرهای باشکوه سفید برخی از این حیوانات هستند که می‌توانید آن‌ها را ببینید.

 

 

۵ رستوران‌ خانوادگی در دبی که بچه‌ها عاشق آن‌ها می‌شوند

 ۳- روستای عربی

 

 

روستای عربی

 

مطمئنا وقتی شما از بیابان‌های شنی، کوه‌های سنگی و مراتع سرسبز این روستا عبور می‌کنید، می‌توانید طیف گسترده‌ای از گیاهان و جانوران مختلف را شاهد باشید. با دقت به اطراف نگاه کنید تا بتوانید گرگ‌‌ها، گاوهای هندی و گوزن‌های زیبا را ببینید.
از ویژگی‌های برجسته دوست‌داشتنی که توجه گردشگران را به خود جلب می‌کند غزال‌های زیبا و باوقار هستند. به علاوه می‌توانید شاهد حیوانات دیگری همچون آهوها، شترمرغ‌ها و گرگ‌های عربی نیز باشید.

 


۴- روستای آسیایی

 

 

روستای آسیایی 

 


جذابیت منحصر به فرد این روستا در اینست که می‌توانید از ماشین پیاده شده و با پای پیاده در محوطه قدم بزنید و از درختان متراکم لذت ببرید. میمون‌ها، خرس‌ها، اژدهای کومودو که بومی آسیای شرقی است و دیگر پرندگان و خزندگان از جمله موجوداتی هستند که در این محوطه با آن‌ها برخورد خواهید کرد. به علاوه معماری سنتی آسیای شرقی توجه هر بازدیدکننده‌ای را به خود معطوف می‌کند.

 ۵- روستای وادی

 

 

وادی

 


روستای وادی یک منطقه تفریحی عظیم است که پس از ماجراجویی سافاری می‌توانید همراه با دوستان و خانواده به آن رفته و از امکاناتش لذت ببرید. شهرداری دبی موافقت کرده تا با ابتکار و خلاقیت در محوطه سبز، شبکه‌ای از جریان آب و استخرهای ماهیگیری که به طور کامل با انرژی خورشیدی تامین می‌شود را اجرا کند.

اگر کمی احساس گشنگی داشتید می‌توانید در روستای وادی، به رستوران‌ها و فست‌فودهای موجود بروید و غذای دلخواه‌تان را تهیه کنید. مهم‌تر از هر چیزی محیط آرام و آرامش‌بخش این بخش شما را جذب خود می‌کند.
مزرعه کودکان
یکی از جذاب‌ترین بخش‌های پارک دبی سافاری که در حقیقت بخشی اضافی و جدا از ۵ روستای جغرافیایی محسوب می‌شود، مزرعه کودکان است. این محوطه در اصل برای سرگرمی و آموزش برخی مهارت‌های ساده برای کودکان و نوجوانان در نظر گرفته شده است. ‌آن‌ها می‌توانند با حیوانات اهلی مزرعه‌داری مثل مرغ و خروس، گاو و گوسفند و بز روبرو شوند و تعامل با آن‌ها را یاد بگیرند. آن‌ها می‌توانند به خوبی اسب‌سواری یاد بگیرند و شیر گاوها را بدوشندو یا تخم مرغ‌ها را جمع‌آوری کنند.

 


تلاش‌های حفاظتی در پارک دبی سافاری

 

 

تلاش‌های حفاظتی در پارک دبی سافاری

 


شهرداری دبی سعی دارد به زودی این بخش را برای حفاظت و نگه‌داری از ۵۰۰۰ گونه مختلف آماده کند و به عنوان نقطه قوت گردشگری به بهره برداری برساند. به علاوه قرار است تحقیقات پزشکی و نگه‌داری نیز به این پارک اضافه گردد. بناست تا با برگزاری دوره‌های باغبانی، دامپزشکی و نگهداری برای افزایش آگاهی از حفاظت از حیات وحش به نقطه‌ای کاملا برجسته در امارات متحده عربی تبدیل گردد.

مطالب مرتبط