نکات مفیدی که باید قبل از بازدید از سنگاپور بدانید

همیشه سفر به یک شهر و مکان جدید که قبلا به آن سفر نداشته‌اید بسیار جذاب و هیجان‌انگیز است. در تور مالزی چند شبی را در سنگاپور یکی از کشورهای کوچک آسیای شرقی اقامت می‌کنید که از ثروت زیادی برخوردار بوده و سالانه گردشگران زیادی را به خود می‌بیند. اگر قصد دارید برای بار اول به سنگاپور سفر کنید نکات مفیدی هست که بد نیست راجب این کشور بدانید تا سفر راحت‌تری را تجربه کنید. ما در این مقاله قصد داریم بعضی از نکات مهم‌تر این کشور را مرور کنیم.

 

 

صندل‌های تک انگشتی بپوشید

 

 

صندل‌های تک انگشتی بپوشید

 

 

شاید صندل‌های تک انگشتی خیلی زیبا یا لوکس نباشند اما در هوای گرمسیری و غیر قابل پیش‌بینی سنگاپور از سوی بسیاری از مردم توصیه می‌شوند. سنگاپور هم مانند اغلب کشورهای جنوب شرق آسیا آب و هوای ۴ فصل را تجربه نمی‌کند و عموما بیشتر اوقات سال هوا گرم و یا خیلی گرم است. اما با این وجود و به خاطر جریانات موسمی حتی در اوج تابستان هم باران‌های شدید به خود می‌بینند. بنابراین بد نیست هنگام سفر به سنگاپور با خودتان چتر ببرید.

 

 

اکثر سنگاپوری‌ها به انگلیسی مسلط هستند

 

 

اکثر سنگاپوری‌ها به انگلیسی مسلط هستند

 

 

احتمالا مناطق بسیاری از دنیا هستند که سفر می‌کنید و افراد عموما با انگلیسی آشنایی ندارند، در این مورد اصلا در سنگاپور نگرانی نخواهید داشت. علی رغم ساختار سنگاپوری‌ها، انگلیسی از همان پایه در مدارس به عنوان زبان اصلی در کنار زبان مادری مثل ماندرین، مالایی و یا تامیل آموزش داده می‌شود.

 

 

راهنمای سفر ارزان به سنگاپور ؛ کشوری آرام و دیدنی

 

 

تاکسی‌های سنگاپوری مجهز به تاکسی‌متر هستند

 

 

تاکسی‌های سنگاپوری مجهز به تاکسی‌متر هستند

 

 

با این که رانندگان تاکسی در آسیا به گرفتن مبالغ بالا از مسافران شهرت دارند اما این معقوله در سنگاپور غیرممکن است. دلیلش هم اینست که تاکسی‌های سنگاپور مجهز به کیلومترشمار و مانیتور قیمت هستند و شما می‌توانید نسبت به مسافتی که طی می‌کنید مبلغ منصفانه را ببینید. حتی با روی کار آمدن سرویس‌هایی همچون اوبر و گرب قیمت تاکسی‌ها ارزان‌تر هم شد. زیرا مردم بیشتر از این سرویس‌ها استفاده می‌کردند و تاکسی‌ها توانایی رقابت با آن‌ها را نداشتند.

 

 

شبکه متروی سنگاپور شما را به هر مقصدی می‌رساند

 

 

شبکه متروی سنگاپور شما را به هر مقصدی می‌رساند

 

 

سنگاپور شهر بزرگی محسوب نمی‌شود و به همین دلیل حد فاصل بین پایانه‌های مترو هم زیاد نیست. این شهر با داشتن یک شبکه منظم حمل و نقل ریلی و تعداد زیادی ایستگاه شما را به هر نقطه شهر که بخواهید می‌برد. سوار مترو شوید و از مرکز شهر تا حومه را کمتر از ۳۰ دقیقه طی کنید و از به بازدید از مکان‌های زیبای اطراف بروید.

 

 

تقریبا همه جا نقاط اتصال به وای‌فای وجود دارد

 

 

تقریبا همه جا نقاط اتصال به وای‌فای وجود دارد

 

 

اگر از آن دسته افراد وابسته به اینترنت هستید که از رفتن به جاهای بدون اینترنت واهمه دارید، سنگاپور یکی از مقاصد بهشتی برای شما خواهد بود. زیرا در این شهر تقریبا تمام کافه‌ها و رستوران‌ها برای میمهانان خود اینترنت رایگان قرار می‌دهند. حتی مراکز عمومی همچون کتابخانه‌ها و فروشگاه‌ها نیز خدمات اینترنت بی‌سیم به همه مردم حتی گردشگران ارائه می‌دهند، تنها کاری که باید بکنید اینست که شماره همراهتان را برای دریافت کد یک بار مصرف وارد نمایید و تمام! شما به شبکه اینترنت متصل هستید.

 

 

با یک بسته دستمال کاغذی صندلی‌تان را رزرو کنید

 

 

با یک بسته دستمال کاغذی صندلی‌تان را رزرو کنید

 

 

وقتی برای خوردن یک وعده غذایی به جایی می‌روید ممکن است با صندلی‌های خالی که روی آن‌ها بسته دستمال قرار دارد روبرو شوید، در سنگاپور وقتی میزی توسط عده‌ای رزرو می‌شود از این حرکت استفاده می‌کنند.البته مردم محلی خلاق هستند و ممکن است به جای دستمال از چتر استفاده کنند بنابراین اگر به سمت میزی می‌روید این مورد را هم لحاظ کنید.

 

 

لازم نیست انعام بپردازید

 

 

لازم نیست انعام بپردازید

 

 

بر خلاف کشورهای غربی، در سنگاپور دادن انعام اجبار و یک رسم نیست. زیرا اکثر کافه‌ها یا رستوران‌ها ۱۰ درصد بر روی مبلغ قبض شما حق‌السرویس می‌کشند. شاید این یک حرکت غیرمستقیم و تحمیلی باشد اما معمولا پیش‌خدمت‌ها برای دریافت انعام به شما مراجعه نمی‌کنند. بنابراین شما می‌توانید به راحتی رستوران را ترک کنید بدون آن‌ که از این بابت حس بدی داشته باشید.

 

 

از سمت چپ پله برقی استفاده کنید

 

 

از سمت چپ پله برقی استفاده کنید

 

 

یک قانون نانوشته و قدیمی در سنگاپور وجود دارد که مردم بومی همگی به آن پایبند هستند. بنابراین اگر سوار پله برقی می‌شوید در سمت چپ بایستید. مطمئنا اگر نداشته نظم را به هم بزنید از سوی دیگران تذکر دریافت کنید. این رفتار که حالا تبدیل به عرف شده است بخشی از یک کمپین قدیمی برای افرادی است که عجله دارند و نمی‌توانند بین صفوف جمعیت صبر کنند.

 

 

سیگار کشیدن تنها در مناطق تعیین شده فضای باز امکان‌پذیر است

 

 

 سیگار کشیدن تنها در مناطق تعیین شده فضای باز امکان‌پذیر است

 

 

سیگار کشیدن در سنگاپور جرم نیست اما برای آن مقررات سختگیرانه‌ای اعمال می‌کنند. مثلا شما نمی‌توانید در محیط‌های بسته، ایستگاه اتوبوس و یا پیاده‌روهای تحت پوشش سیگار بکشید. حتی اگر به عنوان تازه وارد و نداسته در محل‌های عمومی اقدام به سیگار کشیدن کنید، گرفتار می‌شوید و طبق قانون ملزم به پرداخت ۱۰۰۰ دلار جریمه خواهید شد.

 

 

ارتفاعات جدید سنگاپور را بگردید

 

 

ارتفاعات جدید سنگاپور را بگردید

 

 

اگر از دوست داران طبیعت هستید می‌توانید از مسیرهای طبیعی مختلف سنگاپور دیدن کنید. سنگاپور میزبان دریاچه و مناطق کوهستانی زیبا است. تنها چیزی که نیاز دارید یک کوله برای لوازم ضروری و یک کفش مناسب و راحت است. به مناطق دیدنی و جذاب بروید و یک روزتان را به گشت و گذار در طبیعت اختصاص بدهید.

مطالب مرتبط