بهترین رستوران‌های تفلیس برای سفارش خاچاپوری

خاچاپوری یکی از غذاهای سنتی و شناخته شده گرجسستان است که خوردن آن بین مردم بومی به شدت رواج دارد و امتحان کردن آن توسط توریست‌های تور گرجستان کاری فرهنگی محسوب می‌شود.
این پای پنیر را با کینخالی نوعی دامبلینگ گوشت سرو می‌کنند. این غذای بسیار محبوب سراسر گرجستان است که بین مناطق مختلف با برخی تفاوت‌های جزیی پخته می‌شود. اساس و پایه خاچاپوری‌ها یکی است اما هر منطقه تغییرات اضافی خودش را در آن به کار می‌برد. تفلیس به عنوان پایتخت این کشور و مردمی که از سراسر گرجستان آمده‌اند و در آن زندگی می‌کنند طیف گسترده‌ای از خاچاپوری را در دسترس قرار می‌دهد.

 

ساخاچاپوره ان ۱

ساخاچاپوره ان ۱ تمامی انواع خاچاپوری‌ها را برای امتحان کردن در یک مکان در دسترس شما قرار می‌دهد. معنی اسم رستوران به فارسی کاخ خاچاپوری ترجمه می‌شود اما قیمت‌ها به شدت پایین و مقرون به صرفه هستند به طوری که دوست دارید بارها و بارها به رستوران برگردید.
با وجود قیمت پایین اما مزه آن‌ها رویایی است. ساخاچاپوره حتی phklovani که نوعی خاچاپوری با گوشت بز و اسفناج است را هم در منوی خود گنجانده است در حالی که به سختی می‌توان آن را در جاهای دیگر تفلیس پیدا کرد. به علاوه شما در این رستوران غذاهای دیگری مثل لوبیا، سوپ‌ها، انواع پیتزا و دسرها را نیز برای سفارش در دسترس دارید.

 

ساخاچاپوره ان ۱

 

آدرس: 5 Rustaveli Ave, Tbilisi, Georgia

تلفن: +995322601500

 

Bauhaus

این کافه که در پارک ددائنا واقع شده جایی عالی برای پایان‌بندی روزی پر از پیاده‌روی و کاوش محسوب می‌شود. شما در اینجا می‌توانید از بهترین خاچاپوری‌های شهر در قیمتی بسیار پایین نوش جان کنید و از نشستن در فضای بیرونی غذاخوری و بودن در هوای مطبوع و سالم لذت ببرید و خاچاپوری خوشمزه‌ای بخورید. البته منو تنها محدود به خاچاپوری نبوده و دیگر غذاهای گرجی و فست فود نیز عرضه می‌شود.

 

Bauhaus

 

آدرس: Dedaena Park Dzveli Tbilisi T'bilisi, Tbilisi, Georgia

تلفن: +995599377622

 

آمرا

آمرا غذاهای منطقه آبخازیان را عرضه می‌کند بنابراین شما در این رستوران با خاچاپوری منطقه آبخازیان به اسم آچما آشنا خواهید شد. این نسخه از خاچاپوری خیلی به لاساگنای پنیری شباهت دارد. اما اگر تصمیم دارید با خاچاپوری و کینخالی به طور کامل آشنا شوید. آن را نیز سفارش دهید که به سبک آبخازیانی پخته می‌شود. پیدا کردن این غذا به این سبک در تفلیس چندان آسان نیست. آمرا یکی از مقرون به صرفه‌ترین خاچاپوری‌های شهر را برای شما سرو می‌کند.

 

آمرا

 

آدرس: 7 Sandro Euli St, Tbilisi, Georgia

تلفن: +995568393430

سرگرمی‌های مهیج در پارک واکه تفلیس

 

دادیانی

دادیانی یکی از آن رستوران‌های برجسته شهر است که می‌توانید غذاهای واقعا خوبی را در آن بخورید. البته تخصص اصلی رستوران در غذاهای مگرلیانی با نگاهی ویژه به الارجی و قومی است. با این همه شما می‌توانید خاچاپوری‌های خوشمزه مگرلیانی را نیز در آن پیدا کرده و نوش جان کنید. خاچاپوری این منطقه پنیر بیشتری داشته و به نام سولگومی شناخته می‌شود. اگر به دادیانی رفتید برای خوردن بهترین خاچاپوری‌ها سولگومی سفارش دهید.

 

دادیانی

 

آدرس: 11b Bakhtrioni Street, Vake-Saburtalo T'bilisi, Tbilisi, Georgia

تلفن: +995322001122

 

رترو

رترو در باتومی یکی از رستوران‌های برجسته‌ایست که به خاطر سبک جدید خاجاپوری آدجارایی به نام tsomgamotsili شناخته شده است. در واقع در این سبک خاچاپوری خمیر بیشتری به کار می‌رود و خوردن آن را راحت‌تر می‌کند. حالا رتروی تفلیس نیز در واقع منویی از برانچ باتومی را همراه با این نوع خاچاپوری ارائه می‌دهد.
در واقع شما می‌توانید بدون رفتن به باتومی از صبحانه منطقه آدجارا و همینطور خاچاپوری منحصر به فرد آن نوش جان کنید. خود رستوران نیز از نقاط محبوبی‌ست که معمولا نه تنها به خاطر خاچاپوری بلکه منوی جذاب و فضای دوست داشتنی‌اش مورد توجه مردم است.

 

رترو

 

آدرس: 1 Davit Gamrekeli Street, Vake-Saburtalo T'bilisi, Tbilisi, Georgia

تلفن: +995322377351

پارک آبی جینو؛ انتخاب تابستانی برای گردشگران گرجستان

 

رستوران Funicular

یکی دیگر از مکان‌های مهم برای خوردن خاچاپوری آدجارایی به نام پوری گولیانی رستوران Funicular است. این رستوران یک طبقه برخی از خوشمزه‌ترین خاچاپوری‌ها و شیرینی‌هایی که می‌توانید در تفلیس پیدا کنید را عرضه می‌کند. در واقع شما می‌توانید در این رستوران در کنار خوردن غذاهای خوشمزه از نمای دیدنی و چشمگیر شهر نیز دیدن کنید.

 

رستوران Funicular

 

آدرس: Dzveli Tbilisi Tbilisi, Tbilisi, Georgia

تلفن: +995322980000

 

تاشره

اگر می‌خواهید سبک بیشتری از خاچاپوری را کشف کنید به تاشره بروید و لازوری سفارش دهید. این نوع خاچاپوری خیلی شبیه به خاچاپوری نسخه مگرلیانی است. در این خاچاپوری پنیر اضافه و بیشتری روی پای ریخته می‌شود.

 

تاشره

 

آدرس: 88 Akaki Beliashvili St, Tbilisi, Georgia

تلفن: +995514155588

مطالب مرتبط