سفر به چونبوری در نزدیکی پاتایا؛ تایلند

چونبوری از استان‌های اصلی شرق تایلند و از مهم‌ترین جاذبه‌های گردشگری تور پاتایا است. با این که پاتایا از مراکز اصلی گردشی تایلند شمرده می‌شود اما مکان‌های متعددی برای دیدن و تجربه در سراسر چونبوری وجود دارد. ما در این پست بهترین کارهایی که می‌توانید در این منطقه انجام دهید می‌پردازیم. اگر قصد دور شدن از محیط شلوغ پاتایا را دارید می‌توانید برای سفری یکی دو روزه به چونبوری بروید.

 

 

کوه بودا (Khao Chi Chan Buddha)

 

 

کوه بودا (Khao Chi Chan Buddha) 

 

 

کوه بودا با ۱۳۰ متر ارتفاع یکی از نشانه‌های منطقه است و بیشتر گردشگرانی که به چونبوری سفر می‌کنند تمایل دارند تا از این کوه هم دیدن کنند. در واقع روی کوه تصویر بودا کشیده شده است. این تصویر در ابتدا در سال ۱۹۹۶ به مناسبت ۵۰امین سالگرد حکومت پادشاه Bhumibol Adulyadej ایجاد شد. این تصویر ابتدا با لیزر حکاکی شد و سپس با صفحات طلا پوشش داده شد. به علاوه این کوه دارای باغ و فضای سبز، حوض نیلوفر آبی، و هوایی آرامشبخش است.

آدرس: Khao Chi Chan Buddha, Na Chom Thian, Sattahip District, Chon Buri, Thailand

 

 

از روستای لانگ نک کارن دیدن کنید

 

 

از روستای لانگ نک کارن دیدن کنید

 

 

در نزدیکی چونبوری روستای قبیله‌ای به نام Karen Long Necked وجود دارد که همانطور از اسمش پیداست مردمش به خاطر گردن بلندشان شهرت دارند. در واقع این قوم جالب از برمه به شمال غربی آمدند. این‌ها از زمان طفولیت با استفاده از حلقه‌های طلا گردنشان را بلند و کشیده می‌کنند. شما می‌توانید هم از این روستای قبیله‌ای دیدن کنید و با فرهنگشان بیشتر آشنا شوید و هم این که سوغاتی‌های زیبا و ارزانی بخرید.

آدرس: Long Neck Karen Village, Pattaya, Bang Lamung District, Chon Buri, Thailand

تلفن: +66 85 347 1881

 

 

۸ فعالیت جذاب و مفرح در جومتین؛ پاتایا

 

 

کوه سیچانگ

 

 

کوه سیچانگ

 

 

کوه سیچانگ یکی از بزرگ‌ترین جزایر این منطقه است که سواحل جذاب و جنگل‌های سرسبزی را ارائه می‌دهد. در ابتدا قصر تابستانی سلطنتی در این جزیره واقع شده بود اما بعدها و در سال ۱۹۰۰ به بانکوک انتقال یافت. نزدیک‌ترین اسکله کشتی‌رانی در سی راچا، شمال پاتایا قرار گرفته است. این اسکله به طور منظم برای کوه سیچانگ مسافر جا به جا می‌کند.

آدرس: Ko Sichang Island, Chonburi, Thailand

 

 

کوه لارن

 

 

کوه لان

 

 

این جزیره در فاصله چند کیلومتری از سواحل پاتایا قرار گرفته است. شما می‌توانید به راحتی با یک سفر دریایی ۳۰ دقیقه‌ای خودتان را به این جزیره برسانید. این جزیره مجموعا ۴ ساحل ماسه پودری درخشان و همچنین برخی مناظر زیبا و دیدنی را ارائه می‌دهد. به علاوه این تکه بهشتی گرمسیری و دارای گزینه‌های عالی برای غذا و نوشیدنی نیز می‌باشد. در طول فصل گرما بازدیدها از این جزیره به اوج رسیده و صحنه جالبی از زندگی مردم و گردشگران را به نمایش می‌گذارد.

 

 

بهترین رستوران‌های محلی پاتایا؛ تایلند

 

 

ساحل سامویی

 

 

ساحل سامویی

 

 

 ساحل سامویی در جزیره کوه لارن و در نزدیکی خط ساحلی پاتایا واقع شده است. این ساحل دارای ۵۰۰ متر طول و آب‌های شفاف و کریستالی است. این ساحل به نسبت از ساحل پاتایا آرام‌تر بوده و آرامشی ژرف را بدون هیچ کافه و باشگاه غواصی ارائه می‌دهد. یکی از فعالیت‌های مورد علاقه زوج‌های جوان قدم زدن در این ساحل و گذراندن اوقاتی آرام و عاشقانه است. رستوران‌های نزدیک این ساحل نیز دارای محیطی شاد و صمیمی هستند و خوشحال می‌شوند تا غذا را حتی برای شما در ساحل  سرو کنند.

آدرس: Samui beach, Kluea Na, Bang Lamung District, Chon Buri, Thailand

 

 

از معبد وات یانسانگوارارام دیدن کنید

 

 

ساحل سامویی

 

 

این مجموعه معبد عظیم در حدود ۲۰ کیلومتری جنوب پاتایا و در مساحت ۱۴۵ هکتاری قرار دارد. ساختمان اصلی این معبد در سال ۱۹۷۶ ساخته شد. ساختمان این معبد نیز مانند تمامی معابد تایلندی دارای گوشه‌های نیز و مناره‌های بلند پلکانی است. شما می‌توانید از وات یانسانگوارارام و معبد چینی ویهارنا سین هم‌زمان دیدن کنید.

آدرس: Wat Yansangwararam, 11, 999, Muang Pattaya, Bang Lamung District, Chon Buri, Thailand

تلفن: +66 38 343 614

 

 

بهترین کارهایی که می‌توانید در ساحل پاتایا انجام دهید

 

 

از معبد چینی ویهارنا سین دیدن کنید

 

 

از معبد چینی ویهارنا سین دیدن کنید

 

 

در واقع معبد چینی وهارنا سین در مجاورت وات یانسانگوارارام قرار گرفته و به نوعی جزئی از آن شناخته می‌شود. به علاوه این معبد میزبان برخی از آثار هنری چینی بی‌نظیری است که در برخی موارد حتی به سختی بتوان شبیه‌شان را در کل دنیا پیدا کرد. این مجموعه شامل نمونه‌های سفالی از سلسله‌های ۳ هزار سال پیش پیش می‌شود که به خوبی نگه‌داری و محافظت شده‌اند.

آدرس: Viharna Sien Temple, Bang Lamung District, Chon Buri, Thailand

 

 

باغ وحش Khao Kheow

 

 

باغ وحش Khao Kheow

 

 

گرچه Khao Kheow  تنها باغ وحش در نوع خودش نیست اما بی‌شک ارزش بازدید دارد. این باغ وحش که در پای کوه Khiew قرار گرفته میزبان بیش از ۳۰۰ گونه حیوانی بوده و سبکی مانند باغ وحش سنگاپور و دیگر باغ وحش‌های مشهور آسیای شرقی دارد. به علاوه شما در تور تایلند می‌توانید به سافاری شبانه این باغ وحش هم بروید.

آدرس: Khao Khiao Open Zoo, 235 Moo 7, Bang Phra, Bang Phra, Sriracha, Chonburi, Thailand

تلفن: +66 38 318 444

مطالب مرتبط