بهترین نقاط شنا در سفر به استانبول

افرادی که تابستان‌ها با تور استانبول تابستان 98 سفر می‌کنند می‌دانند که بعضی روزها دمای هوا واقعا داغ می‌شود. خیلی‌ها دوست ندارند در چنین دمایی جاهای دیدنی داخل شهر را بگردند و از ماشین‌سواری نیز استقبال نمی‌کنند. شاید در دمای 30 و چند درجه حس گردش در سطلان احمد نباشد اما هنوز جاهای جذاب زیادی وجود دارد که می‌توان روزهای داغ تابستان را در آن‌ها خنک شد.
از استخرهای فضای باز گرفته تا سواحل زیبای اطراف شهر شما چندین انتخاب برای انجام دادن دارید. ما در اینجا بهترین نقاط استانبول را برای شنا و خنک شدن معرفی می‌کنیم.

 

بهترین استخرهای روسقفی

شما می‌توانید برخی از بهترین استخرهای روباز استانبول را در بهترین هتل‌های شهر پیدا کنید. اگر در سمت آسیایی استانبول هستید می‌توانید با به هتل Wyndham Istanbul بروید و از امکانات و ویژگی‌های در دسترس استفاده کنید. این هتل که به کشتی‌های لنگر انداخته در کالامیش مارینا دید دارد مناظر دیدنی زیبایی را در دسترس شما قرار می‌دهد. شما می‌توانید کل روز را در این استخر روباز سپری کنید، از تماشای منظره زیبای آبی دریا لذت ببرید و از تنقلات و خوراکی‌های عالی لذت ببرید.

آدرس: Esentepe Mahallesi Buyukdere Caddesi No 177-183 Sisli , Sisli, 34394 Istanbul, Turkey

تلفن: +90 212 386 10 00

 

بهترین استخرهای روسقفی

 

یکی دیگر از هتل‌های سمت آسیایی که استخر روسقفی دارد دبل تری متعلق به کمپانی هیلتون در محله محبوب مودا است. شما می‌توانید در این هتل در لژ استخر شنا کنید و از تماشای مناظر چشمگیر و شگفت‌انگیز لذت ببرید. آنقدر مناظر زیبا و وسیع هستند که می‌توانید جزایر استانبول را در فاصله‌ای دور ببینید. امکانات هتل گسترده است تقریبا چیزی نیست که بخواهید و نباشد. بنابراین با خیال راحت چند ساعتی را در لژ استخر این هتل وقت بگذرانید و از گرمای آفتاب تابستانی لذت ببرید.

آدرس: Caferağa, Albay Faik Sözdener Cd. No:31, 34710 Kadıköy/İstanbul, Turkey

تلفن: +90 216 542 43 44 

 

اگر در سمت اروپایی استانبول هستید و دوست دارید به مرکز شهر نزدیک باشید بهترین جا برای رفتن مرمره تقسیم است که نمایی به شدت دیدنی به میدان مشهور تقسیم دارد. شما می‌توانید از فضای استخر لذت ببرید و از منوی رستوران غذاهای خوشمزه‌ای نوش جان کنید. در واقع نمای شهر قدیمی و میدان تقسیم روز شما را کامل می‌کند.

آدرس: Gümüşsuyu, Gümüşsuyu Mahallesi, Osmanlı Sk. 1/B, 34437 Beyoğlu/İstanbul, Turkey

تلفن: +90 212 334 83 00

 

مارمارا

 

بهترین سواحل

اگر اهل استخر رفت نیستید سواحل استانبول می‌توانند به عنوان گزینه بعدی پیشنهاد شوند. البته نمی‌توانید در بسفور شنا کنید اما با کمی رانندگی به سمت خارج شهر سواحل شگفت‌انگیزی انظار شما را می‌کشند. در حالی که رستوران فوق‌العاده کلاب ساحلی Uzunya Beach برای خانواده‌ها توصیه می‌شود، ساحل بورک برای افرادی که به دنبال تفریحات دریایی و ساحلی مثل کایت بردینگ و والیبال ساحلی هستند مناسب است.

 

uzunya-beach


با شروع تابستان و رونق گرفتن کافه‌ها و کلاب‌های شبانه استانبول ساحل سوما به یکی از محبوب‌ترین سواحل استانبول تبدیل می‌شود. در واقع شما می‌توانید جوانان پر جنب و جوشی را در سراسر ساحل ببینید که به تفریح و شادی مشغولند و با تاریک شدن هوا به سمت کلاب‌ها می‌روند تا ادامه مهمانی و پایکوبی را آنجا ادامه دهند.

 

بهترین سواحل جزیره

صحبت درباره سواحل استانبول بدون اشاره کردن به سواحل جزایر پرنس کامل نخواهد بود. شاید یکی از بهترین گزینه‌های شنا برای افرادی که ماشین ندارند همین سواحل باشد. سوار کشتی بویوک‌آدا شوید و روزتان را در یکی از کلاب‌های ساحلی ارزان سپری کنید. اگر دوست دارید به سواحل دورتری بروید که به اندازه سواحل بویوک‌آدا شلوغ نباشند می‌توانید به بورگ‌آزادا بروید و همان‌طور که انتظارش دارید روزتان را سپری کنید.

 

elio-sedef

 

آخرین ساحل که قطعا کم‌ترین هم نیست جزیره صدف است. متاسفانه جزیره صدف ناشناخته و نادیده گرفته شده باقی مانده است. در حالی که از نظر زیبایی چیزی کم از دیگر سواحل استانبول ندارد. برای رسیدن به صدف با تور استانبول اول باید به بویوک‌آدا بروید و بعد سوار قایق دیگری شوید و به صدف بروید.
با رفتن به این جزیره می‌توانید به کلاب ساحلی Elio Sedef بروید که کافه رستورانی شگفت‌انگیز و گرمسیری است. با رفتن به این کلاب حس می‌کنید به یکی از مقاصد اصلی تابستانی مثل بدروم و چشمه رفته‌اید نه جایی در یک ساعتی استانبول. به علاوه کافه رستوران Elio Sedef خدمات شاتل وی‌آی‌پی هم ارائه می‌دهد که با استفاده از آن مهمانان می‌توانند برگردند. شما در این جزیره نام ناآشناتر می‌توانید لحظاتی را سپری کنید که حتی از قبل تصورش را هم در ذهن ندارید.

مطالب مرتبط