دلایل سفر به کوتایسی پس از دیدن تفلیس

تقریبا تمام گردشگرانی که از گرجستان دیدن می‌کنند اول به تفلیس می‌روند و بعد از آن به دیگر نقاط کشور سفر می‌کنند. تفلیس در سمت شرق کشور واقع شده و کوتایسی در سمت غرب. بنابراین اگر بخواهید به کوتایسی سفر کنید باید چند ساعتی را در راه باشید.
بنابراین اگر می‌خواهید شگفتی‌ها را در تور گرجستان را کشف کنید توصیه می‌کنیم از کوتایسی شروع کنید. ما در اینجا دلایل انتخاب این مقصد را توضیح می‌دهیم.

 

مسیرهای هوایی ارزان

چند سال پیش Wizz Air اولین پرواز مستقیم خود را از فرودگاه بین‌المللی کوتاسی راه اندازی کرد و از آن زمان تاکنون پروازهای خود را گسترش داده است. در حال حاضر پروازهای زیادی به شهرهای عمده اروپا همچون لندن، بارسلونا، پاریس، پراگ، ورشو، مونیخ، میلان و بوداپست و همچنین چند نام دیگر انجام می‌گیرد.

 

مسیرهای هوایی ارزان

 

شهری تاریخی

پایتخت سابق گرجستان کوتایسی یکی از قدیمی‌ترین شهرهای این کشور محسوب می‌شود. این شهر پایتخت پادشاهی کلچیس بوده که قدمت آن به اوایل هزاره دوم قبل از میلاد بر می‌گردد. به علاوه کوتایسی با تمام زیبایی‌هایی که دارد در رده 16 شهر قدیمی اروپا نیز قرار دارد. این ویژگی خیلی‌ها را ترغیب می‌کند تا از این شهر تاریخی و باشکوه دیدن کنند. احتمالا همین موضوع شما را نیز بیشتر برای بازدید از این شهر ترغیب کند.

 

chiatura

 

تاریخچه قطار کابلی تفلیس و رازهای آن

نمادهای سرزمینی چشمگیر

کوتایسی و منطقه اطراف آن پر از آثار قابل توجهی مانند غارها، ردپاهای دایناسور، مکان‌های میراث جهانی یونسکو، صومعه‌ها و ساختمان مجلس و همچنین نام‌های دیگری است که می‌توانید از آن‌ها دیدن کنید. در واقع دیدنی‌های زیادی در این شهر و اطراف آن وجود دارد که می‌توانید از آن‌ها دیدن کنید و یا انجام‌شان دهید که روزهای زیادی شما را سرگرم می‌کند. بنابراین انتظار این را داشته باشید که بازدید از این شهر مدت بیشتری از برنامه‌ریزی‌های شما طول بکشد.

 

شهری تاریخی

 

شگفتی‌های طبیعی

با توجه به موقعیت جغرافیایی کوتایسی در مرکز شگفتی‌ها و زیبایی‌های طبیعی شما امکان بازدید از تنگه‌های طبیعی چشمگیر، ذخایز طبیعی، و نقاط مرتفع زیادی را خواهید داشت. در واقع شما اینجا می‌توانید در پارک‌های طبیعی دیدنی روزها را بگذرانید و زیبایی‌های زیادی را کشف کنید بدون آن که نیاز باشد در مسیرهای طولانی رانندگی خسته شوید. گلوگاه‌های اوکاتسه و مارتویلی، ستون کاتشی، و همچین غارشهر واردزیا همگی با یک ماشین‌سواری کوتاه در دسترس شما قرار دارند.

 

سواری در ترموای قدیمی دوره شوروی

چیاتورا شهری معدنی در منطقه امرتی، در تنها یک ساعت و نیمی کوتایسی قرار گرفته است. این شهر صنعتی و مشهور، از سیستم ترموا برای حمل و نقل استفاده می‌کرده که با گذر زمان و چهره هولناکی که این روزها به خود گرفته هنوز مورد استفاده قرار می‌گیرد.
شاید خطرناک به نظر برسد اما بازدید از آن یکی از فعالیت‌های هیجان‌انگیزی است که گردشگران در این شهر انجام می‌دهند. شما با رفتن به کوتایسی شانس دیدن این ترموا را نیز دارید. در واقع بعد از فروپاشی شوروی بسیاری از کارخانه‌ها رها شدند و حالا وقتی از منطقه دیدن می‌کنید انگار شاهد آخرالزمان هستید.

 

samegrelo

 

بازدید از سامگرلو

با یک ماشین‌سواری دو ساعته شما به شهر زوگدیدی در مرکز سامگرلو خواهید رسید. در اینجا می‌توانید در اطراف شهر راه بروید و از کاخ دادیانی بازدید کنید که برخی از مهم‌ترین آثار روستایی را شامل می‌شود. از جمله این اشیاء می‌توان به وسایل مربوط به امپراطوری ناپلئون اشاره کرد.

 

 سامگرلو

 

معرفی موزه هنرهای زیبای تفلیس؛ گرجستان

بلندترین منطقه مسکونی در اروپا

منطقه سوانتی یکی از مناطق دور افتاده‌ترین جورجیا است و در نزدیکی روستای اوشگولی، 2،100 متر بالاتر از سطح دریا قرار دارد. هنوز هم بیشتر طول سال این روستا مسکونی است. همین ویژگی باعث شده تا این منطقه به عنوان مرتفع‌ترین بخش مسکونی اروپا در نظر گرفته شود.
اول باید 4 ساعت رانندگی به مستیا شهر مرکزی سوانتی انجام دهید. شما می‌توانید روزها را در این نواحی استراحت کرده و کم کم از آن بالا بروید. به علاوه وقتی هنوز اینجا هستید می‌توانید از موزه ملی و آثار فرهنگی، هنری و تاریخی جمع‌آوری شده از منطقه را دیدن کنید و بیشتر با فرهنگ و آداب و رسوم مردم منطقه آشنا شوید. سپس ترتیب یک ماجراجویی به یادماندنی را به اوشگولی بدهید.

 

ushguli

 

شنا در دریای سیاه

اگر در تابستان با تور باتومی سفر می‌کنید حتما باید زمانی را برای بازدید از باتومی اختصاص دهید. این شهر مرکزی در ناحیه دریای سیاه که مقصد محبوب تابستانی مردم بومی و خارجی است در سه ساعتی کوتایسی واقع شده است. شما می‌توانید در امتداد ساحل 12 کیلومتری آن قدم بزنید، در یا شنا کنید و اگر تمایل داشتید سفرهای روزانه‌ای به اطراف باتومی ترتیب دهید.

 

black-sea-batumi

مطالب مرتبط