آخر هفته رنگارنگ در پوکت با بازدید از بازار محلی ناکا

اگر برای نخستین بار است که تور تایلند را انتخاب کرده‌اید و عازم سفری به این کشور رنگارنگ هستید، خوب است بدانید که این‌جا یک بهشت واقعی برای کسانی است که دوست دارند هم از بازارهای محلی دیدن کنند و هم از مراکز خرید مدرن لذت ببرند.
پوکت هم از این قاعده مستثنا نیست. در این شهر ساحلی رویایی، بازارهای محلی کوچک و بزرگی را خواهید دید که هنوز هم در میان مراکز خرید مدرن و مال‌های شیک و لوکس، جای خود را حفظ کرده‌اند. در این بازارهای محلی، می‌توانید عجیب‌ترین اشیای زندگی‌تان را ببینید و علاوه بر این فرصت خواهید داشت تا با پرداخت مبالغ کمتری، یک خرید به صرفه و با کیفیت داشته باشید.
اگر اهل خرید نیستید، باز هم به شما پیشنهاد می‌کنیم که سری به این بازارهای سنتی بزنید؛ چرا که این نوع بازار گردی یک فرصت فرهنگی است تا از نزدیک با زندگی واقعی مردم پوکت آشنا شوید. یکی از این بازارهای محبوب که هم گردشگران عاشق آن هستند و هم مردم محلی برای خریدهای هفتگی به آن‌جا می‌روند، بازار آخر هفته پوکت است.
بازار آخر هفته پوکت که محلی‌ها آن را به نام ناکا مارکت می‌شناسند، یکی از هیجان انگیزترین تفریح‌هایی است که می‌توانید در تور پوکت تجربه کنید؛ البته از آن دسته تفریح‌هایی که به وقت‌گذارانی با مردم، خرید و بازدید از کوچه پس کوچه‌های محلی اختصاص دارد.

 

ناکا مارکت، یک غافلگیری واقعی

 

بازار ناکا از دو بخش تشکیل شده است؛ نقطه تفاوت این دو قسمت در سرپوشیده بودن یکی از بخش‌ها و سر باز بودن بخش دیگر است. اگر کمی دقیق شوید، خواهید دید که یک تقسیم بندی و قانون نانوشته هم برای نوع اجناسی که در این دو بخش به فروش می‌رسد، وجود دارد و آن هم این است که در قسمت سرپوشید اجناس قدیمی‌تر و سنتی به فروش می‌رسند و در بخش بیرونی، وسایلی که بیشتر به دنیای امروز و زندگی مدرن نزدیک هستند.

 

ناکا مارکت

 

بازار سرپوشیده ناکا

بخش سرپوشیده بازار ناکا، جایی است که در آن می‌توانید حسابی لذت ببرید به خصوص اگر از آن دسته افرادی هستید که از دیدن اشیای قدیمی عتیقه و چیزهای عجیب و غریب و منحصربه فرد لذت می‌برند.

در این بازار علاوه بر انواع لباس‌های رنگارنگ برای زنان و مردان و کودکان، اشیای تزئینی را خواهید دید که شاید در نگاه اول هیچ کاربردی نداشته باشند اما اگر چند ثانیه آن‌ها را تماشا کنید، محو زیبایی‌شان خواهید شد.

آثار هنری و صنایع دستی که در این بازار عرضه می‌شوند، هم یادگاری‌های خوبی هستند که می‌توانید از این سفر به خانه ببرید و هم سوغاتی‌های هیجان‌انگیز و منحصربه فردی هستند که می‌توانید با هدیه دادن آن، لذت این سفر را با دوستان و خانواده خود سهیم شوید.

 

naka-market-inside

 

راهنمای گردش در ساحل کاتا؛ پوکت

بازار بیرونی ناکا

قسمت بیرونی بازار آخر هفته پوکت، نسبت به بخش داخلی آن قدمت کمتری دارد. برای همین هم به راحتی می‌توانید ردپای زندگی مدرن را در آن‌جا پیدا کنید. از وسایل الکترونیکی و دی وی دی و ساعت‌های هوشمند گرفته تا انواع اسباب بازی‌هایی که هم کودکان را سرگرم می‌کنند و هم برای بزرگترها جذابیت خاصی دارند.

علاوه بر این، قسمت سر باز بازار ناکا جایی است که در آن می‌توانید برای خرید کیف و کفش‌ای راحتی، ورزشی و مجلسی حساب باز کنید. اگر کمی پیش بروید و خودتان را به میانه‌های بازار برسانید، غرفه‌ها و بساط‌هایی را خواهید دید که فروشنده ساعت‌های مچی و رومیزی و هم‌چنین جواهرات مدرن و سنتی تایلند هستند.

خلاصه اینکه اگر در تور تایلند تابستان 98 وقت بگذارید و دقت کنید در این بازار می‌توانید همه چیز پیدا کنید. از اشیایی که شما را به دوره بودا و تمدن‌های اولیه می‌برند تا مدرن‌ترین وسایل و ابزار هوشمند و الکترونیکی وجود دارد.

 

naka-market-open-area

 

حیوانات زنده

اگر در میان بازار موجود کوچکی شبیه به تمساح دیدید، اصلا وحشت نکنید. در این بازار انواع مختلفی از حیوانات زنده به فروش می‌رسند. برخی از این حیوانات برای غذاهای سنتی تایلندی‌ها کاربرد دارند و بعضی از آن‌ها هم حیوان‌های خانگی پرطرفدار و کم‌یاب تایلندی هستند.

 

naka-market-animals

 

ایستگاه غذا و استراحت

اگر هنگام ورود به بازار، محو سر و صدا و پارچه‌های رنگارنگ آویزان نشده باشید، احتمالا در سمت راست ورودی اصلی، قسمتی را می‌بینید که اغذیه فروش‌ها در انتظار شما هستند. حتی اگر چشم‌های‌تان جای دیگری را ببیند، حتما با بوی اشها آور سوسیس‌های معطر تایلندی، نظرتان به این قسمت جلب خواهد شد.
علاوه بر این وعده پرطرفدار، در همین قسمت کوچک اما متنوع می‌توانید خودتان را به یک میان وعده از ذرت‌های مخصوص سرخ شده در کره، مرغ سوخاری و انواع ماهی دعوت کنید. اگر اهل ریسک هستید، در همین قسمت بازار ناکا می‌توانید عجیب‌ترین میوه‌های عمرتان را نوش جان کنید.

 

naka-market-food


اگر خیلی اهل ریسک هستید، کیک ماهی و انواع حشرات سرخ شده هم در همین راسته به فروش می‌رسند. یک میان وعده پرطرفدار برای تایلندی‌ها و گردشگرانی که از آسیای جنوب شرقی به پوکت سفر کرده‌اند.

غذاهای تایلندی ادویه زیادی دارند، پس اگر به سراغ وعده‌های سنتی تاهی می‌روید، حتما یک نوشیدنی خنک هم برای خود خریداری کنید. اگر با فرزندان خود به سفر تور پوکت تابستان 98 آمده‌اید، بهتر است کمی محتاطانه عمل کنید و به جای غذاهای پر ادویه و تند و تیز جنوب شرقی آسیا، از غذاهای بسته بندی شده یا غذاهای بین المللی که طعم ملایم‌تری دارند برای کودکان‌ خود استفاده کنید.

فانتاسی پارک پوکت؛ تماشای فیل‌ها تا خرید در جشنواره

 

 روزها و ساعت‌های فعالیت بازار آخر هفته ساحلی پوکت (ناکا مارکت)

  • روزهای شنبه و یک‌شنبه
  • ساعت: چهار بعداز ظهر تا 9 شب
  • مکان: خارج از شهر پوکت، در خیابان چائو فا وست

مطالب مرتبط