دلایلی جالب برای سفر به تایلند

همانطور که می‌دانیم تایلند یکی از محبوب‌ترین کشورهای دنیاست و تور تایلند نیز بسیار پر طرفدار است این کشور که زیبایی‌های فراوانی را در خود جای داده است.
وقتی که حرف از این کشور به میان می‌آید اولین چیزهایی که ذهن مردم خطور می‌کند سواحل طلاییی و تفریحات شبانه است. همچنین تایلند پربازدیدترین کشور دنیا بین حدود 200 کشور است. مسلما برای چنین آماری باید ویژگی‌های بیشتری نسبت به سواحل و تفریحات شبانه وجود داشته باشد تا بتوان این ادعا را به اثبات رساند. ما در اینجا به دلایل و ویژگی‌هایی اشاره که می‌کنیم که شما را برای بازدید ار این کشور مجاب می‌کند.

 

غذا

غذا

 

فرقی نمی‌کند چه یک روز در تایلند باشید چه یک ماه اصلا روا نیست با آن همه تنوع غذایی و دسرهای خوشمزه یک غذا را دوبار امتحان کنید بس که تنوع در این کشور بالاست. در طی سفر به نقاط مختلف این کشور حتی با غذاهای بومی ومنطقه‌ای آشنا می‌شوید که مختص به مردم همان ناحیه هستند.

 

مردم

مردم

 

وقتی گردشگران به سراسر تایلند سفر می‌کنند از استقبال یک میزانی برخوردار می‌شوند که احتمالا این یکی از ویژگی‌های جذاب و بارز مردم تایلند است که همگی خوش مشرب و خوش اخلاق هستند. تایلندی‌ها قول معروفی دارند که به مکررا از آن استفاده می‌کنند. mai pen rai به معنی نگران نباش و یا اشکالی ندارد نقل زبان آن‌هاست و شاید به خاطر همین باشد که بسیار دوستانه به نظر می‌رسند.

 

هزینه پایین سفر

هزینه پایین سفر

 

مسافرانی که به دنبال سفرهای مقرون به صرفه در تایلند هستند مرتبا باید مراقب باشند و طوری برنامه‌ریزی کنند که هزینه‌هایشان بالا نرود در حالی که برای تایلند این مورد صدق نمی‌کند. در این کشور انواع حمل و نقل آسان و کم هزینه در دسترس است و در شهرهای مختلف آن از طریق فرودگاه‌های داخلی و بین‌المللی پرواز انجام می‌گیرد.
به علاوه اتوبوس‌ها و قطارها در تمام کشور با قیمت‌های عالی حرکت می‌کنند و در شهرهای روستایی و برخی از بزرگ‌ترین مناطق توریستی کشور ایستگاه دارند.

 

آب و هوا

آب و هوا

 

تایلند به طور عمده دارای سه وضعیت آب و هوایی است که گردشگران می‌توانند از آن لذت ببرند. فصل خشک که شلوغ‌ترین است دمای هوای به سر حد خود نرسیده. در طول فصل گرما گردشگران معمولا به سواحل رویایی سراسر کشور می‌روند. در حالی که زمان فصل موسمی بانکوک و شمال تایلند از مقاصد محبوب به شمار می‌روند زیرا در این زمان احتمال بارش‌های سیل‌آسا در جزایر بسیار بالاست.

 

غواصی

غواصی

 

در حالی که سراسر تایلند را 2414 کیلومتر خط ساحلی در بر گرفته تنها تعدادی از آن‌ها بهترین نقاط دنیا برای تجربه غواصی هستند. جدا از این که مسافران تایلند در بیشتر مواقع بیش از یک بار به آن سفر می‌کنند اما حداقل باید یک بار نقاط برجسته زندگی زیر آب آن را کشف کرد. برای مثال فصل موسمی ندرتا جایی مثل پاتایا را که به لاک پشت‌های دریایی‌اش معروف است تحت تاثیر قرار می‌دهد. برخی از بهترین نقاط کشور برای غواصی شامل کو تائو، جزایر سورین، کو چانگ و چومپون می‌شوند.

 

معابد

معابد

 

بیش از 40 هزار معبد بودایی در سراسر تایلند وجود دارد که گردشگران می‌توانند هر جایی که هستند از آن‌ها بازدید کنند. هر کدام از این معابد به سلسله‌ای خاص برمی‌گردد و اطلاعات مفیدی راجب سبک معماری آن زمان ارائه می‌دهند. با وجود این که بیشتر معابد منحصر به فرد در بانکوک قرار دارند اما حداقل یک معبد شگفت‌انگیز و برجسته در هر استانی یافت می‌شود که بتوان از آن بازدید کرد.

 

جنبه ماجراجویی

جنبه ماجراجویی

 

از آنجایی که تایلند دارای سرزمینی به شدت شگفت‌انگیز و هزار رنگ است در آن فرصت‌های ماجراجویی زیادی وجود دارد. همانطور که پناه‌گاه و بازپروری فیل‌ها عاشقان حیوانات را به خود می‌خواند دوست‌داران ماجراجویی و تجارب هیجان‌انگیز به سمت رودخانه‌ها می‌روند و رفتینگ را امتحان می‌کنند. همچنین مسیرهای ساحلی و جنگلی برای پیاده‌روی میزبان طبیعت‌دوستان هستند.

 

بازارها

بازارها

 

بازارهای تایلند در مقایسه با آنچه که در سراسر جهان دیدیم و می‌شناسیم متفاوت هستند. آن‌ها شخصیت مستقلی دارند و جمعیت مشتاقان به واسطه کالاهایی که در آن‌ها عرضه می‌شوند جذب‌شان می‌شوند. نکته جالب این که شما به عنوان یک بازدیدکننده هرگز نمی‌دانید که چه چیزی انتظار شما را در هر کدام از آن‌ها می‌کشد.

 

جشنواره‌ها

 

جشنواره‌ها

 

به نظر می‌رسد تایلندی‌ها بدون برگزاری جشنواره نمی‌توانند به کار و بار خود برسند. اکثر این فستیوال‌ها بر اساس رویدادهای مذهبی و تقویم قمری برپا می‌شوند. با وجود این که تاریخ آن‌ها هر سال تغییر می‌کند اما جذابیت در همه آن‌ها به طور ثابت وجود دارد. جشواره آب یکی از جذاب‌ترین و شادترین فستیوال‌هایی‌ است که می‌توانید در این کشور تجربه‌اش کنید.

مطالب مرتبط