راهنمای گردش و تفریح در گالاتا؛ استانبول

گالاتا از شگفت‌انگیزترین، فرهنگی‌ترین و تاریخی‌ترین بخش‌های تور استانبول است که مناظر زیبا، نقاط تاریخی دیدنی و تجارب مختلفی را به گردشگران ارائه می‌دهد. شما در این محله تاریخی مجموعه‌ای از همه چیز مثل، مغازه‌های خرده فروشی، موقعیت‌های پیاده‌روی، دیدن آثار تاریخی و حتی برگزاری رویدادهای ورزشی درد دسترس شما قرار دارد.
سرآمد همه آن‌ها نیز برج شگفت‌انگیز گالاست که از شهر قدیمی به راحتی دیده می‌شود. ما در اینجا شما را برای گردشی به یادماندنی در گالاتا همراهی می‌کنیم.

 

صومعه سماء دراویش گالاتا

 

صومعه سماء دراویش گالاتا

 

تصویری که از دراویش ترکی در حال سما می‌بینیم در واقع فرهنگ ترکیه را معرفی می‌کند. در صومعه سماء دراویش گالاتا شما می‌توانید نمایشی از رقص مسحورکننده دراویش را ببینید که در سطحی عمیق‌تر به عبادت خداوند و مدح خداوند برگزار می‌شوند. این مراسم حتی برای بازدیدکنندگان غیر مسلمان هم به شدت جذاب و دیدنی‌ست. در این مراسم گروهی از مردان برای یک ربع به رقص و آواز اسلامی می‌پردازند.

آدرس: Şahkulu Mh., Galip Dede Cd. No:15, 34420 Beyoğlu/İstanbul, Turkey

تلفن: +90 212 245 41 41

 

برج گالاتا

 

galata-istanbul

 

برج گالاتا یکی از برجسته‌ترین بناهای تاریخی استانبول است که یک گالری هنری فوق‌العاده دیدنی در آن وجود دارد که از آن می‌توانید به تماشا و تحسین کل شهر بپردازید. به علاوه کافه رستورانی لوکس نیز بالای برج وجود دارد که در آن می‌توانید بهترین غذاها و نوشیدنی‌های سراسر دنیا را نوش جان کنید و به تماشای منظره شگفت‌انگیز و دیدنی غروب آفتاب بپردازید. اگر عاشق تاریخ و فرهنگ هستید، دست دست نکنید و از لباس‌های سنتی دوره عثمانی بپوشید و عکس یادگاری بگیرید.

آدرس: Galata Tower, Bereketzade Mh., Galata Kulesi, Beyoğlu, Istanbul, Turkey,

تلفن: +90 212 244 7736

 

کلیسای سنت آنتونی پادوا

 

کلیسای سنت آنتونی پادوا

 

کلیسای سنت آنتونی پادوا بزرگ‌ترین کلیسای کاتولیک رومی در استانبول است. این ساختمان در ابتدا توسط جامعه ایتالیایی استانبول بین سال‌های 1906 تا 1912 ساخته شد. علاقه‌مندان به تاریخ و معماری که عاشق این کلیسای قرون وسطایی گوتیک می‌شوند. خوشبختانه کلیسا هنوز هم فعال است و شما می‌توانید از آن بازدید کنید.

آدرس: Church of St. Anthony of Padua, İstiklal Cd No:171, 34433 İstanbul, Turkey,

تلفن: +90 212 244 0935

 

خیابان استقلال

 

خیابان استقلال

 

استقلال مشهورترین خیابان استانبول است که دارای تعدادی از رستوران‌ها، فروشندگان دسر و شیرینی، مغازه‌های عتیقه فروشی، برندهای زنجیره‌ای آشنای غربی و بوتیک‌های مستقل هست. آوازه خوان‌های دوره‌گرد خیابان را می‌بندند و مردم را به دور خود جمع می‌کنند. شما در این خیابان می‌توانید خریدهای فوق‌العاده‌ای را تجربه کنید، گوشه‌ای بنشینید و به جنب و جوش مردم نگاه کنید. به علاوه اگر هر زمان احساس خستگی گردید می‌توانید سوار ترموای تاریخی این خیابان شوید و به سمت دیگر بروید.

آدرس: Istiklal Street, Beyoğlu/İstanbul, Turkey

 

موزه هنر مدرن استانبول

 

موزه هنر مدرن استانبول

 

این موزه یکی از صحنه‌های برجسته هنر استانبول است که در آن می‌توانید شاهد هنر و خلاقیت باشید و از نمایشگاه‌های مختلف دیدن کنید. در این موزه هم کارگاه‌های آموزشی برگزار می‌گردد و هم نمایشگاهی از هنرهای هنرمندان بومی و داخلی. هدف اصلی گالری موزه تقدیر، زیبایی هنر و فرهنگ ترکیه است.
شما به راحتی در اینجا متوجه می‌شوید که چگونه تعاملات فرهنگی و عصر ارتباطات بر هنر سنتی و بومی تاثیر گذاشته و سبکی مدرن را ایجاد کرده است. اگر در حوالی گالاتا هستید رفتن به این موزه را از دست ندهید.

آدرس: No:99 Meşrutiyet Caddesi, İstanbul, 34430, Turkey

تلفن: +902123347300

 

پل گالاتا

 

پل گالاتا

 

پل گالاتا یکی از سازه‌های قرون وسطایی گیج‌کننده در خط افق شهر است. مهم نیست چه زمانی از شبانه‌روز باشد اما شما روی این پل می‌توانید منظره خیره‌ کننده‌ای از کشتی‌ها و قایق‌ها و شهر شلوغ و پرترافیک را تماشا کنید. گرچه اگر بخواهیم انصاف رعایت کنیم منظره غروب پل و بسفور از هر زمان دیگری جذاب‌تر است.
این پل از نقاط مورد علاقه عکس‌ها مخصوصا برای گرفتن عکس‌های پوستری غروب دم است. با ایستادن روی پل در حالی که بسفور را زیر پاهای‌تان دارید می‌توانید خودتان را در محیط شهر غوطه‌ور کنید و چشم‌اندازی از گذشته شهر در شهر قدیمی و استانبول مدرن داشته باشید.

آدرس: Galata Köprüsü, 34425, Turkey

 

بهترین رستوران‌های ارزان در استانبول؛ ترکیه

 

موزه یهود ترکیه

 

موزه یهود ترکیه

 

این موزه نمونه دیگری از گروه‌های مختلفی است که قبل‌ترها در این شهر عمدتا مسلمان زندگی می‌کردند. تاریخ یهودیان استانبول بسیار گسترده است و برای مدت‌ها این دو گروه مذهبی بزرگ در کنار یکدیگر زندگی می‌کردند. این موزه تاریخ آن زمان را با اسناد، عکس‌ها و لوازم عتیقه به تصویر می‌کشد و دید بهتری ارائه می‌دهد. این موزه یکی دیگر از نقاط مفید برای علاقه‌مندان به تاریخ و فرهنگ است که دوست دارند چیزهای جدیدی یاد بگیرند. در واقع استانبول شهری با لایه‌های بسیار پیچیده است که منتظر است تا کشف‌شان کنید.

آدرس: 39 Büyük Hendek Caddesi, İstanbul, 34421, Turkey

تلفن: +902122926333

مطالب مرتبط