بهترین کارهای هیجان‌انگیز در وارنا ؛ بلغارستان

تور بلغارستان و سفر به وارنا به عنوان مقصدی ساحلی و آفتابی طرفداران خودش را دارد. اگر شما نیز از مسافران وارنا باشید احتمالا به دنبال بهترین سواحل و یا تفریحات آبی در این شهر زیبای اروپایی می‌گردید اما این شهر چیزی بیش از مقصدی ساحلی‌ست. بنابراین نباید تنها خودتان را محدود به این ویژگی کنید. وارنا قلب گردشگری ساحلی بلغارستان است که شاید خیلی‌ها به خوبی آن را نشناسند. ما در اینجا شما را با این شهر و کارهایی که می‌توانید در آن انجام دهید آشنا می‌کنیم.

 

به باغ دریا بروید

 

به باغ دریا بروید

 

این باغ محبوب و چشمگیر مناسب افرادی‌ست که در روزی آفتابی و گرم به دنبال سایه و هوایی خنک هستند. به علاوه علاقه‌مندان به پیاده‌روی در صبح زود و تناسب اندام نیز به این پارک نگاهی ویژه دارند. در اینجا نیمکت‌هایی با منظره دریا وجود دارند که می‌توانید روی آن‌ها بنشینید از هوا لذت ببرید و استراحت کنید و پلی کوچک هم هست که گفته می‌شود اگر روی آن بایستید و با چشمان بسته آرزو کنید برآورده خواهند شد.
این باغ شامل مجموعه‌ای از امکانات و ویژگی‌های جذاب همچون رصدخانه، آکواریوم و موزه دریایی هم می‌شود. از این باغ شما مستقیما به ساحل با رستوران‌ها و کافه‌ها دسترسی دارید.

آدرس: Sea Garden, Varna, Bulgaria

 

از تماشای فواره موزیکال لذت ببرید

 

از تماشای فواره موزیکال لذت ببرید

 

اینجا محلی‌ست که می‌توانید از تماشای نمایش آب با نورپردازی و موزیک لذت ببرید. این فواره موزیکال در طول روز هم فعال است اما چراغ‌هایش تنها پس از تاریکی هوا روشن می‌شوند. شما می‌توانید در فاصله‌ای ساختمان تئاتر و اپرای شهر را ببینید.

آدرس: Singing Fountains, Varna, Bulgaria

 

سحرانگیزترین نقاط بلغارستان که باید از آن‌ها دیدن کنید

 

از غار صومعه Aladzha دیدن کنید

 

از غار صومعه Aladzha دیدن کنید

 

صومعه Aladzha بزرگ‌ترین صومعه غاری در حاشیه ساحل دریای سیاه است که با بازدید از آن می‌توانید حس کنید زندگی گوشه نشینی کاهنان دوره قرون وسطا به شکل بوده است. این صومعه شامل دو طبقه غار مربوط به قرن‌های 13 و 14 میلادی و برج‌هایی سنگ آهکی با 40 متر ارتفاع می‌شوند.
شما در فضای این مجتمع می‌توانید کلیسا، چند سلول سلطنتی، آشپزخانه و فضای ناهارخوری را مشاهده کنید. افسانه‌ها می‌گویند بعضی شب‌ها شما می‌توانید ارواح کسانی را که زمانی در غار زندگی می‌کردند را ببینید.
این صومعه حالا در پارک ملی طبیعی طلایی و در فاصله 15 کیلومتری از وارنا قرار گرفته است. این پارک جنگلی با برخی از گونه‌های درختی نادر است که به شما فرصت گشت و گذار و پیاده‌روی را در کنار بازدید از غار می‌دهد.

آدرس: Aladzha Monastery, Bulgaria

 

به ساحل بروید

 

به ساحل بروید

 

وارنا دسترسی مستقیمی به ساحل دارد که رسیدن به آن خیلی راحت است. شما می‌توانید یک روزتان را به ساحل اختصاص دهید و به کارهای مختلفی بپردازید. حمام آفتاب بگیرید، به شنا بردازید، در امتداد ساحل قدم بزنید و با نوشیدن نوشیدنی‌های خنک احساس جوانی کنید، از تماشای غروب دریا لذت ببرید و یا به کافه‌های ساحلی بروید.
تابستان‌ها ساحل این شهر میزبان جشن و پایکوبی با حضور دی‌جی است. این مهمانی و بریز و بپاش‌ها عموما تا سپیده صبح طول می‌کشد. اما اگر می‌خواهید خلوتی دنج داشته باشید چند ساحل طبیعی همچون فیچوزا وجود دارد که می‌توانید به آن بروید و از خلوت و آرامشش لذت ببرید.

 

زیباترین نقاط صوفیه برای عکس‌هایی به یادماندنی؛ بلغارستان

 

از زندگی کمونیستی دیدن کنید

 

از زندگی کمونیستی دیدن کنید

 

رترو یک موزه شخصی با مالکیت است که به شما زندگی زمان کمونیستی بلغارستان را نشان می‌دهد. شما در این موزه کوچک و جذاب می‌توانید لوازم مورد استفاده مردم آن زمان، برندهای خوراکی و شعارهای کمونیستی و برخی از عکس‌ها را تماشا کنید. به علاوه شما در این موزه می‌توانید 50 ماشین دوره کمونیستی را ببینید که 30 سال پیش جاده‌های بلغارستان را پیموده‌اند.

آدرس: Retro Museum, 2, Akademik Andrei Saharov Str., Varna, Bulgaria

 

در جنگل سنگی قدم بزنید

 

در جنگل سنگی قدم بزنید

 

این جنگل سنگی که در فاصله 20 کیلومتری شهر واقع شده با تورهای گردشی در دسترس قرار دارد. البته خودتان هم می‌توانید با گرفتن ماشین به آن بروید. طبق افسانه‌ها این ستون‌های سنگی را غول‌ها روی زمین برافراشته‌اند. این در حالی‌ست که توضیح واقعی چگونگی شکل‌گیری آن‌ها هنوز ناشناخته باقی مانده است. بنابراین به هر طریقی که از جنگل دیدن می‌کنید ارزشش را دارد زیرا اینجا نقطه‌ای موهومی و مرموز است.

آدرس: 2, Varna, 9144, Bulgaria

 

راهنمای گردشگری رایگان در صوفیه؛ بلغارستان

 

در پارک آبی آدرنالین را تجربه کنید

 

aquapolis

 

در نزدیکی شهرک اقامتگاهی "ماسه‌های طلایی" از جوی شاد و سرزنده لذت ببرید. اگر می‌خواهید کمی هیجان آبی را تجربه کنید آکاپلیس از شما استقبال می‌کند. در این پارک آبی جذاب می‌توانید از سرسره‌های آبی، دو تونل آبی هیجان‌انگیز و همچنین سرسره دیوانه‌وار کامیکاز لذت ببرید. مخصوصا خانواده‌های دارای فرزند می‌توانند با آب بازی در اینجا اوج نشاط و صمیمیت را در کنار هم تجربه کنند. چیزی که با وجود مشغله‌های زندگی امروزی کم‌تر فرصتش پیش می‌آید.

آدرس: Aquapolis, Golden Sands, Bulgaria

مطالب مرتبط