بهترین مقاصد تایلند برای ماه عسل

بعد از برگزاری مراسم عروسی و فارغ شدن از آن‌همه کار و برنامه‌ریزی وقت سفر ماه عسل است. اول باید بدانید اهل چه جور جاهایی هستید آیا از رفتن به جزایر چشمگیر خوش‌تان می‌آید؟
تایلند که عنوان سرزمین لبخند شهرت پیدا کرده پر از موقعیت‌های سرگرمی، تفریحی و بازیابی آرامش و تجدید قوا است. از منظره‌های زرق و برق‌دار گرفته تا سواحل زیبا، استراحتگاه‌های لوکس، جاذبه‌های توریستی مهم، و غذای خوشمزه، تایلند بهشت ماه عسل است. ما در اینجا شما را برای ماه عسلی به یادماندنی با تور تایلند راهنمایی می‌کنیم.

 

بانکوک (۲ تا ۳ روز)

 

بانکوک

 

بانکوک بهترین جای تایلند برای معرفی کشور است و با وجود ترمینال‌های بزرگ و اصلی که در خود جای داده مقصد اول گردشگران ماه عسل محسوب می‌شود. شهر با چشم‌انداز قابل توجهی سبک زندگی و فرهنگ مردم را به تصویر می‌کشد. هیچ جای تعجب نیست که چرا این شهر در رده چهار شهر پربازدید دنیا قرار دارد.
بانکوک با هزاران رستوران، کافه، مناظر فوق‌العاده و محله‌های جذاب هزاران نفر را به سوی خود می‌کشاند. از گرند پلیس و بودای خوابیده عظیمش دیدن کنید، از بازار آخرهفته چاتوچاک دیدن کنید، یا به تور مرکز هنر و فرهنگ بروید. به علاوه می‌توانید به اسپا و ماساژ هم بروید.

 

کو لیپ (۱ تا ۲ روز)

 

کو لیپ (۱ تا ۲ روز)

 

کو لیپ را به عنوان مالدیو تایلند هم می‌شناسند. این جزیره همچون بهشتی جادویی در وسط دریای آندامان واقع شده است. این جزیره به ویژه برای سواحل شنی زیبا و شگفت‌انگیز و آب‌های فیروزه‌ایش شهرت زیادی پیدا کرده.
اگر از تفریحات ساحلی و قدم زدن در امتداد دریا و تماشای آبی خیره‌کننده لذت می‌برید کو لیپ را برای توقفی کوتاه در نظر داشته باشید. مخصوصا این که آب‌های اطراف این جزیره برای غواصی فوق‌العاده است. به علاوه طیفی از اقامتگاه‌های ساحلی و ویلاهای سنتی وجود دارد که می‌توانید در آن‌ها اقامتی رویایی را تجربه کنید.

 

جزایر فی‌فی (۱ تا ۲ روز)

 

جزایر فی‌فی

 

جزایر فی‌فی که در نزدیکی جزیره بزرگ پوکت قرار گرفته‌اند از بخش‌های معروف تایلند و جایی فوق‌العاده برای گذراندن ماه عسل است. به طور کلی فی‌فی دارای دو جزیره اصلی است که جزیره بزرگ‌تر را فی‌فی دان، و کوچک‌تر را فی‌فی له می‌نامند.
در هیچ کدام از این جزایر شما به شلوغی و همهمه بر نمی‌خورید. تنها چیزی که وجود دارد سواحل خیره‌کننده درخشان، سرسبزی بی‌حد، و وهم و رویا است. شما در این جزایر می‌توانید به شنا، پیاده‌روی و قایق‌سواری بپردازید.

 

پوکت (۳ تا ۴ روز)

 

پوکت

 

پس از یک روز طولانی و خرید در پوکت و پیاده‌روی به یکی از سالن‌های ماساژ جزیره بروید. اگر می‌خواهید به نقطه‌ای فرهنگی و سرگرم‌کننده بروید بی‌شک پوکت از مقاصد شما خواهد بود. در اینجا طیف زیادی از فعالیت‌ها هست که می‌توانید انجام دهید. مثلا به بازدید از معبد وات چالونگ بروید و یا در کلاس‌های آشپزی تایلندی شرکت کنید. برای دیدن بودای بزرگ بروید و یا در سواحل تفریح کنید. در اینجا آزادی عمل شما زیاد است. هنرهای خیابانی، ساختمان‌های دوره استعماری و بازارهای محلی نیز علاقه‌مندان به فرهنگ و تاریخ را جذب خودش می‌کند. بنابراین شیرجه و غواصی باشد یا بازارگردی، شما فقط باید انتخاب کنید و انجامش دهید.

 

کو سامویی (۱ تا ۲ روز)

 

کو سامویی

 

کو سامویی که در خلیج تایلند قرار دارد دومین جزیره بزرگ این کشور است. همراه با جاذبه‌های فرهنگی و معنوی مختلف در جزیره مانند عبادتگاه بودای بزرگ، این جزیره از بهترین و بزرگ‌ترین مقاصد جشن و پایکوبی هم هست. اگر زمان ماه عسل‌تان ماه کامل باشد که اصلا می‌توانید به ساحل بروید و در جشن و پایکوبی‌های باشکوه شرکت کنید. بنبابراین از عبادتگاه بودای بزرگ دیدن کنید، و در پارک ملی دریایی آنگ تونگ به قایق‌سواری بپردازید. به علاوه آبشارهای ناموآنگ هم سرگرم‌کننده و جذاب هستند.

 

کرابی (۲ تا ۳ روز)

 

کرابی

 

سراسر تایلد را مقاصد بهشتی و دیدنی پر کرده‌اند. کرابی هم یکی از همین نقاط زیبا و محبوب است که سالانه گردشگران بی‌شماری را در خود میزبانی می‌کند. سواحل ماسه‌ای پودری و درخشان، آن‌های فیروزه‌ای و کریستالی، زندگی دریایی، نقاط غواصی و تفریحات آبی، انواع و اقسام کروزها، و موقعیت‌های پیاده‌روی و صعود همه و همه از این جزیره مقصدی دلخواه و همه پسند ساخته است.
برای زوج‌های جوان این جزیره پر از آرامش و انزواست. شما می‌توانید اوقات رویایی و آرامی را در سواحل و جنگل‌هایش تجربه کنید. بنابراین شما می‌توانید در تور قایق‌سواری در اطراف جزیره شرکت کنید، یا در سواحل آن به غواصی و شنا بپردازید. از صخره‌های رایلی بالا بروید و در تور غار معبد ببر شرکت کنید. انتخاب بین این همه جاذبه با شماست.

مطالب مرتبط