زیباترین نقاط صوفیه برای عکس‌هایی به یادماندنی؛ بلغارستان

صوفیه شهری تاریخی در تور بلغارستان است، امروزه صوفیه تلفیقی از انواع معماری‌های مختلف دوره رومی‌ها، ساختمان‌های طوسی کمونیستی، و نقاط تازه و رنگارنگ معماران معاصر را در خود جای داده که باعث شده هر گوشه‌ای از آن چهره متفاوتی داشته باشد. شما می‌توانید با تورهای رایگان در سطح شهر بچرخید و یا خودتان هر جا که دوست داشتید بروید و از این معماری‌ها دیدن کنید. به علاوه برای خوره‌های اینستاگرام این شهر پر از گنجینه‌های دیدنی‌ست. ما در اینجا شما را به اینستاگرامی‌ترین نقاط شهر هدایت می‌کنیم.

 

پارک بریسوا گرادینا

 

پارک بریسوا گرادینا

 

این پارک یکی از معروف‌ترین و محبوب‌ترین نقاط شهر است که می‌توانید برای بازدید و تفریح به آن بروید. بریسوا گرادینا همیشه از جمعیت پر بوده و به سبک زیبایی جریان زندگی را به تصویر می‌کشد. حتما نه اینکه بخواهید سلفی بگیرید، شما در اینجا موقعیت‌های زیادی برای عکس‌های اینستاگرامی در دسترس دارید. این پارک برای سنجاب‌های اهلی‌اش شهرت زیادی دارد.

 

تئاتر ملی ایوان کازوف

 

تئاتر ملی ایوان کازوف

 

این ساختمان زیبا یکی از نقاط محبوب جوانان شهر است. آنان روزها و در ساعات بیکاری به پارک مقابل ساختمان می‌روند و با دوستان خود لحظات صمیمانه‌ای را سپری می‌کنند. ساختمان تئاتر ملی با آن معماری ظریف و گچ‌کاری‌ها در کنار فضای سبز و فواره مقابلش یکی از نقاط اینستاگرامی محبوب توریست‌ها محسوب می‌شود.

 

کلیسای جامع سنت الکساندر نوسکی

 

کلیسای جامع سنت الکساندر نوسکی

 

این کلیسای ارتدوکس با گنبدهای عظیم متعدد از فاصله دور هر چشمی را به خود خیره می‌کند. این کلیسا یکی از زیبایی‌های اصلی شهر است که بر هر گردشگری بازدید از آن واجب است. اگر می‌خواهید عکسی شگفت‌انگیز بگیرید غروب‌دم یکی از بهترین زمان‌ها برای این کار است.

 

ترموا

 

trams

 

اگر به استانبول سفر کرده باشید به احتمال قوی از تروای قرمز و محبوبش هم دیدن کرده‌اید. در صوفیه شما می‌توانید خاطره ترموای تقسیم استانبول را تجدید کنید. صوفیه میزبان یکی از انواع قدیمی ترمواست که هنوز هم در به فعالیت در شهر مشغول است. شما می‌توانید با رفتن به خیابان گراف ایگناتیف از آن‌ها دیدن کنید و عکس‌های جذابی بیاندازید.

 

صوفیه لارگو

 

 sofia-largo

 

این یکی از باقی‌‌مانده‌های دوره باستان صوفیه مربوط به زمان رومی‌هاست که به سردیکا شناخته می‌شد. لارگو اخیرا به نمایش عمومی درآمده تا همه بتوانند از آن دیدن کنند. این باقی‌ مانده‌ها زیر سطح خیابان با سقف شیشه‌ای نگه‌داری می‌شوند و با وجود نور طبیعی عکاسی بلامانع است.

 

سحرانگیزترین نقاط بلغارستان که باید از آن‌ها دیدن کنید

 

حمام عمومی قدیمی

 

حمام عمومی قدیمی

 

حمام عمومی قدیمی صوفیه ساختمانی زیباست که به سختی می‌توان باور کرد قبلا به عنوان حمام عمومی از آن استفاده می‌شد. البته امروزه کاربری ساختمان تغییر کرده و به موزه تبدیل شده است. اما همچنان به قوت سابق خود دیدنی و چشمگیر است. جدا از ارزش معنوی بازدید از موزه، زیبایی بیرونی آن یکی از زیباترین جاهایی‌ست که می‌توانید در این شهر از آن عکاسی کنید. پس زمان را از دست ندهید و برای رفتن به آن برنامه بریزید و با یک تیر دو نشان بزنید. هم عکس بگیرید و هم با تاریخ شهر بیشتر آشنا شوید.

 

مجسمه سوفیای مقدس

 

مجسمه سوفیای مقدس

 

قدمت ساخت این مجسمه به دوره شوروی سابق برمی‌گردد. این بنای یادبود به احترام سنت سوفیا (صوفیه) ساخته شده است. این زن یکی از شخصیت‌های اساطیری و مورد احترام مردم کشور است که به عنوان نمادی از پیروزی بر دشمنان شناخته می‌شود. برعکس خیلی از عقاید خرافی که جغد را نحس می‌دانند بر بازوی این مجسمه یک جغد سمبلی از خرد نشسته است. در واقع انقدر این مجسمه مشهور است که نمی‌شود به صوفیه بروید بی‌آنکه عکسی از آن داشته باشید.

 

سنگ‌فرش زرد بلوار تزار اسوبودیتل

 

سنگ‌فرش زرد بلوار تزار اسوبودیتل

 

این بلوار با سنگ‌فرش زد و جذابش یکی دیگر از نمادهای دیدنی صوفیه است که بیش از 100 سال از عمر آن می‌گذرد. رفتن به این بلوار و قدم زدن در آن در رده بهترین فعالیت‌های پای پیاده‌ی شهر قرار دارد. بنابراین رفتن به آن را فارغ از این که تا چه حد اهل اینستاگرام هستید، در لیست بایدهای سفرتان قرار دهید.

 

راهنمای گردشگری رایگان در صوفیه؛ بلغارستان

 

کلیسای روسی

 

کلیسای روسی

 

کلیسای سنت نیکولاس معجزه‌گر کلیسایی ارتدوکس است که به کلیسای روسی شناخته می‌شود. سابقا و دوره عثمانی به جای این کلیسا مسجدی وجود داشت که در جریانات انتقال قدرت و فروپاشی عثمانی ویران شد. از آنجایی که اسقف اعظیم سرافیم در سردابه این کلیسا دفن شده خیلی از مردم مومن به عنوان بازدیدی زیارتی به آن می‌روند. به جز جنبه تاریخی و مذهبی این کلیسای زیبای رنگی که در بین قطعه‌بندی سبزه‌ها واقع شده از زیبایی‌های صوفیه و از بهترین نقاط برای عکس‌های اینستاگرامی برشمرده می‌شود.

 

بلوار ویتوشا

 

بلوار ویتوشا

 

این بلوار که سنگ‌فرش‌های رنگی‌اش در همام ابتدا جلب توجه می‌کند نه مذهبی و نه تاریخی‌ست بلکه جایی‌ست که می‌توان در بین مردم قدم زد، سبک معاشرت‌شان را تماشا کرد و در یکی از ده‌ها کافه چیزی خورد. بی‌شک در امتداد این بلوار شما می‌توانید ده‌ها عکس جذاب برای صفحه اینستاگرام‌تان بیاندازید.

مطالب مرتبط