تایلند؛ بهترین شهرها و روستاهای گردشگری در پوکت

پوکت بزرگ‌ترین جزیره تور تایلند است که با توجه به وسعت آن چندین روستا و شهر در آن واقع شده که هر کدام‌شان مختصات و جاذبه‌های منحصر به فرد خودشان را دارند. این که بدانید دقیقا در طول سفرتان چه چیزهایی می‌خواهید و محل اقامت مورد نظر شما باید کجا باشد مستلزم آنست که جزیره و نقاط اصلی‌اش را بشناسید.
ما در این مقاله شما را با بهترین شهرها و روستاهای پوکت آشنا می‌کنیم تا با دید بهتری به این جزیره سفر کنید.

 

پاتونگ

 

پاتونگ

 

در ساحل غربی این جزیره، شهر شلوغ پاتونگ واقع شده است. این شهر بین مردم تایلند و گردشگر به خاطر خیابان بانگلا واکینگ استریت و همچنین نقاط جشن و پایکوبی شهرت زیادی پیدا کرده است. به جز طیف گسترده‌ای از کلاب‌ها و سال‌های جشن، کارهای زیادی وجود دارد که می‌توانید در پاتونگ انجام دهید.
مثلا فرصت‌های شگفت‌انگیزی برای خرید وجود دارد که می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید. از فروشندگان کنار ساحل گرفته تا فروشگاه‌های معتبر، انتخاب‌های مختلفی برای شما وجود دارد. به علاوه نمی‌شود که به چنین جزیره‌ای سفر کنید و از تفریحات ساحلی‌لش بهره نبرید. یکی از بهترین سواحلی که می‌توانید به آن بروید و ضمن حمام آفتاب از امکانات تفریحی آبی‌اش استفاده کنید ساحل فریدام است.

 

شهر پوکت

 

شهر پوکت

 

شهر پوکت که مرکز ایالت پوکت هم هست به جای ویژگی‌های ساحلی و آبی به خاطر سبک معماری و شهرسازی‌اش شهرت پبدا کرده است. میدان رنگی قدیمی شهر، ساختمان‌های میراث فرهنگی دوره استعماری که حالا میزبان فروشگاه‌ها و کافه‌ها هستند و همچنین برخی از بازارهای پر جنب و جوش شهر از مهم‌ترین جاذبه‌های پوکت برشمرده می‌شوند. برای خرید پوکت یک مقصد فرهنگی برجسته است. این شهر نه تنها چند موزه برای آشنایی بیشتر با تاریخ جزیره در دسترس قرار می‌دهد بلکه چشم‌انداز فوق‌العاده‌‌ای از معبد چینی Jui Tui نیز ارائه می‌دهد. پوکت جایی برای سفرهای ساحلی نیست بلکه برای گشت و گذار در خیابان‌های موهومی و تماشای ساختمان‌های رنگی قدیمی است.

 

کارُن

 

کارُن

 

کارن نیز مانند پاتونگ میزبان کافه‌ها و رستوران‌های ساحلی است اما به نسبت جوی خانوادگی‌تر و صمیمی‌تر دارد. با وجود تمام محبوبیتی که کارن دارد بیش از حد شلوغ نیست. به علاوه موج‌های این ناحیه آرام‌تر هستند که برای علاقه‌مندان به شنا و غواصی خبر خوبی محسوب می‌شود. کمی دورتر از ساحل رستوران‌ها کافه‌های فوق‌العاده‌ای برای امتحان کردن و استراحت وجود دارد.
کارن نیز مانند پاتونگ جاهایی برای جشن و پایکوبی در خود جا داده اما کلا نسبت به پاتونگ جوی آرام‌تر دارد. شما می‌توانید در بازار کارن غذاها و سوغاتی‌های واقعا مقرون به صرفه‌ای بخرید و با خودتان ببرید.

 

ساحل سورین

 

ساحل سورین

 

سورین از سواحل لوکس تایلند است که بالاترین کلاس را به شما ارائه می‌دهد. ساحل سورین و ساحل پانسی که در نزدیکی آن قرار گرفته دقیقا همان چیزی را از خودشان نشان می‌دهند که همه جا به عنوان سواحل تایلندی می‌شناسند. ماسه‌های پودری و سفید، آب‌های کریستالی فیروزه‌ای، و خطه ساحلی پوشیده با درختان نخل و نارگیل دقیقا همان چیزی است که سورین و پانسی از خودشان به نمایش گذاشته‌اند.
برای خریدهای ارزان و پیدا کردن سوغاتی‌های مناسب به سورین پلازا بروید که با فاصله‌ای از ساحل واقع شده است. در سراسر این ساحل با رستوران‌ها و کافه‌ها پر شده که در صورت تمایل می‌توانید به آن‌ها بروید. سورین ساحلی ارزان نیست اما ارزش بازدید را دارد.

 

کاتا

 

کاتا

 

کاتا که در جنوب کارن واقع شده از سواحل شلوغ جزیره شناخته می‌شود. این ساحل طولانی با خانواده‌ها و مسافرین علاقه‌مندی که به آن می‌روند همیشه جوی شلوغ و پرجنب و جوش را از خودش نشان می‌دهد منتها این شلوغی باعث نمی‌شود تا حریم خصوصی افراد از بین برود.
شما می‌توانید در این ساحل حمام آفتاب بگیرید و یا به انواع مختلفی از فعالیت‌های آبی همچون غواصی و تماشای سفره ماهی‌ها بپردازید. به علاوه این ساحل تعدادی رستوران و کافه مجلل در خودش جای داده که بهترین غذاها و نوشیدنی‌ها را برای مهمانان سرو می‌کنند. اگر به دنبال خرید هستید حتما به بازار شبانه کاتا بروید و از صنایع دستی تایلندی، لباس و غذا هر چه دوست دارید خریداری نمایید.

 

چالونگ

 

چالونگ

 

شاید چالونگ همچون کاتا و پاتونگ دارای موقعیت‌های تفریحی و نقاط شادمانی نباشد اما در عوض میزبان دو نقطه فرهنگی پوکت است. یکی از دلایل عمده مجسمه معروف بزرگ بوداست که به عنوان یکی از جاذبه‌های برتر پوکت محسوب می‌شود. این مجسمه بزرگ که در ارتفاع 45 متری و روی تپه واقع شده تمام پوکت را زیر پای خود دارد. به علاوه معبد زیبای چالونگ نیز از نقاط برجسته‌ای است که ارزش یکی دو ساعت بازدید را دارد.

مطالب مرتبط