بهترین ماجراجویی‌های بهاره در دبی

تور دبی در تمام ایام سال طرفداران خود را داشته و همانطور که مشهود است گردشی‌ترین کشور شناخته شده‌ی منطقه در کل دنیا نیز هست. بیشتر ما ایرانی‌ها در تابستان که مدارس تعطیل هستند و ایام نوروز به این شهر فوق مدرن سفر می‌کنیم. اما ایام نوروز مخارج بالاتر است و هم در تابستان گرمای دبی غیرقابل تحمل. یکی از بهترین زمان‌هایی که باید به دبی سفر کنید فروردین و اردیبهشت ماه، درست قبل از رسیدن داغی تابستان است. خیلی از فعالیت‌هایی که در مواقع دیگر مخصوصا بهار می‌توانید به راحتی انجام دهید در تابستان بسیار دشوار و خارج از تحمل خیلی‌ها خواهد بود. ما در این مقاله به معرفی فعالیت‌هایی می‌پردازیم که باید تا قبل از رسیدن تابستان، در دبی انجام دهید.

 

 

پیک نیک در کویر

 

 

پیکنیک در دبی

 

 

یکی از فعالیت‌هایی که از قدیم تا به امروز هرگز تکراری نشد، وقت گذارنی همراه خانواده در طبیعت است. بنابراین اگر از عاشقان اتراق در طبیعت هستید و می‌خواهید اوقاتی را در کنار خانواده بدون نگرانی از حمله حیوانات وحشی بگذرانید و کاملا احساس راحتی کنید، کمپینگ در کویر دبی تجربه‌ای است که باید به دست بیاورید. وقتی به سوی ماجراجویی در کویر دبی می‌روید ممکن است حوادث و رویدادهای جذاب برایتان اتفاق بیافتند که لذت این گردش را دوچندان کند. شرکت‌های متعددی هستند که چنین کمپ‌هایی را برگزار کرده و خدمات و امکانات رفاعی متعددی بسته به بودجه و زمان‌بندی شما ارائه می‌دهند. شما می‌توانید از یک بسته تفریحی یک روزه و یا شبانه استفاده کنید. همچنین رسیدگی به غذا و برپایی جایی برای نشستن، و بالش‌های کوچکی به عنوان نشیمن مورد استفاده قرار می‌گیرند همگی به عهده برگزارکننده خواهد بود و شما نگرانی از این بابت نخواهید داشت. پس اگر زمان کافی داشتید این ماجراجویی را در برنامه خود قرار دهید.

 

 

شتر سواری

 

 

شتر سواری

 

 

یکی از قدیمی‌ترین و اساسی‌ترین تجاربی که دبی می‌تواند به شما هدیه دهد، شتر سواری است. اما شتر سواری در صبح زود یک تجربه کلاسیک است که هرگز از آن خسته نخواهید شد. با شرکت Arabian Adventures همراه شوید. شما با یک ساعت رانندگی به سمت خارج شهر به کویر خصوصی آن‌ها خواهید رسید. انتظار این را داشته باشید که در طی مسیر رسیدن به نقطه شروع شترسواری، با گوزن‌های سفید و زیبای عربی برخورد کنید. سپس شما وارد تور شترسواری خواهید شد. این یک سفر کوتاه تک نفره یا دو نفره خواهد بود که بعد از حدود ۴۰ دقیقه به استراحتگاهی کنار آب، برای صبحانه خواهید رسید. آن‌ها برای جلب رضایت شما و برپایی صبحانه‌ای مفصل با خوراکی‌های خوشمزه‌ای چون شیرینی، نان قندی، میوه‌های تازه و آب میوه از شما پذیرایی می‌کنند. فرقی ندارد چقدر در دبی اقامت خواهید داشت و یا بار چندم است که به آنجا سفر می‌کنید، اما این ماجراجویی یکی از بهترین تجاربی است که می‌توانید در دل یک شهر کویری داشته باشید.

 

 

ماجراجویی در دنیای حیوانات در پارک‌های حفاظت‌شده‌ی دبی

 

اونتورا

 

 

اونتورا

 

 

آیا از عاشقان زیپ لاین هستید؟ و یا دوست دارید مانند تارزان در طبیعت تاب بخورید؟ پس حتما به پارک پر ماجرای اونتورا بروید و غرق در ده‌ها بازی و ماجراجویی آن شوید. شما در این پارک نه تنها از فعالیت‌های بدنی لذت خواهید برد بلکه می‌توانید به ورزش‌هایی چون صخره نوردی بپردازید، از مسیرهای معلق عبور کنید، سوار زیپ لاین شوید و از دیوارهای طنابی بالا بروید. این مجموعه تفریحی در پارک جنگلیِ مشرف واقع شده و مساحتی حدود ۳۵ هزار متر مربع را در برگرفته است. این بازی‌ها طوری طراحی شده‌اند که تمام سنین در حالی که با یک بند ایمنی از آن‌ها محافظت می‌شود، می‌توانند همانند تارزان بین طناب‌ها معلق شوند. به دلیل تفریحات پر جنب و جوشی که در این پارک وجود دارد احتمالا در فصل تابستان و بالا بودن دمای هوا کمتر بتوانید از آن نهایت لذت را ببرید. اشاره کنیم ورودی این پارک برای بزرگسالان ۱۵۰ درهم و برای کودکان ۱۲۵ درهم است. فعالیت آن هم از ۱۰ صبح شروع شده و تا ۷:۳۰ عصر پایان می‌رسد.

 

 

بالون‌های هوای گرم

 

 

بالون‌های هوای گرم

 

 

دوباره به کویر بازگردیم. یکی از فعالیت‌های بسیار هیجان‌انگیزی که گردشگران را به سمت ماسه‌های روان کویری می‌کشاند بالون‌های هوای گرمی هستند که آسمان زیبای کویر را می‌پیمایند. این بالون‌ها تا ارتفاع بیش از ۱ کیلومتر بالاتر می‌روند و آسمان آبی و کویر ماسه‌ای زرد را در کنار یکدیگر به شما ارائه می‌دهند. تماشای خط افق، وسعت کویر از تجربه‌های بصری این بالون سواری‌ست که تقریبا نظیرش را جایی دیگر نخواهید دید. پس از اینکه فرود آمدید، سوار یک ماشین نظامی مربوز به دهه ۱۹۵۰ شده و به سمت کمپ صحرایی روانه خواهید شد. این تور یکی از طولانی‌ترین تجربه‌های کویرنوردی در دبی است که می‌توانید در آن ثبت نام کنید. هزینه این بالون‌ سواری برای بزرگسالان از ۱۱۹۵ درهم و برای کودکان از ۱۰۴۵ درهم آغاز خواهد شد.

 

 

بهترین تفریح‌های ماجراجویانه‌ در دبی

 

دوچرخه سواری کوهستانی از در حتا

 

 

دوچرخه سواری کوهستانی از در حتا

 

 

مرکز دوچرخه سواری کوهستانی حتا شامل بیش از ۵۰ کیلومتر مسیر دوچرخه سواری است که همچنان در حال پیشرفت و توسعه نیز هست. مسیرهای دوچرخه سواری با رنگ‌های مختلف گروه‌بندی شده‌‌اند تا هر فردی بسته به توانایی‌های خود از دوچرخه سواری لذت ببرد. به این ترتیب شما می‌توانید در مسیرهای سبز برای مبتدیان، آبی برای متوسط‌ها، قرمز برای باتجربه‌ها و در نهایت سیاه برای سواران بسیار ماهر و باتجربه دوچرخه‌سواری کنید. البته این محوطه وسیع تنها برای دوچرخه سواری نبوده و مسیرهای پیاده‌روی جذابی نیز وجود دارد.

مطالب مرتبط