بهترین رستوران‌های ارزان در استانبول؛ ترکیه

در سفر با تور استانبول وقتی صحبت از غذای ترکی به میان می‌آید طیفی از انواع غذاها و سلیقه‌ها ردیف می‌شوند که همگی آن‌ها خوش طعم و خوش لعاب هستند. فرهنگ غذا خوردن در استانبول بسیار غنی بوده و شکوه غذاهای دوره عثمانی نیز هنوز به قوت خود باقیست. لازم است بدانید که برای چشیدن مزه واقعی غذاهای ترکی و لمس واقعی فرهنگ مردم حتما نباید به رستوران‌های آنچنانی بروید. شما می‌توانید در رستوران‌های ارزان هم غذاهای باکیفیتی نوش جان کنید.

 

Adem Baba Balıkcısı

 

Adem Baba Balıkcısı

 

اگر از علاقه‌مندان به غذاهای دریایی مخصوصا ماهی‌ها هستید این رستوران جایی‌ست که باید به آن بروید. رستوران آدم بابا بهترین غذاهای فصلی ماهی را ارائه می‌دهد. در حالی که شما در اینجا می‌توانید ماهی مورد نظرتان را انتخاب کنید، خوراک خرچنگ کبابی، ماهی خال‌دار با نان، و همچنین سوپ ماهی در بین بقیه گزینه‌های منو از همه محبوب‌تر هستند. سوپ ماهی محبوب‌ترین غذای منو است که تنها روزهای یکشنبه سرو می‌شود.

آدرس: Satışmeydanı Sokak No.2, Arnavutköy

تلفن: 0212 263 29 33

 

Tatbak

 

Tatbak

 

اگر در اطراف محله نیشانتاشی هستید حتما به تاتباک بروید. این رستوران که سال‌هاست در این شهر فعالیت می‌کند بخشی از خاطرات شاد دوران کودکی استانبولی‌ها را به خودش اختصاص داده است. رستوران به لاهماجون‌های شگفت‌انگیزش شهرت فراوان دارد. اغلب به عنوان بهترین لاهماجون استانبول شناخته می‌شود. بنابراین اگر می‌خواهید غذاهایی با طعم‌های معتبر و تایید شده را با قیمت‌های مناسب در دسترس داشته باشید تاتباک را از قلم نیاندازید.

آدرس: Akkavak Sokak No.38/B, Nişantaşı

تلفن: 0212 246 13 06

 

Zeynel Muhallebicisi

 

Zeynel Muhallebicisi

 

این رستوران که از همان روزهای اولیه تاسیس جمهوری ترکیه شروع به کار کرده تا امروز یکی از مهم‌ترین نقاط شناخته شده شهر برای دسرهای خوشمزه و بستنی است. با این همه اجازه ندهید کلمه muhallebici شما را به اشتباه بیاندازد زیرا در این رستوران شما می‌توانید غذاهای اصلی همچون پیلاف و مرغ و سوپ مرغ را نیز پیدا کنید. توصیه ما اینست که برای ناهار به این رستوران بروید و بعد از خوردن غذا از بین دسرها گزینه مورد علاقه‌تان را سفارش دهید.

آدرس: Akkavak Sokak No.11/D, Nişantaşı

تلفن: 0212 296 66 26

 

Tarihi Sultanahmet Koftecisi

 

Tarihi Sultanahmet Koftecisi

 

این رستوران مشهور که در سال 1920 در استانبول تاسیس شده حال به دست نسل 4ام صاحبانش اداره می‌شود. افراد مشهور زیادی در طول سال‌های فعالیت رستوران به آن سر زده‌اند که عکس‌هایشان را می‌توانید بر روی دیوارهای رستوران ببینید. از رستوران تاریحی چند شعبه در سطح شهر وجود دارد اما شعبه اصلی آن که در سلطان احمد واقع شده چیزی دیگریست. این رستوران یکی از مکان‌های نادر شهر است که با خودش تاریخ و اعتبار دارد.

آدرس: Divan Yolu Caddesi No.12, Sultanahmet

تلفن: 0212 513 64

 

Ciya

 

Ciya

 

هر سال بیش از هزار غذا در این رستوران سرو می‌شود. در نظر بگیرید که فقط بیش از 100 نوع پیلاف در اینجا سرو می‌شود و نشان می‌دهد چه تنوعی در انتخاب غذاهای سنتی ترکی به شما داده است. هدف رستوران اینست که غذاهای رایج روستایی و خانوادگی را از گوشه و کنار جمع کرده و دوباره از نو احیا کند.
شما با رفتن به این رستوران می‌توانید در طیفی از انواع غذاهای ترکی ماجراجویی کرده و از نام‌های ناآشنایی که نمی‌شناسید سفارش دهید. حتی می‌توانید برای راحت‌تر شدن پروسه انتخاب از خدمه باحوصله سوال بپرسید و راهنمایی بگیرید.

آدرس: Güneşli Bahçe Sokak No.43, Kadıköy

تلفن: 0216 330 31 90

 

Kandilli Balıkcısı Suna Abla

 

Kandilli Balıkcısı Suna Abla

 

این رستوران که به مدت 35 سال است در کنار اسکله کاندیلی فعالیت می‌کند از بهترین رستوران‌های باکیفیت و ارزان قیمت اطراف بسفور است که غذاهایی فوق‌العاده را با نمایی دیدنی از بسفور ارائه می‌دهد. غذاهایی همچون ساندویچ‌ها، خوراک شاه‌ ماهی، سوپ ماهی و باقلوای دست‌ساز از گزینه‌های برجسته‌ای هستند که ارزش امتحان کردن را دارند. شما می‌توانید در منظره زیبای بسفور از غذاهای فوق‌العاده خوشمزه‌ای نوش جان کنید بدون آن که مجبور باشید در یکی از رستوران‌های آنچنانی هزینه هنگفتی متحمل شوید.

آدرس: İskele Caddesi No.4, Kandilli

تلفن: 0216 308 45 12

 

Kızılkayalar

 

Kızılkayalar

 

همبرگر مشهور ایسلاک در این رستوران بین استانبولی‌ها زبانزد است. از دهه 1970 این رستوران از پیشگامان ارائه فست فودهای خوشمزه و لذیذ در شهر بوده است. شما در اینجا می‌توانید از بهترین همبرگرهای خوشمزه و باکیفیت نوش جان کنید و در مقابل هزینه کم‌تری نسبت به خیلی از نقاط شهر بپردازید. بنابراین اگر هوس گوشت آبدار با پنیر فراوان کرده‌اید این رستوران را به خاطر بسپارید.

آدرس: Sıraselviler Caddesi No.21, Taksim

تلفن: 0212 243 63 53

مطالب مرتبط