معرفی ۵ نقطه سرگرم‌کننده در تفلیس به انتخاب جورجین ژورنال

تور گرجستان بخصوص شهر تفلیس پر از نقاط دیدنی متنوع در بخش قدیمی و جدید است. این شهر تاریخی با نقاز متنوعی که در اختیار سلایق مختلف قرار می‌دهد. با این همه برای مسافرانی که بار اول وارد این شهر می‌شوند همه چیز تازگی داشته و شاید انتخاب جاهایی که مد نظر دارند سخت باشد.
شما به غیر از رفتن به شهر قدیمی و جاهای تاریخی و یا پیدا کردن بهترین رستوران‌های محلی می‌توانید به تفریح و سرگرمی هم بپردازید. ما در اینجا ۵ نقطه سرگرم‌کننده تفلیس از نگاه جورجین ژورنال را معرفی می‌کنیم.

 

۱- دریاچه لیسی

 

دریاچه لیسی

 

فرقی نمی‌کند چه زمانی از سال باشد هر موقع که باران نبارد مردم به اطراف دریاچه لیسی می‌روند. در واقع این دریاچه یکی از محبوب‌ترین نقاط تفلیس برای وقت گذرانی و تفریح است. این دریاچه و محیط اطراف با انواعی از گل و گیاهان خودرو و وحشی محاصره شده و باعث شده تا محیط هوایی خنک، تمیز و به شدت فرح‌بخش داشته باشد.
این منطقه تفریحی دارای مسیرهای پیاده‌روی، دوچرخه‌سواری و امکانات رفاهی بیشتر همچون کافی شاپ و رستوران است که به شما گردشی کامل را ارزانی می‌دارد.
در واقع شما می‌توانید همراه خانواده به گردش در اطراف دریاچه بروید و با هم در مسیرها دوچرخه‌سواری کنید، اجازه دهید بچه‌ها به این طرف و آن طرف بدوند و هر زمان که گرسنه بودید به یکی از کافی شاپ‌ها بروید و چیزی برای خوردن بخرید.

 

۲- فابریکا

 

فابریکا

 

اگر از علاقه‌مندان به بودن در محیط‌های شلوغ پر از کافه و کافی‌ شاپ هستید و از موقعیت‌هایی که برای آشنایی با آدم‌های غریبه پیش می‌آید استقبال می‌کنید فابریکا جای درستی برای شما است.
فابریکا قبلا کارخانه دوزندگی در زمان شوروی سابق بود. این ساختمان بزرگ چند سال پیش مورد بازسازی قرار گرفت تا علاقه‌مندان به موسیقی و کافه را به دور هم گرد بیاورد. این ساختمان پر جنب و جوش و جوان‌پسند با اتاق‌ها و خوابگاه‌هایی برای اقامت‌ا ارزان هر چیزی که نیاز دارید را در اختیار شما قرار می‌دهد. در مجموع این مرکز فرهنگی چندمنظوره شامل کافه‌ها، استودیوهای هنری و مغازه‌ها، خوابگاه‌ها و موسسات آموزشی است. جدا از تمام این‌ها فابریکا میزبان رویدادهای مختلفی همچون شب فیلم و کنسرت هم می‌شود.

 

۳- پارک دِدائنا

 

پارک دِدائنا

 

نقطه بعدی پارک ددائنا یعنی پارک زبان مادری است که در سمت راست رودخانه متکواری واقع شده است. این پارک جایی منحصر به فرد برای گردش و سرگرمی و انجام فعالیت‌های منتوع و منحصر به فردی همچون اسکیت‌سواری، دوچرخه‌سواری و اسکیت بورد شناخته می‌شود.
در اینجا یک کافه وجود دارد که مردم در آن از شنیدن موسیقی و خوردن خوراکی‌های مختلف لذت می‌برند.
بنابراین اگر عصری گرم را در این پارک سپری می‌کنید حتما می‌توانید با یک نوشیدنی خنک از خودتان پذیرایی کنید. این پارک محلی عالی برای پیک‌نیک رفتن و تفریحات فضای باز محسوب می‌شود. به علاوه این پارک میزبان رویدادهای فضای باز و همچنین یک بازار دست دوم فروشی هم هست. شما می‌توانید همراه خانواده در سفر به تفلیس به پارک بروید و از امکانات متنوعش استفاده کنید. به بازار دست دوم فروشی بروید و در بین لوازم قدیمی مربوط به دوره شوروی سابق بگردید و اگر چیزی خوشتان آمد خریداری نمایید.

 

۴- باسیانی

 

باسیانی

 

این سالن موسیقی یکی از معروف‌ترین‌های شهر است که مردم عاشق موسیقی را به خودش جلب می‌کند. البته در این سالن خبری از موسیقی‌های سنتی و گرجی نیست بلکه جایی‌ست که جوانان عاشق تکنو برای شادی و پایکوبی به آن می‌روند. ترکیبی از بهترین ویژگی‌ها باعث شده تا باسیانی یکی از بهترین‌های تفلیس شود. این سالن توانسته شهرتی جهانی پیدا کند به همین دلیل هم هنرمندان شناخته شده‌ای در آن به اجرا می‌پردارند. اگر دوست دارید در جشن و شادی شرکت کنید حتما برنامه‌های سالن را بررسی کنید.

 

۵- آبانتوبانی

 

آبانتوبانی

 

گردشگران آبانتوبانی را به منطقه حمام‌های گوگرد می‌شناسند. این محله جایی‌ست که در قرن ۵ام تفلیس برای بار اول در آن پایه‌گذاری شد. طبق افسانه‌ها پادشاه ایبریا، واختانگ و همراهانش روزی برای شکار در دشت‌های اطراف در حال پرسه‌زنی بودند که در یک تعقیب و گریز به این محل که چشمه‌های آبگرم در آن وجود دارد رسیدند.
پادشاه آنقدر شیفته چشمه‌های آبگرم و محیط زیبای آن شد که دستور داد شهری در همان نقطه تاسیس کنند و اسمش را هم تفلیس گذاشت. در طول زمان‌های مختلف تفلیس ادیان مختلفی را به خود دید که هنوز بعد قرن‌های متمادی می‌توان در گوشه و کنار شهر بقایای آن‌ها را دید. از کلیساهای ارتدوکس، کاتولیک، کلیساهای گریگوری گرفته تا مسجد و کنیسه همه چیزی در این شهر قابل کشف و بازدید است. شما در این منطقه چیزهای زیادی برای کاوش خواهید داشت.

مطالب مرتبط