بهترین رستوران‌های منطقه سلطان احمد؛ استانبول

محله سلطان احمد شهر قدیمی در تور استانبول دارای نقاط دیدنی و جاذبه‌های برجسته تاریخی بوده و از محبوب‌ترین نقاط شهر محسوب می‌شود. در این منطقه شما می‌توانید انواعی از غذاهای شگفت‌انگیز را کشف کنید.
به جز کوفته، دونر و کباب چیزهای منحصر به فردی همچون بهترین رستوران‌های دوره عثمانی هم وجود دارند که می‌توانید در آن‌ها کاوش کنید. بنابراین ما در این مقاله بهترین رستوران‌های محله سلطان احمد را بررسی می‌کنیم تا در کنار بازدید از کاخ توپکاپی، ایاصوفیه، و گرند بازار غذاهایی به یادماندنی را نوش جان کنید.

 

 

Matbah Restaurant

 

 Matbah Restaurant

 

این رستوران همانقدر که در پخت غذاهای عثمانی تخصص دارد برای غذاهای ترکی نیز محبوب است. شما در منوی رستوران می‌توانید گزینه‌های جالبی مثل سوپ بادام، خورشت گوشت گوسفند با آلو، باییلدی، نیرباک، و هیبس را پیدا کنید که همگی آن‌ها به شدت خوشمزه و اصیل هستند. به علاوه شما می‌توانید تنوعی از غذاهای گوشت گوسفند، مرغ و ماهی را در منو پیدا کنید. این در حالی‌ست که منوی الا کارته طیفی از خوراکی‌های سرد را عرضه می‌کند. جدا از غذاهای خوشمزه‌ای که به آن‌ها اشاره کردیم شما می‌توانید این رستوران شما را با انواع دسرهای شیرین و لذیذش غافلگیر خواهد کرد.

 

1920 Sultanahmet Koftecisi

 

1920 Sultanahmet Koftecisi

 

این رستوران حدود 100 سال پیش توسط آقای احمد سراستین در سال 1926 تاسیس شد. این رستوران در ابتدا به نام Turan Kebapcisi معرفی شد. آن زمان این رستوران در خیابان دیوان‌یولو قرار داشت. این رستوران چندباری اسم عوض کرد تا این که حالا به این نام شناخته می‌شود.
Sultanahmet Koftecisi یکی از رستوران‌های به شدت محبوب و قابل اعتماد در استانبول است که مردم محلی به خوبی آن را می‌شناسند. به طور سنتی در اینجا کوفته با لوبیا، پیلاف و سالاد سرو می‌شود که غذایی به شدت سنگین و پر کالری است. بنابراین وقتی حسابی گرسنه بودید برنامه رفتن به این رستوران را بچینید.
به جز کوفته کباب هم در منو یافت می‌شود. جدا از این که در سراسر ترکیه شما می‌توانید شعباتی از این رستوران را پیدا کنید. آن‌ها در ابتدا شعبه‌ای در باکو پایتخت آذربایجان افتتاح کردند و بعد به دنبال آن در مونیخ، نرنبرگ، منچستر و فاماگوستا سیتی‌مال هم دست به افتتاح شعبه زدند.

 

Namli Rumeli Koftecisi

 

Namli Rumeli Koftecisi

 

کوفته ناملی روملی در سال 1982 و در هوکاپاشا واقع در سیرکچی افتتاح شد. اگر دوست دارید غذایتان را با سوپ شروع کنید حتما به این رستوران بروید. از برجسته‌ترین و پرطرفدارترین سوپ‌های اینجا می‌توانیم به سوپ ماست و عدسی اشاره کنیم. به علاوه دوغ‌های خانگی که خود رستوران تهیه می‌کند هم ارزش امتحان کردن را دارد. گرچه این رستوران به کوفته‌های گوشتش معروف است اما شما می‌توانید از گزینه‌های دیگر گوشت و مرغ هم لذت ببرید. سالادهای کلاسیک ناملی نیز به اندازه غذاهایش خوب هستند. بعد از غذا اگر تمایل داشتید حلوای سمولینا را به عنوان دسر امتحان کنید.

 

Deraliye Osmanli Saray Mutfagi

 

Deraliye Osmanli Saray Mutfagi

 

این رستوران که 35 سال است در این محله فعالیت می‌کند غذاهای لذیذ دوره عثمانی را در منوی خود جای داده است. به علاوه غذاهای کشورهایی که بر روی غذاهای عثمانی تاثیر گذاشته‌اند نیز در این رستوران پیدا می‌شوند. پس شما می‌‌توانید گزینه‌های آسیای مرکزی، ایران، آناتولی و بالکان را در این رستوران پیدا کنید. غذاهایی که برای سلطان، والده سلطان و مهمان تهیه می‌شدند خیلی دقیق و بی‌نقص بودند. این رستوران یکی از چند رستورانی‌ست که در استانبول غذاهای عثمانی عرضه می‌کنند. شما می‌توانید دلمه‌ خوشمزه برگ مو و ماهی را نیز امتحان کنید. درالیه عثمانلی یکی از بهترین رستوران‌های محله است که هم بین مردم بومی و گردشگران به یک میزان محبوب است.

 

 

Can Oba Restaurant

 

Can Oba Restaurant

 

اگر از عاشقان غذاهای دریایی هستید به این رستوران که در هوکاپاشا واقع شده بروید. این رستورانی کوچک تنها با 5 میز است اما اجازه ندهید این موضوع شما را به سمت پیش داوری ببرد. رزیرا با همین مختصات هم کن اوبا یکی از محبوب‌ترین رستوران‌های منطقه محسوب می‌شود. یکی از محبوب‌ترین غذاهای این رستوران سوپ ماهی است.
با این همه اگر از چنین چیزی استقبال نمی‌کنید از دیگر گزینه‌های منو مثل ماهی سالمون و یا ماهی مرکب چیزی انتخاب کنید. در ضمن اگر ماهی کبابی دوست دارید پس برای رفتن به این رستوران دست دست نکنید. سرآشپز کن اوبا از آشپزهای دارای ستاره میشلین است که غذاهایی به شدت باکیفیت و لذیذ را عرضه می‌کند. توجه داشته باشید که با توجه به مواد تازه روزانه منو نیز متفاوت خواهد بود. کن اوبا را بیشتر مردم محلی در ردیف بهترین رستوران‌های شهر قرار می‌دهند از این رو ما نیز از آن در اینمقاله یاد کردیم.

مطالب مرتبط