دانستنی‌های جذاب از معبدهای تماشایی بانکوک

به غیر چند معبد برجسته بانکوک کمتر کسی می‌داند که این شهر از بیش از ۴۰۰ وات یا همان معبد پوشیده شده است. بیشتر گردشگران تور تایلند تنها به بازدید از سه معبد بسیار معروف وات پرا کائو، وات آرون و وات فو می‌روند در حالی که گزینه‌های دیگری نیز وجود دارند که می‌توانند شما را غرق در شگفتی خود کنند. اما در بین خیل عظیم این معابد به کدام یک باید بروید؟ در این شهر معابدی چون معبد دیوید بکهام ( بله این معبد واقعا وجود دارد) که کمتر کسی از وجود آن‌ها باخبر هستند. ما در این مقاله به معرفی معابد برتر بانکوک می‌پردازیم. به یاد داشته باشد که با دوربین به دست وارد نشوید و از پوشیدن شلوارک‌های کوتاه و تی شرت‌های نامناسب خودداری کنید. زیرا برخی از معابد جلوی ورود شما را به داخل خواهند گرفت.

 

 

Wat Phra Kaew

 

 

Wat Phra Kaew

 

 

Wat Phra Kaew یا "معبدی از عمارت بودا" که در زمین‌های گرند پِلِیس ساخته شده، مهم‌ترین و معروف‌ترین معبد بانکوک است. یکی از مهم‌ترین ویژگی این معبد، وجود سنگ زمرد ۶۶ سانتی بودا در این محل است. از شگفتی‌های برجسته پرا کائو که باید حتما از آن‌ها بازدید کنید دیوارهای پوشیده از نقاشی به طول ۲ کیلومتر است که با ۱۷۸ قطعه هنری داستان حماسی رامایانا روایت می‌کند. در گوشه و کنار این معبد با سطوح طلا، شیشه‌های رنگی و یا کاشی‌های هنری پوشیده شده که به شما فرصت ثبت عکس‌های زیبایی را می‌دهد. این معبد تنها تا ۳ عصر باز بوده و مقررات لباس به سختی اعمال می‌شود. بنابراین نمی‌توانید با شلوارک و بلوز حلقه‌ای وارد آن شوید.

 

 

Wat Pho

 

 

Wat Pho

 

 

وات فو یکی از قدیمی‌ترین و بزرگ‌ترین معابد بودایی در بانکوک است که به معبد بودای لمیده شناخته می‌شود. در این معبد یک مجسمه بودا با پوشش طلایی به ارتفاع ۱۵ متر و طول ۴۳ متر دارد که باعث شهرت معبد شده است. همچنین ۱۰۰۰ تصویر از بودا در ۹۱ گنبد این معبد درج شده است. وات فو در کنار گرند پلیس واقع شده و اولین مدرسه ماساژ سنتی تایلندی است. هزینه ورود برای هر نفر ۱۰۰ بات است.

 

 

کارهای عجیبی که در هر سفر به بانکوک باید انجام دهید

 

 

Wat Arun

 

 

Wat Arun

 

 

وات آرون هم یکی دیگر از معابد بزرگ و معروف بانکوک است که تقریبا روبروی گرند پلیس و وات فو واقع شده است. این معبد در قرن ۱۷ام ودر کنار رودخانه چائو پرایا بنا شد و نام کاملش همWat Arun Ratchawararam Ratchawaramahawihan است که نه تنها به یاد آوری‌اش سخت است بلکه تلفظ بسیار دشواری هم دارد. بنابراین تنها به معبد سپیده دم شناخته می‌شود. وات آرون ظاهری متمایز با یک برج بزرگ در وسط و چهار برج کوچک‌تر در چهار گوشه آن دارد. یک پلکان شیب‌دار در برج اصلی وجود دارد که به یک بالکن با نمایی فوق‌العاده منتهی می‌شود. شاید بالا رفتن از این پله‌ها قدری مشکل باشد اما در نهایت ارزش دیدن منظره روبرو را دارد. هزینه ورودی ۵۰ بات برای هر نفر است.

 

 

Wat Saket

 

 

Wat Saket

 

 

معبد ساکت جایی است که شما می‌توانید Phu Khao Thong یا کوه طلایی را تماشا کنید. این معبد بر روی یک تپه در بخش قدیمی بانکوک بنا شده و تاریخی طولانی و پرمخاطره را با خود نگه می‌دارد. در ابتدا این معبد توسط شاه رامای سوم در سال‌های ۱۷۸۷ تا ۱۸۵۱ پایه ریزی شد اما به دلیل ماهیت نرم زمین ساخت و ساز آن با شکست مواجه گردید. اما برج طلایی که امروزه می‌بینید به دستان رامای چهارم و رامای پنجم بر روی همان معبد نیمه کاره بنا گردید. با پیمودن ۳۰۰ پله می‌توانید به تراس برج برسید و منظره بالای تپه را از نظر بگذرانید. همچنین این معبد محل نگه‌داری برخی از عتیقه‌های بودایی است که از هند به آنجا منتقل شده.

 

 

۴ مرکز خرید ارزران در بانکوک برای عاشقان خرید!

 

 

Wat Traimit

 

 

Wat Traimit

 

 

این معبد سفید و طلایی و چند سطحی در ابتدای جاده Yaowarat واقع شده، و به عنوان یک نقطه شروع کامل برای اکتشاف در محله چینی‌ها در نظر گرفته می‌شود. جاذبه اصلی Wat Traimit نه تنها معماری زیبای آن است، بلکه مجسمه عظیم بودا، ساخته شده از طلا واقع در داخل معبد است که ، بزرگ‌ترین نوع خود در جهان شمرده می‌شود. این مجسه ۵ متری در زیر یک محراب گچ و سیمانی ۵.۵ متری که در قرن‌های ۱۳ تا ۱۴ ساخته شده، پنهان شده است. البته این بودای طلایی در سال ۱۹۵۵ در این مکان قرار گرفت. ورودی بسیار کمی که خواهید پرداخت برای موزه‌ای است که در اواسط محوطه واقع شده و در واقع بازدید از بودای طلایی رایگان است.

 

 

Loha Prasat

 

 

Loha Prasat

 

 

بانکوک از نظر داشتن معابد باشکوه با جاذبه‌های دیدنی بسیار غنی است. اما لوها پراسات به خاطر هویت معماری منحصر به فردش است که مورد توجه گردشگران و تکریم مردم بومی قرار گرفته است. این معبد در سال ۲۰۰۵ به یونسکو معرفی شد تا به عنوان یکی از مکان‌های میراث فرهنگی جهانی به ثبت یونسکو برسد. گرچه نتیجه آن هنوز تا به امروز مشخص نشده است.

 

 

کافه‌های خانوادگی بانکوک که فرزندانتان عاشق آنها می‌شوند

 

Wat Benja

 

 

Wat Benja

 

 

وات Benjamabhopit، که در اغلب مواقع Wat Benja نامیده می‌شود توسط شاه رامی پنجم در سال ۱۹۰۰ ساخته شد. دلایل شهرت این معبد بیش از یک مورد است که بخواهیم همه آن‌ها را نام ببریم. لقب وات بنجا را  معبد سنگ مرمر گذاشته‌اند و دلیل آن هم اینست که دیوارهای معبد را با سنگ‌های مرمر ایتالیایی پوشانده‌اند. ورودی این معبد تنها ۵ بات است.

مطالب مرتبط