راهنمایی برای بازدید از خلیج زیبای فانگ نگا در تایلند

مناطق زیبای طبیعی هستند که تا این حد تایلند را در میان گردشگران تور تایلند محبوب کرده‌اند. زیبایی‌هایی که در مناطق ساحلی یا جزایر پر تعداد این کشور به وفور یافت شده و در هر گوشه‌ای از تایلند می‌توانید آن‌ها را مشاهده کنید. فانگ نگا یکی از این مکان‌هاست. خلیجی رویایی و زیبا که به واسطه نزدیک بودن به پوکت در سفر به این منطقه می‌توانید به راحتی از آن دیدن کرده و صخره‌های آهکی معروفش را از نزدیک ببینید.

 


درباره‌ی خلیج فانگ نگا

 

 

خلیج فانگ نگا

 

 


مهم‌ترین دلیل معروفیت فانگ نگا، صخره‌های آهکی بزرگ آن است که از دل آب بیرون زده و منظره‌ای عجیب، در عین حال زیبا را ساخته است. این صخره‌های سبز و جذاب جایی ایده‌آل برای قایق سواری را ساخته‌اند. قایق سواری در آب‌های فانگ نگا شما را به غارهای عجیب و سواحل خاص می‌برد که هر کدام آن‌ها می‌تواند دلیلی برای سفر به این خلیج رویایی باشد.
اما این تنها نواحی آبی فانگ نگا نیست که از جذابیت بالایی برخوردار بوده، بلکه محیط سرسبز اطراف و جنگل‌های بارانی موجود نیز مناطق فو‌ق‎العاده‌ای برای گردش در زمان سفر به پوکت هستند.
به طور کل فعالیت‌هایی که در خلیج فانگ نگا می‌توانید انجام دهید شامل عکاسی از مناظر زیبا با پرسپکتیو طبیعی و خاص، قایق سواری در آب و بازدید از غارهای آبی، غواصی و بازدید از زیر آب، پیاده روی در طبیعت و نظاره کردن حیات وحش جنگل‌های بارانی و کارهایی از این دست است. تورهایی که از پوکت به این محل برگزار می‌شود عموما ارزان و در دسترس هستند و به تعداد زیادی در طول روز برگزار می‌گردند.

 


بهترین زمان برای بازدید از خلیج فانگ نگا

 

 

بهترین زمان برای بازدید از خلیج فانگ نگا

 


فصل سرد یا به عبارتی ماه‌های دسامبر و ژانویه بهترین زمان ممکن برای بازدید از خلیج فانگ نگا است. در این زمان دریا عموما آرام است و این نکته‌ای مهم در سفر به فانگ نگا به حساب می‌آید. این موقع البته شلوغ‌ترین زمان سال برای بازدید از این محل نیز هست. پیشنهاد ما به شما این است که از تورهای خصوصی کمی گران‌تر استفاده کنید که در چند نوبت در روزهای مختلف شما را به خلیج می‌برند.
راهنماهای مجرب این تورها برای دوری شما از شلوغی، با یک برنامه‌ریزی مناسب شما را به دیدن بخش‌های جذاب خلیج فانگ نگا در زمان‌های مناسب خواهند برد.

 


چطور به خلیج فانگ نگا بروید

 

 

چطور به خلیج فانگ نگا بروید

 


نزدیک‌ترین فرودگاه به فانگ نگا، پوکت است. پس هر جای تایلند که باشید، بهترین راه این است که از طریق هواپیما خود را به پوکت برسانید تا بتوانید به این خلیج بروید. وقتی در پوکت بودید چند راه برای رفتن به فانگ نگا خواهید داشت.
تورهای عمومی ارزان و نسبتا خوب هستند و شما را چند ساعتی در این منطقه می‌گردانند.
تورهای خصوصی با قایق‌های تند رو نیز در کنار تورهای خاص چند روزه خصوصی با راهنمای مجرب وجود دارند که با هزینه‌ی اضافی، فرصت بهتری برای تجربه‌ی بازدید از خلیج فانگ نگا برایتان به وجود می‌آورند. در نهایت قایق‌های لوکس اختصاصی نیز برای کسانی است که می‌خواهند با یک وسیله لاکچری به دیدن خلیج بروند.

 


فعالیت‌هایی که در خلیج فانگ نگا می‌توانید تجربه کنید

 


فعالیت‌ها روزانه

 

 

tours

 

 

این فعالیت‌ها همانطور که پیش‌تر توضیح دادیم شامل قایق سواری، بازدید از غارها و پیاده روی در طبیعت اطراف خلیج می‌شود. بخش زیادی از این کارها را می‌توانید با تجهیزات کرایه‌ای یا بدون هیچ وسیله‌ای تجربه کنید و از آن‌ها لذت ببرید.

 

 


بازدید از پارک ملی فانگ نگا

 

 

بازدید از پارک ملی فانگ نگا

 

 

در آوریل 1981 بخش مهمی از خلیج فانگ نگا به عنوان پارک ملی انتخاب شد. در این پارک ملی که برای بازدید از آن تورهای قایق سواری زیادی برگزار می‌شود، شما می‌توانید از چندین آبشار بسیار زیبا، غارهای استثنایی و مناطق آبی فوق‌العاده دیدن کنید. یکی از جذاب‌ترین بخش‌های پارک ملی فانگ نگا جزیره‌ی جیمز باند است که به واسطه ساخت یکی از فیلم‌های معروف این جاسوس بریتانیایی، به این نام معروف شده است.

 


خرید

 

 

خرید

 

 

در این خلیج شما برای خرید نیز انتخاب‌های جالبی خواهید داشت که مهم‌ترین آن‌ها مراکز دوزندگی معروف این محل هستند که در آن‌ها می‌توانید لباس‌های مردانه و زنانه مختلفی خریداری کنید که همگی تولیدات همین مکان هستند. خرید لوازم دست دوست، هنرهای دستی و مجسمه از دیگر بخش‌های فروشگاه‌های این مکان است و البته گزینه‌های خریدی همچون بازارهای معمول تایلند نیز در این مکان وجود خواهد داشت.

 


سامت نانگشه

 

 

سامت نانگشه

 

 

این مکان به واسطه منظره‌ی بسیار دیدنی که از خلیج فانگ نگا برایتان به تصویر می‌کشد دیدن دارد. مکانی که با ماشین 30 دقیقه تا آنجا راه است و باید برای رفتن به آن ماشینی کرایه کنید تا شما را به آنجا ببرد و سپس از آن بالا یکی از بهترین منظره‌هایی که از تایلند می‌توان دید را به تماشا بنشینید.

مطالب مرتبط