زیباترین جنگل‌های چین که باید آن‌ها را بشناسید

سفر با تور چین رفتن به کشوری وسیع است که سهم بزرگی از منابع طبیعی زمین را از آن خودش کرده است. همین ویژگی باعث شده که سراسر آن با زیبایی‌های بی‌پایانی مثل انواع جنگل‌ها، کوهستان‌ها و رودخانه‌های زیبا و آبشارهای چهارفصل پوشیده شده باشد.
با قاطعیت می‌گوییم که هر چقدر هم که به این کشور سفر کنید زیبایی‌های آن تمامی نخواهد داشت. اما اگر بخواهید در زیباترین جنگل‌های گردش کنید باید به کدام‌ها بروید؟ جواب این سوال را در ادامه دنبال کنید.

 

 

جنگل صنوبر تیانشان ژئیلینگ در ژینجیانگ

 

 

 ژینجیانگ

 

 

درختان صنوبر  ژئیلینگ در کوهستان تیانشان و در غرب چین، 1.40 تا 2.80 کیلومتر بالاتر از سطح دریا رشد و زندگی می‌کنند. این درختان شکوه‌مند با منظره دلربایشان به "شاه صبونرهای ژینجیانگ" شناخته می‌شوند و در قله‌های برفی زندگی می‌کنند. در واقع این جنگل برای 40 میلیون سال است که در این منطقه وجود داشته و از لحاظ تاریخی ارزش به شدت بالایی دارد. به همین دلیل آن را همچون فسیلی زنده در ژینجیانگ قلمداد می‌کنند.

 

 

جنگل بامبوی شونان در سیچوان

 

 

 سیچوان

 

 

جنگل بامبوی شونان که در کوهستان لیانتیان و در نزدیکی شهر ییبین واقع شده دریایی‌ست به وسعت 70 هزار هکتار که در آن انواعی از درختان، دریاچه‌ها، رودخانه‌ها و آبشارها وجود دارد. در این جنگل وسیه و پهناور 85 نوع درخت بامبو وجود دارد که قدیمی‌ترین بامبوی چین هستند. به علاوه این جنگل بارها صحنه فلمبرداری داستان‌های مختلف بوده است. جنگل شونان مقصدی عالی برای سفر و کاوش است که در آن می‌توان از زیباترین مناظر، تپه‌ها، معابد و زیارتگاه‌های باستانی دیدن کرد.

 

 

۶ تم‌پارک عجیب در چین که گردشگران عاشق آنها هستند

 

 

جنگل مخلوط کوه چانگبای در جیلین

 

 

جیلین

 

 

این جنگل که مخلوطی از کاج کره‌ای را در کوه چانگبای میزبانی می‌کند، به عنوان "خانه گنجینه سبز چین" شناخته می‌شود. این جنگل در نزدیکی مرز کره شمالی گسترده شده است. به جز کاج کره‌ای گونه‌های مختلف مخروطی و انواع کوچک‌تری از درختان انگور و توت‌ها نیز در این جنگل زندگی می‌کنند. در این جنگل می‌توانید به چشم‌اندازی از قله‌های آتشفشانی عجیب را شاهد باشید، و همچنین دریاچه‌ها و گیاهان و جانوران کمیاب اسرارآمیز را کشف کنید. در این جنگل شما می‌توانید طیف وسیعی از فعالیت‌ها همچون پیاده‌روی و صعود، کمپینگ و عکاسی، و حتی ماهی‌گیری را تجربه کنید.

 

 

جنگل بارانی گرمسیری کوه جیانفنگ در هاینان

 

 

xinjiang

 

 

این جنگل گرمسیری در جزیره هینان و در جنوب دریای چین واقع شده است. جیانفنگ بزرگ‌ترین و بکرترین پوشش گرمسیری چین است که 8 نوع پوشش گیاهی از ساحل تا بالاترین قله‌ها را میزبانی می‌کند. در این جنگل وسیع و ارزشمند فسیل‌هایی یافت می‌شود که قدمت آن‌ها را حتی تا 200 میلیون سال قبل هم حدس می‌زنند. شما با کاوش در این جزیره می‌توانید از تنوع جذاب پوشش گیاهی لذت ببرید و چیزهای زیبایی را از نزدیک شاهد باشید.

 

 

جنگل کوه برفی بایما در یون‌نان

 

 

جنگل کوه برفی بایما در یون‌نان

 

 

این جنگل که همانطور از نامش پیداست در کوه برفی بایما و در شمال غربی کشور واقع شده محل زندگی هزاران گل آزالیای زیبا و دیدنی بوده و جایی‌ست که میمون‌های یون‌نانی طلایی نادر در آن زندگی می‌کنند. این گل‌های جذاب و دیدنی همه ساله در کوه‌های بلند و بین ارتفاع 2.5 تا 4.3 کیلومتری می‌روند.
بعد از این که فصل سرما در این ارتفاعات به پایان می‌رسد این گل‌های شاخه‌ای در فراوانی می‌روند و قله‌ها و دامنه‌ها را به دریایی از گل‌های رنگی تبدیل می‌کنند. این مناظر به حدی دیدنی هستند که حتی شک می‌کنید واقعی باشند. ارتفاعات چشمگیر و زیبا با گل‌های رنگی و آتشین پوستری بی‌نقص جلو چشمان‌تان به تصویر می‌کشند که تا ابد در ذهن‌تان ثبت خواهد شد.

 

 

بهترین هاستل‌های پکن برای اقامتی راحت اما مقرون به صرفه

 

 

جنگل صنوبر لینژی در تبت

 

 

جنگل صنوبر لینژی در تبت

 

 

این جنگل درخشان و دیدنی در وسعتی به ابعاد 4600 هکتار گسترده شده تا دره‌های رودخانه Yarlung Tsangpo را به زیر سلطه خود در آورده است. عمده این جنگل در ارتفاع 2.5 تا 5 کیلومتری بالاتر از سطح دریا قرار گرفته و مناظری شگفت‌انگیز را به وجود آورده است. این منطقه تحت تاثیر هواهی گرم و مرطوب اقیانوس هند، آب و هوایی شرجی و ملایم دارد.
برخی از درختان قدیمی و بلند این جنگل تا 90 متر ارتفاع دارد که به شدت دیدنی و ارزشمند هستند. در این جنگل زیبا و دیدنی طیف وسیعی از حیوانات جنگلی همچون پلنگ، خرس سیاه، میمون‌ها و طوطی‌ها زندگی می‌کنند.

 

 

جنگل سپیدار هوآیانگ در ژینجیانگ

 

 

جنگل سپیدار هوآیانگ در ژینجیانگ

 

 

این جنگل کنار جاده‌ای در 2700 هکتار در دره رود تاریم گسترده شده و خانه کهن‌ترین درختان سپیدار دنیا است. این گونه گیاهی برای 60 میلیون سال است که در این منطقه زندگی کرده و به بقا ادامه می‌دهد. این درختان زیبا و دیدنی به کل چهره منطقه را دگرگون و به شدت دیدنی کرده‌اند به طوری که با وجود وسعت نه چندان زیاد جنگل نمی‌توان از آن چشم پوشی کرد.

مطالب مرتبط